[Nelinux] Jak obsługiwać? Czy "przyspieszy" komputer?

Nigdy nie używałem LiliUSB więc nie powiem :frowning: . Spróbuj Rufusem

Wina na pewno nie jest twoja, bo z tego co piszesz to robisz wszystko według instrukcji jakie Ci dajemy. Czasami tak jest ze jeden program zawodzi, i trzeba użyć innego, ale nie należy się tym przerażać tylko próbować aż do skutku.

Daj sobie spokój z Linuksem, żadna nowa dystrybucja nie ruszy na tym GPU, stery są do kitu i żadna dystrybucja ich nie załącza w sobie, czyli musiał byś instalować system w trybie tekstowym a później dorzucić stery (co nie gwarantuje działania). Naprawdę odpuść sobie i mówię to jako użytkownik Linuksa z ~8 letnim stażem który Win włącza czasem raz na pół roku. Miałem styczność z tym sprzętem, szkoda zachodu.

OK, ale i tak żadnego nie mogę uruchomić z tego pena  :huh:

A na obu komputerach komunikat pojawia się ten sam? Dobrze by było wrzucić jakieś zdjęcia tego co się pojawia, bo na razie nie wiemy w czym jest problem i proponujemy inne programy, a jak będzie zdjęcie to się może sytuacja rozjaśni i coś poradzimy.

Może źle uruchamiasz z tego pena? Miałem taki komputer, w którym wybranie opcji USB-HDD, USB-ZIP itd. nic nie dawało, trzeba było inaczej wystartować z pendrive. Wkładasz pendrive, odpalasz kompa, wywołujesz boot menu, potem w bootmenu wybierasz opcje HDD i powinieneś mieć tam 2 możliwości do wyboru - twój dysk twardy i pendrive. Wybierasz oczywiście pendrive. Tak należało startować z USB w moim starym komputerze, a opcje typu USB-HDD, USB-CDROM, USB-ZIP itd. zignorować.

tylko na jednym było boot failed a teraz nie ma nic