Neo bez telefonu stacjonarnego

witam,

orientuje się ktoś czy można mieć neostrade tp gdy nie ma sie telefonu stacjonarnego w domu??? ok pół roku temu zrezygnowałem z telefonu. gniazdko zostało. dodam, że mieszkam w bloku na którym jest skrzynka od tp. Mam już dość ciągle niedziałającej radiówki i chce zmienić na coś stałego…

Pozdrawiam

tak można - ale zapłacisz za utrzymanie łącza - http://www.dobreprogramy.pl/TP-obniza-o … 15576.html

a nie masz żadnego innego operatora np. z kablówki???

Tak masz możliwość bez telefonu, ale tak jak w artykule podanym w linku albo płacisz 29zł albo bierzesz telefon i go zawieszasz.

Zapewnie możesz tez mieć Z Neti, Multimo. Era( http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryf … tacjonarny )

a netia nie korzysta z lini tp??? jeśli wezmę z Netii nie będę musiał płacić za utrzymanie łącza??

Korzysta ale ma też swoje łącza w infrastrukturze też TP :slight_smile:

Tego nie jestem pewny ale raczej będziesz musiał płacić za utrzymanie łącza, bo Netia też korzysta z linii telefonicznej tak jak Neostrada :slight_smile:

Pozdrawiam!

Najtaniej - Multimo.

Raczej będziesz musiał płacić za utrzymanie kabla, który trzeba pociągnąć 5 metrów do Twojego mieszkania/domu. Jakoś musi Ci Netia internet dostarczyć, a będzie się to odbywało niestety za pośrednictwem tego kabla, który musi być “utrzymany” przez TP. Ot takie ominięcie prawa i zmuszanie użytkowników do płacenia za coś, z czego nie chcą korzystać.

Swoją droga mam ten sam problem. Chcę zmienić dostawcę z “osiedlowego” i stawki TP są kuszące, ale co z tego, jeżeli muszę dopłacić za utrzymanie łącza, za coś tam jeszcze 10 zł miesięcznie (chyba jakiś livebox).

LiveBox jeśli się nie mylę, zamawiasz opcjonalnie, jeśli nie zamierzasz korzystać z TV internetowej to kup sobie zwykły router, jednorazowy wydatek ok. 200zł i masz spokój, po co płacić co miesięcznie 10zł za to samo, jeśli nie zamierzasz korzystać z internetowej TV :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal się nie myli. Livebox jest potrzebny tylko do działania telewizji IPTV (choć są osoby, którym udało ją się odpalić również na zwykłym routerze, trzeba się jednak pobawić z konfiguracją). Określenie “telewizja internetowa” może być mylące, bo to jest normalna TV w jakości SD, tylko dostarczana drogą internetową.

Utrzymanie łącza będziesz musiał opłacać. Dotąd zakładając internet u operatorów BSA (czyli u tych, którzy podłączają klientów za pomocą linii TPSA) bardziej opłacało się brać jednocześnie u nich telefon. Teraz TPSA obniżyła opłatę za utrzymanie łącza do 29 zł, jednak w przypadku Multimo nadal bardziej się opłaca zamówić usługę wraz z telefonem (za telefon dopłacasz 25-27 zł w zależności od przepustowości łącza).

Przy porównywaniu cen pamiętaj, aby uwzględnić średni abonament za wszystkie miesiące trwania umowy, bo często przez pierwsze miesiące cena jest obniżona.