Neo czy Netia co wybrać?

Witam

Mój problem dotyczy wyboru dostawcy internetu. Wiem że już pewnie taki temat wiele razy był poruszany ale te które znalazłem są dosyć stare i od tego czasu dużo się zmieniło.Więc tak, mieszkam w centrum miasta w odległości 800 metrów od centrali Tp z której będzie dostarczany net. Netie też mogę mieć oczywiście po lini TP. Zależy mi na rzetelnej opinii który dostawca będzie lepszym wyborem pod względem niezawodności sieci.Jeszcze z dodatkowych informacji mogę dodać że grywam często w sieci w COD4 i czasem coś zasysam z sieci:)Łącze jakie mnie interesuje to 6 Mb/s.

PS. Jeśli temat jest umieszczony w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Miałem łączę TP przez 2 lata i teraz Netię (na linii TP) przez rok. Zdecydowanie wolę Netię. Nie ma downtime’ów tak jak w tepsie, nie rozłącza mnie co parę godzin, a ewentualne problemy rozwiązuję przez telefon w trybie natychmiastowym, a nie jak było w przypadku telekomunikacji “a jest pan pewien, że nie ma Internetu, bo myszka nie jest podłączona?”.

A jak wygląda sprawa z ip w neti? chodzi i tu o status na pewnym programie czy będzie lowid czy highid bo na tp jest highid?

no dobrze ale u mnie w Przemyślu często padają pytania i zarazem odpowiedzi typu “u nas na linii jest wszystko w porządku” zaś netia odpowiada to samo i kieruje do tpsa bo to ich linia. a kończy sie to tym iż umowa jest rozwiązana. A co do rozłączania sam to odczułem na tpsa z neostradą ale tylko z modemem zxdsl a na speedtuch jeszcze ani razu mnie nie rozłączył

Jeżeli chodzi o eMule to ja miałem highid.

Jeśli interesuje Cię opcja 6 mega , to najpierw zapytaj w netii czy są w stanie Ci tyle zagwarantować . Jeśli ma to być usługa po linii tepsy , to zapomnij o takim łączu . Mam w tepsie 1 mega , gram też w CoD4 w necie wszystko śmiga jak należy tylko te ceny .

W miejscu którym mieszkam tylko mogę mieć netie po lini tepsy. Pytałem w netii i pan powiedział że tak choć dodał że nie jest w stanie dokładnie mi powiedzieć jaka ta prędkość będzie w rzeczywistości więc to różnie może być.

Czyli rozumiem że na tepsie uzyskam rzeczywiście te 6 mega w przybliżeniu oczywiście?

Prawda jest taka, że możesz mieć opcję 6 Mb, podczas gdy rzeczywisty transfer nie przekroczy np. 1 Mb. Głównie zależy od tego, gdzie mieszkasz.

800 metrów od centrali tepsy z której będę miał neta

Ale tak czy tak bardziej prawdopodobne jest to że na tepsie będzie lepiej chyba nie?

Kiedyś chodziły ploty, że podobno tepsa celowo dociążała łącza wynajmowane przez Netię, ale ponoć ten proceder został ukrócony. W każdym razie mój kolega mieszka vis a vis centrali telekomuny, z której miał prowadzone łącze. Transfer nie przekraczał 3 mega, a płacił za 6. Kwestia nie tylko odległości, ale także jakości kabla. Ja obecnie posiadam opcję 2Mb, ale już testowałem u siebie 10 Mb. Najbliższa centrala - 3 km. Poznań.

Zastanów sie co piszesz,nie pisz nic.

bananjp–> a może ty się zastanów? Albo podaj argumenty? W żadnej umowie nie masz napisanej GWARANTOWANEJ prędkości, więc SU.

właśnie też się nad tym zastanawiałem czy tepsa nie będzie robić pod górkę.

Czyli mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie chyba tepsa prawda?. Bo w sumie jak ich linia nawali to tak czy tak netu nie będzie i mimo to że ludzie czasem narzekają to wydaje mi się że jednak tepsa ma bardziej rozwiniętą sieć i całą infrastrukturę całego netu niż netia no chyba że się mylę

Poważnie, weź tańszą ofertę. W każdym razie - jak wspomniałem na początku - ja jestem bardziej zadowolony z Netii niż TP jako mojego ISP.

Ja myślę nad tym co pisz,Ty raczej nie.

Myślisz że firma z którą podpisujesz umowę np.6Mb puści Ci przepustowość 1Mb, a Ty będziesz bulił za 6 ? chyba kpisz sobie.

Akurat mam Netie ,łącze 4Mb i taką prędkość otrzymuję ( nawet większą ).

Więc nie pisz totalnych bzdur

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Miałem już:

-radiówke

-TP

I nawet w TP-sie miałem to co podpisałem,różnice +/- niewielkie

Pierwsza zasada:to nie wprowadzać forumowiczów w błąd.

Człowieku, a przeczytaj, co napisałem wyżej! “W każdym razie mój kolega mieszka vis a vis centrali telekomuny, z której miał prowadzone łącze. Transfer nie przekraczał 3 mega, a płacił za 6.” A poza tym, gdzie ja napisałem, że BĘDZIESZ płacił za 6? Rozwiążesz umowę i tyle, ale nigdy się nie dowiesz, jakie są rzeczywiste prędkości dla danego lokalu, póki jej nie podpiszesz.

Chyba jednak Netia bo jest tańsza ma pośredni transfer 4Mb który mi najbardziej odpowiada no i jest możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony więc zawsze będzie ją można rozwiązać w przypadku mojego niezadowolenia a jeśli będę zadowolony to wtedy można zmienić warunki umowy i podpisać ją na czas określony i płacić mniej :slight_smile: . Może to trochę takie problematyczne rozwiązanie ale można spróbować prawda?

rozmawiamy tu oczywiście o statusie na neti tak?

Dodane 14.03.2009 (So) 15:56

Witam

Chciałem dodać kilka słów na temat tej wypowiedzi kolegi

Więc tak… oczywiście że w umowie jest napisane na jaki transfer podpisuje się umowę bynajmniej ja mam coś takiego w umowie a dokładnie to brzmi tak " Na podstawie umowy TP świadczy na rzecz Abonenta Usługę w opcji: OPCJA 6144kbps o parametrach, określonych w Cenniku"

A co do transferu u Twojego kolegi to w przypadku kiedy te rzeczywiste możliwości odbiegają tak od tego co powinien mieć to ma prawo do renegocjowania umowy i zmiany warunków (w tym przypadku zmiana z na np.2 mega

i tu w tej wypowiedzi popieram kolegę bo racja jest po jego stronie

PS:Zdecydowałem się na tp 6 mega a rzeczywisty jest 5.7 mega a czasem to i nawet powyżej 6 mega więc jak na chwile obecną to jestem zadowolony

Pozdrawiam