Neo 512 Częste samoczynne odłączanie się połączenia

Witam

Posiadam Neo 512 na modemie Fast 800. Co jakieś 1-2h net sam się odłącza, to jeszcze nic żeby ponowić neta muszę zrestartować kompa

Gdzie jest 'uszkodzenie" :?: Czy to coś z kompem :?:

Jaki komunikat gdy łączysz się ponownie ??

nie ma zadnego…podczas połączenia z neo wyskakuje "Połączenie ADSL 655,2kB/s’ w pasku koło zegarka, tam również jest ikonka takie dwa komputery i co jakiś czas migają i gdy jestem przylaczony do sieci i klikne na to dwa razy pokazuje mi się stan neostrady. Gdy jednak net się rozłącza te komputerki ani nie znikają ani nie migają nie da się również wejść w ten stan neostrady…

Jak daleko jestes od centrali?

szczerze to nie wiem…ale mam neo 3 lata i dopiero teraz takie cuda się wyprawiają…nie wiem nawet gdzie ta centrala jest, Warszawa :> :?: Ja mieszkiam na Śląsku

A czy kabel od neo idzie przy ciepłych rurach ? mogły sie kable nagrzać :confused: ja też tak miałem

uuu w sumie to smiga po grzejnikach…o tym niepomyśałem…

Zainstaluj może nowe sterowniki do modemu .Jeżeli korzystasz z programu tp connect (chyba tak się nazywa ) zainstaluj sobie tylko sam sterownik od modemu i program autoconnect http://shider.net/AutoConnect/ opis utworzenia połączenia jest w pliku help w tym programie lub na tej stronie .

Ja tam nie wiem, ale u mnie w mieście wszystkim neo automatycznie się rozłącza…

Pytałem równiez znajomych mieszkających w Krk i potwierdzają. Bynajmniej nie chodzi tu o auto rozłączanie co 24h w celu zmiany IP a takie samo od siebie.

Transfer też jest świetny… google ładuje się kilkanaście sekund.

Cóż urok TP… mają jakieś problemy ale jeśli nie zrobią tego do 13 lutego to wypowiem umowe :frowning:

przy uzyciu AutoConnect wyskakuje ‘System nie może znależć wpisu do ksiązki’ :shock: ale poki co net mi sie nierozłącza po zdjęciu z nagrzanych grzejników kabli…

Jezeli masz problemy z autoconnectem, to po prostu zrob sobie nowe polaczenie a skrot do niego wrzuc do autostartu - wszystko jest lepsze od siermieznej aplikacji z tepsy:)

AutoConnect nic nie pomaga niestety, problem dalej wystepuje

ja też tak miałem…:stuck_out_tongue: a że to rozłączanie neostrady połączyło się w czasie z róznymi ciekawymi wirusami i ogólnym bałaganem w kompie, pozostał mi jeno format c: :stuck_out_tongue: i teraz wszystko działa:)

mayonez90 obym robił jeden…naprawde czesto ostatnio robie formaty…

edit w telekompromitacji polecili mi zainstalowanie jakiegoś antywira (mam mks2k7) zainstalować na nowo stery,

antywir nic nie wykryl stery przeinstalowane…problem nadal jest

A sterowniki zmieniles?

Ja też tak miałem i zmieniłem modem na livebox’a. Chodzi jak marzenie. Rozłączać Cię moze jakiś trojan wpisany w rejestr, zbyt stare łączę kabli, wada modemu, zbyt duża odległość od głównego serwera i jeszcze wiele innych rzeczy :mrgreen:

Może też być gniazdko usb walnięte. Spróbuj na innym. Po rozłączeniu znika z traya zielony trojkacik pokazujacy stan modemu? Jeśli tak możesz spróbowac wejsc w menadzer urzadzeni odszukac modem i we wlasciwosciach we wlasciwosciach -> zarzadzanie energią i odchaczyc zezwalaj komuperowi na wyłączanie… powinno pomoc.

ps jak modem sie rozłacza wystarczy odpiac kabel czy to przy kompie czy modemi i z powrotem podłączyć.

ja mam problem od ok 4 tygodni z czestym rozlaczaniem sie neostrady. mieszkam w krakowie (nowa huta) i rozlacza mi sie wiele razy na dzien. sa dni w ktore chodzi kilka godzin a sa takie ze jak uzuskam polaczenie to nie zdaze wejsc na jakas strone i juz nie mam neta. uzywam routera bo mam dwa kompy w domu. na modemie (jeden komp) tez rozlaczalo. dzwonilem kilkadziesat razy na 0800102102 i ciagle to samo mi gadali niestety nic nie pomoga. czy ktos wie o co chodzi z ta neostrada. mam ja od 3 lat i teraz takie rzeczy sa dopiero dzieja. czy to problem po stronie tpsa czy mojej.

Nie koniecznie trzeba resetowac komputer. Ja mam tak czasem przy Neo 1024 i musze odłączyc i podłączyć na nowo modem tylko(odpiąc na sekundkę kabel usb) i zaraz pojawia sie trójkącik, czekam aż sie robi zielony i juz wszytko śmiga. Ale fakt to jest irytujace…

Ja mam bardzo podobny problem. Mam neo 512, modem speed touch 330. Od 2 dni po 2h-3h od połączenia nagle zrywa. Na dole 2 ekraniki w ogóle nie migają po zerwaniu. Żeby się połączyć muszę zrestartować kompa.

P.S. Po zerwaniu połączenia dwie diody na modemie, które powinny być zielone, w ogóle się nie świecą. A i jeszcze jedno - od pewnego czas gdy mam transfer od 60kb wzwyż dioda po lewej stronie miga.