Need For Speed II SE na Win10 da się odpalić?

Witam!
Ostatnio chciałem sobie przypomnieć starego NFS’a II SE, ale nie uruchamia się. Mam Windowsa 10 19H1.
Następna edycja, czyli NFS III Hot Pursuit działa o dziwo bez problemu.

Jakieś pomysły na to, aby tego NFS’a II odpalić? Da się to w ogóle zrobić?
Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Maszyna wirtualna z systemem z epoki.
Virtualbox jednak może tutaj nie zadziałać, bo nie ma sterowników do systemów z tamtej epoki.

Nie wiem nie mam dostępu do gry, gre odpalić w trybie zgodności starszego systemu oraz w razie w ręcznie zainstalować stare biblioteki jakie wymaga gra.

Jeśli klasyczne rozwiązanie zawiedzie to zawsze można postawić 2 stary system obok na gry retro :smiley:

Lub też zainstalować Wirtualny system i grać na nim jeśli chcesz mieć w tle dostęp do głównego systemu. Tylko w tym wypadku musisz brać uwagę na zasoby aby PC udźwignął obecny system + drugi wirtualny razem z grą,

Ja tak robię jak na linuxie jak nie działa gra to przewalam go przez wirtualnego windowsa i chulaj dusza 95% bezstratnej wydajności.

A teraz perełka dla hejterów zapowiada sie całkiem niezła gówno burza :smiley:
Gry pisane bezpośrednio na linuxa w jego języku nie za pomocą żadnych wirtualnych wstawek i programów kompilujących windowsowe biblioteki jak wime tylko bezpośrednio pod linuxa,?

Działają szybciej niż na windowsie 10 :smiley:


Dlaczego?!
Hmm należy pamiętać że linux nie jest zagracony mnóstwem śmieciowych usług które zabierają i spowalniają inne procesy jak i gry uruchamiane na tym systemie. Dlatego też ma większy potencjał.

Skoro jest tak zaje***** to czemu mało gier lub znikoma ilość jest… cóż bo do tego po części plebs się przyczynił… tak dobrze czytasz “Plebs”… ty leszczu i ty i tamten leszcz też xD …

Który woli płacić krocie za niedorobiony system którego pracownicy gardzą wami i waszymi poufnymi danymi, zamiast mieć za darmo lepszy system choć nie idealny ale nadal lepszy i bardziej relatywny :slight_smile:

Dlatego też nie ma tylu gier na linuxa bo mniej osób z niego korzysta jak chodzi o domowe zastosowania choć nadaje sie bardziej niż windows szczerze powiedziawszy, więc producencie nie będą uczyć czy też opłacać pracowników piszących 3-4 raz tą samą gre pod inna platformę/system…

Znalazłem takie rozwiązanie:
Mam też obok 10-ki zainstalowanego XP-ka. Na tym systemie robiłem wg. tego poradnika:
https://www.youtube.com/watch?v=LWQfgValrTY
Wszystko chodzi. Trzeba było zainstalować nGlide i spatchować odpowiednio grę.
Na Windows 10 też próbowałem i też działa, ale audio tak dziwnie trzeszczy.

Może jeszcze to:

https://oldgamesdownload.com/need-for-speed-ii/

Quassar, stary, ale odpłynąłeś :smiley: To żadna tajemnica, że na odpowiednio skonfigurowanym Linuxie masz więcej tego, co ci potrzebne, a mniej zapychaczy i śmieci, co bezpośrednio przekłada się na działanie aplikacji, w tym gier. Tak samo i na źle skonfigurowanym wszystko może się zapychać szybciej, niż w Windowsie - patrz: Android :stuck_out_tongue: Promuj gaming na Linuxie śmiało, wspieram akcje tego typu, ale rzucając inwektywami w tych, którzy korzystają z innego systemu robisz z siebie przypadek fanboya określonej konsoli, plującego na konkurencję, która przecież jest czymś zdrowym. Nawet, jeżeli to co pisałeś miało być ironią.

Co do problemu tematu, fajnie, że znalazłeś rozwiązanie. https://www.play-old-pc-games.com/ często się przydaje, a nawet jeśli nie, to pozostaje wirtualizacja systemu.

O czym ty piszesz … najpierw krytykujesz bez sensu a na koniec polecasz to o czym ja sam pisałem lulz… Taki post na pokaz który nic nie wnosi do dyskusji …

Nie nie jestem fanboyem linuxa i paradoksalnie choć wole linuxa to częściej siedzę na windowsie, a mam oba te systemy zainstalowane.

@blumberplumber
Jak to są stare gry to zawsze można jeszcze opcje nr 3
Sprawdzić czy gra nie jest na PS1 lub PS2 i przez epsxe odpalić to już powinno chodzić jak żyleta :smiley:

I zgłoś problem do suportu danego programu może naprawią :slight_smile:

Krytykuję formę bezpośredniego hejtu na użytkowników produktu, jak i jego samego. To, że “masz rację” nie oznacza, że dobrym pomysłem jest zachowywać się jak buc i traktować większości użytkowników m.in. tego forum inwektywami. Nie wydaje mi się, byś miał potrzebę nakładania na siebie pozycji obronnej i wyskakiwania z “ej, nie krytykuj, bo nic nie wnosisz do dyskusji” czy coś w ten deseń, jeżeli wyskakujesz na ludzi z leszczami, plebsowaniem i pogardą. A co do EPSXE, nie zapominajmy też o emulatorach pozostałych konsol :slight_smile: