Neo czy Netia co wybrać?

(Conrad C) #1

Witam

Mój problem dotyczy wyboru dostawcy internetu. Wiem że już pewnie taki temat wiele razy był poruszany ale te które znalazłem są dosyć stare i od tego czasu dużo się zmieniło.Więc tak, mieszkam w centrum miasta w odległości 800 metrów od centrali Tp z której będzie dostarczany net. Netie też mogę mieć oczywiście po lini TP. Zależy mi na rzetelnej opinii który dostawca będzie lepszym wyborem pod względem niezawodności sieci.Jeszcze z dodatkowych informacji mogę dodać że grywam często w sieci w COD4 i czasem coś zasysam z sieci:)Łącze jakie mnie interesuje to 6 Mb/s.

PS. Jeśli temat jest umieszczony w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

(Norbertkrajewski) #2

Miałem łączę TP przez 2 lata i teraz Netię (na linii TP) przez rok. Zdecydowanie wolę Netię. Nie ma downtime'ów tak jak w tepsie, nie rozłącza mnie co parę godzin, a ewentualne problemy rozwiązuję przez telefon w trybie natychmiastowym, a nie jak było w przypadku telekomunikacji "a jest pan pewien, że nie ma Internetu, bo myszka nie jest podłączona?".

(Conrad C) #3

A jak wygląda sprawa z ip w neti? chodzi i tu o status na pewnym programie czy będzie lowid czy highid bo na tp jest highid?

(Zeb78) #4

no dobrze ale u mnie w Przemyślu często padają pytania i zarazem odpowiedzi typu "u nas na linii jest wszystko w porządku" zaś netia odpowiada to samo i kieruje do tpsa bo to ich linia. a kończy sie to tym iż umowa jest rozwiązana. A co do rozłączania sam to odczułem na tpsa z neostradą ale tylko z modemem zxdsl a na speedtuch jeszcze ani razu mnie nie rozłączył

(Norbertkrajewski) #5

Jeżeli chodzi o eMule to ja miałem highid.

(Iwagreg) #6

Jeśli interesuje Cię opcja 6 mega , to najpierw zapytaj w netii czy są w stanie Ci tyle zagwarantować . Jeśli ma to być usługa po linii tepsy , to zapomnij o takim łączu . Mam w tepsie 1 mega , gram też w CoD4 w necie wszystko śmiga jak należy tylko te ceny .

(Conrad C) #7

W miejscu którym mieszkam tylko mogę mieć netie po lini tepsy. Pytałem w netii i pan powiedział że tak choć dodał że nie jest w stanie dokładnie mi powiedzieć jaka ta prędkość będzie w rzeczywistości więc to różnie może być.

Czyli rozumiem że na tepsie uzyskam rzeczywiście te 6 mega w przybliżeniu oczywiście?

(Norbertkrajewski) #8

Prawda jest taka, że możesz mieć opcję 6 Mb, podczas gdy rzeczywisty transfer nie przekroczy np. 1 Mb. Głównie zależy od tego, gdzie mieszkasz.

(Conrad C) #9

800 metrów od centrali tepsy z której będę miał neta

Ale tak czy tak bardziej prawdopodobne jest to że na tepsie będzie lepiej chyba nie?

(Norbertkrajewski) #10

Kiedyś chodziły ploty, że podobno tepsa celowo dociążała łącza wynajmowane przez Netię, ale ponoć ten proceder został ukrócony. W każdym razie mój kolega mieszka vis a vis centrali telekomuny, z której miał prowadzone łącze. Transfer nie przekraczał 3 mega, a płacił za 6. Kwestia nie tylko odległości, ale także jakości kabla. Ja obecnie posiadam opcję 2Mb, ale już testowałem u siebie 10 Mb. Najbliższa centrala - 3 km. Poznań.

(MrAsusrp6) #11

Zastanów sie co piszesz,nie pisz nic.

(Norbertkrajewski) #12

bananjp--> a może ty się zastanów? Albo podaj argumenty? W żadnej umowie nie masz napisanej GWARANTOWANEJ prędkości, więc SU.

(Conrad C) #13

właśnie też się nad tym zastanawiałem czy tepsa nie będzie robić pod górkę.

Czyli mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie chyba tepsa prawda?. Bo w sumie jak ich linia nawali to tak czy tak netu nie będzie i mimo to że ludzie czasem narzekają to wydaje mi się że jednak tepsa ma bardziej rozwiniętą sieć i całą infrastrukturę całego netu niż netia no chyba że się mylę

(Norbertkrajewski) #14

Poważnie, weź tańszą ofertę. W każdym razie - jak wspomniałem na początku - ja jestem bardziej zadowolony z Netii niż TP jako mojego ISP.

(MrAsusrp6) #15

Ja myślę nad tym co pisz,Ty raczej nie.

Myślisz że firma z którą podpisujesz umowę np.6Mb puści Ci przepustowość 1Mb, a Ty będziesz bulił za 6 ? chyba kpisz sobie.

Akurat mam Netie ,łącze 4Mb i taką prędkość otrzymuję ( nawet większą ).

Więc nie pisz totalnych bzdur

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Miałem już:

-radiówke

-TP

I nawet w TP-sie miałem to co podpisałem,różnice +/- niewielkie

Pierwsza zasada:to nie wprowadzać forumowiczów w błąd.

(Norbertkrajewski) #16

Człowieku, a przeczytaj, co napisałem wyżej! "W każdym razie mój kolega mieszka vis a vis centrali telekomuny, z której miał prowadzone łącze. Transfer nie przekraczał 3 mega, a płacił za 6." A poza tym, gdzie ja napisałem, że BĘDZIESZ płacił za 6? Rozwiążesz umowę i tyle, ale nigdy się nie dowiesz, jakie są rzeczywiste prędkości dla danego lokalu, póki jej nie podpiszesz.

(Conrad C) #17

Chyba jednak Netia bo jest tańsza ma pośredni transfer 4Mb który mi najbardziej odpowiada no i jest możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony więc zawsze będzie ją można rozwiązać w przypadku mojego niezadowolenia a jeśli będę zadowolony to wtedy można zmienić warunki umowy i podpisać ją na czas określony i płacić mniej :slight_smile: . Może to trochę takie problematyczne rozwiązanie ale można spróbować prawda?

rozmawiamy tu oczywiście o statusie na neti tak?

-- Dodane 14.03.2009 (So) 15:56 --

Witam

Chciałem dodać kilka słów na temat tej wypowiedzi kolegi

Więc tak... oczywiście że w umowie jest napisane na jaki transfer podpisuje się umowę bynajmniej ja mam coś takiego w umowie a dokładnie to brzmi tak " Na podstawie umowy TP świadczy na rzecz Abonenta Usługę w opcji: OPCJA 6144kbps o parametrach, określonych w Cenniku"

A co do transferu u Twojego kolegi to w przypadku kiedy te rzeczywiste możliwości odbiegają tak od tego co powinien mieć to ma prawo do renegocjowania umowy i zmiany warunków (w tym przypadku zmiana z na np.2 mega

i tu w tej wypowiedzi popieram kolegę bo racja jest po jego stronie

PS:Zdecydowałem się na tp 6 mega a rzeczywisty jest 5.7 mega a czasem to i nawet powyżej 6 mega więc jak na chwile obecną to jestem zadowolony

Pozdrawiam