Need For Speed Hot Pursuit problem z aktywacją

(majkel69) #1

Witam.

Zakupiłem wczoraj wyżej wymienioną grę, jednak nie mogę jej aktywować ani przez przeglądarki (próbowałem Opery, Firefoxa, Edge, Chrome, Vivaldi, Internet Exporer’a), ani przez klienta Origin. Po wpisaniu poprawnego kodu pokazuje się takie okienko:

I nie mogę nic dalej zrobić, ponieważ nie idzie tego przewinąć w dół.

Wie ktoś gdzie może być problem?
Aplikacja Origin była reinstalowana dwa razy, jednak nic to nie pomogło.

Z góry dziękuję za pomoc.

(maker3) #2

Skoro można w przeglądarce, to spróbuj kliknąć “zbadaj element” i ręcznie zwiększ wysokość obiektu albo wyłącz “overflow: hidden”, jeśli znasz cokolwiek HTML.

(majkel69) #3

A co jeśli nie wiem jak ręcznie zwiększyć wysokość obiektu i nie znam się na HTML??

(krystian3w) #4

Można próbować ogarnąć kurs html / css lub zapisz stronę do pliku html.

Potem może ktoś jak będzie mieć chęć zobaczyć elementy html to ci może zrobi prawie gotowy css (opcja zapisu może trochę zniekształcić stronę). Jest też opcja że gdzieś już ktoś to opisał i taki opis wciąż jest aktualny - i wystarczyłoby przeszukać internet.

Albo na chwilę zainstaluj Nano Adblocker 1.0.30 ma opcje dodawania chwilowych suwaków (Enter force scroll mode):

Po odświeżeniu strona wróci do starego stanu i Nano Adblocker po sprawdzeniu będzie można wyłączyć / odinstalować.

(majkel69) #5

Sprawdziłem tego Blockera, ale nie pomogło…

(krystian3w) #6

No to może teraz blokuj tymczasowo jako reklamę element z językiem japońskim, potem z tymi europejskimi (że bez polskiego). Z prawego menu kontekstowego opcja zablokuj element (wymagany jakiś blocker reklam, może być ww. Nano Adblocker).

Zobaczysz:

• jakie dwa wyskoczą albo czy w tym drugim w uciętej linii nie ma polskiego / co tam napisano,
  • albo czy nagle chmurka jest pusta (jeszcze bardziej się zmniejszyła).

Najlepiej blokuj cały szary prostokąt z zaokrąglonymi bokami i na podglądzie sprawdź czy wycina pojedynczy element - nie może wszystkich hurtowo.

Filtr potem można usunąć w opcjach Nano Adblockera (lub innego blockera) jakbyś omyłkowo wyciął za dużo (tak by nie trzeba było instalować kolejnego dodatku np. uBlock Origin itd.).

Jak strona nie jest przekombinowana to może w ten sposób uda się wybrać dobrą wersje językową / polską.

(majkel69) #7

Ale tu nie chodzi o to. Ja mogę zaznaczyć drugą opcję, gdzie jest język polski. Gorzej z tym, że to okienko jest jakby ucięte i nie mogę w żaden sposób przejść niżej, a tam jest przycisk dalej, który przypisuje finalnie grę do konta.

(Semtex) #8

Jakie masz ustawione DPI w systemie? 100% czy więcej? Jeżeli więcej ustaw 100%.

(hiropter) #9

A skąd pochodzi kod? Bo wygląda jak by był to kod nie przeznaczony dla naszego regionu…

(majkel69) #10

G2A, w opisie kodu było Global

(hiropter) #11

Próbowałeś z pod innej przeglądarki?

(krystian3w) #12

Więc by został GNU/Linux lub wersja mobilna np. na Androidzie.
Albo internet od innego dostawcy do testu czy może nie gubi się jakiś plik javascript itd. po drodze,

(hiropter) #13

Sugerujesz transparentne proxy? Może być. Zobacz przez narzędzia wbudowane czy jest jakaś dalsza zawartość. Ewentualnie zainstaluj w Firefox WebDevelopera i w nim zmień wysokość div odpowiedzialnego za te ramkę.

(majkel69) #14

O kurde… Aż tak to się nie znam na tych sprawach… Trudno… 20 zł poszło w plecy…

(hiropter) #15

Zgłoś problem EA - zrób zrzut ekranu z klienta Origin i im wyślij. Niech się głowią…