Need for Speed Underground 1 VS 2

Chciałem przeprowadzić taką ankietę, która gra jest z tych obu lepsza i dlaczego? Ja mam osobiście obie gry i uważam, że naprawdę są świetne, ale chciałem poznać też opinie innych ludzi, najlepiej graczy. Chodzi mi o to, żebyście podali dlaczego akurat ta gra (klimat, muzyka, auta). To jak?

Kłopot w tym że ankiety brak :wink:

 

Ale do rzeczy. Ja stawiam jednak na UG2. Autorzy zyskali już nieco doświadczenia a i sama gra traktuje temat nielegalnych wyścigów bardziej realistycznie. Również sama fizyka prowadzenia samochodu i jego osiągów była bardziej realistyczna niż w każdej kolejnej odsłonie serii która moim zdaniem na tym tytule tak na prawdę się kończy a reszta produkcji nie jest warta tytułu NFS. Niestety jest to jedna z tych gier która najbardziej cieszy tylko za pierwszym razem. Pamiętam do dziś że nawet nie miałem 10 lat kiedy pierwszy raz siadłem za kółkiem kultowego już nissana s13 który pochłoną około miesiąca mojego życia. Teraz były to zaledwie dwa dni w które ukończyłem wszystkie podstawowe wyścigi oraz główną fabułę.

 

Podsumowując: Jest to jedna z bardzo nie wielu gier które wręcz pokochałem (można je policzyć na palcach jednej ręki), a to wszystko dzięki fizyce świata który jak na tak komercyjną grę w tamtych czasach był czymś godnym podziwu. Muzykę bo to dla niej najczęściej grałem oraz co najważniejsze tuning osiągów. 60% mojego czasu w grze spędziłem na hamowni. Niestety w kwestii wizualnej części były takie same dla każdego samochodu tylko wymodelowane pod jego naturalna sylwetkę oraz były bardziej dla dzieci chcących zbudować statek kosmiczny zamiast piękną maszynę prosto z naszych marzeń. O samochodach nie wspomniałem bo niestety nie było ich za wiele i brakło wiele kultowych egzemplarzy.

Aż do shifta grałem we wszystkie, chociaż czasami z opóźnieniem ze względu na niedomaganie sprzętu (np grzanie GeForce 7300GS do 115 stopni). Z tego zestawu zdecydowanie wolę U2, chociaż i tak lepiej wspominam NFS3, a do NFS:Porsche wracam z większą checią niż do którejkolwiek innej odsłony.

 

Przy okazji: ktoś wie jak odpalić NFS3 / NFS4 z obrazu starej płytki? Windows 98 na vmware nie daje rady, a chętnie bym zademonstrował mojej ładniejszej połowie jak to wyglądało w latach '90. Ewentualnie: tanio kupię kompa z płytą 440BX i kompletem driverów (buda, mobo, cpu) :wink: