Neo 2/mb + 3 kompy + WiFi = jaki router?

Witam.

Mam Neo 2/mb i chciałbym podzielić ją na 3 kompy, jeden (główny) stacjonarny PC z sieciówką, 2 laptop z WiFi, wbudowaną sieciówką, 3 to stary komp PC (możliwe, że coś do 300 zł np, DEll) z sieciówką. Domek 2 piętrowy, stare budownictwo, odległość ok 20-25 metrów.

Jaki router czy inne urządzenie muszę kupić do 250zł, żeby to wszystko prosto i bez godzin konfiguracji, wertowania stron, pisania postów i wydzwaniania o pomoc skonfigurować w mini sieć z dostępem do neta i “widzeniem” się kompów? Wszędzie XP z Sp2. Jeśli WiFi to zły pomysł lub zasięg w moim przypadku nie zda egzaminu (nie ma pewności czy będzie zasięg) może to być router tylko do połączeń przez kabel.

Przeglądam Allegro, setki tego, mam słabe pojęcie o parametrach, a zapytany sprzedawca oczywiście wychwala swój produkt. Co polecacie? Pozdrawiam

Ja kupiłem niedawno Linksysa WAG200G, jest po prostu bajecznie prosty w konfiguracji, jeżeli się na tym nie znasz wkładasz płytkę CD do napędu która przeprowadzi Cię za rączkę przez proces konfiguracji i ustawiania routera, max. 5 minut i już wszystko śmiga jak należy. Zasięg mam w całym domu, z racji pogody na zewnątrz nie sprawdzałem, ale na pewno też jest, a mój dom ma bardzo grube ściany. Router nie resetuje się ani nic w tym stylu, połączenie WiFi jest bardzo stabilne, nie laguje mogę nawet grać w Counter-Strike i mam bardzo ładne pingi, nawet lepsze niż na poprzednim routerze. Nie mogę zrobić nic innego jak tylko polecić Ci ten model, w necie znajdziesz praktycznie same same pozytywne opinie na jego temat

Ja polecam D-Link DI-524 sam stosuje i jestem zadowolony :lol: Zasięg w całym mieszkaniu na full (kamienica masywne sciany) łatwa w miare konfiguracja… co prawda standardowa konfiguracja to faktycznie 2-3 minuty ale jeśli chcesz zabezpieczyć sieć aby nikt niepowołany się za darmo niełączył to trzeba więcej czasu :wink:

itq5 Szczerze powiem ze chociażby z doświadczenia kumpla wiem że D-link to racz ej słaba firma, kolega przesiadł się z D-linka na Liveboxa :o

W necie też bardzo mało pozytywnych opinii na temat sprzętu tej marki

BARDZO Wam dziękuje za opinie, to kilka zdań, a mnie przekonuje do zakupu :slight_smile: Czytam setki opini i skłaniam się do LINKSYS WAG200G.

Jeszcze pytanko…czy po podłączeniu go i konfiguracji zalecanej przez producenta (płytka cd) trzeba potem cudować i walczyć z ustawieniami w Xp w połączeniach sieciowych, udostępnianiu sieci, zapora systemowa, widzeniu kompów itp? Czy poprawne podłączenie, instalka z cd, odpowiednie wpisy, hasła i mini sieć śmiga? :wink:

Co do XP to nie wiem jak z nim jest jeżeli chodzi o WiFi, bo na lapku mam Vistę i nie było z nią najmniejszych problemów. Braciaka podpiąłem kablem do routerka i u niego od razu wszystko śmiga, nie trzeba nic ustawiać, a ma XP. Zapora systemowa blokuje tylko niektóre programy przed dostępem do netu więc nie może Ci samego netu zablokować. Tak przy okazji to proponował bym rozejrzeć się za jakimś porządnym firewallem, bo zapora Windows po prostu jest, i tyle można o niej powiedzieć :stuck_out_tongue:

Natomiast żeby kompy się widziały muszą być w tej samej grupie roboczej, poszukaj o tym w necie i ustawisz to bez problemu, dziecinnie proste.