Neo czy radiowka?

witam

mam teraz do wyboru internet 1mb z neo za 64 zl i do tego telefon za jakieś 50 zl … czy radiówkę firmy ynet 4096kbps/1024kbps za 80zl na 2 lata ??

po wybraniu radiówki bym zrezygnował z telefonu i by mi zostało trochę kasy w kieszeni i szybszy net ^^ ??

proszę o doradzenie mi co brać ?

drożyzna. Najlepiej neta kablowego. A nie ma innych dostawców w twoim mieście?

ten jest bardzo polecany w moim mieście (internet kablowy od nich) ;]

a o innych to nie wiem czy są raczej nie :frowning:

nie wiem czemu wszyscy narzekają na radiówki?? ja mam już od ładnych paru lat radiowo i wszystko jest cacy tzn jest stabilny i zawsze mam dostępny maksymalny transfer za który płace, no chyba że ktoś pamięta jak 512kbit dawali na antenach 2.4GHz to się mogę zgodzić, ale teraz jak jest wszystko na 5.5GHz to śmiga idealnie, no chyba że usługodawca robi Cie w konia, ale tak radiówki są świetnym i tanim rozwiązaniem, jak nie ma możliwości przewodowo.

mieszkam praktycznie środku miasta ^^

i koleś mówił ze tu mogę mieć tylko radio …

a kablówkę zakładają tylko na osiedlach z blokami :((

no to już lepiej brać tego neta radiowego niż ten chłam od TP. Do tego płacić za coś co tylko wisi na ścianie w dobie telefonów komórkowych.

ja mam radiowke i jestem zadowolony,ale w twoim miescie radiowka jest droga u mnie za 10mb placisz 100 zl

to małe miasto :(((

u mnie za 8mb jest 120 zl xD

szczerze, bier radiówe zaoszczędzisz troszku kaszki

Jeśli masz NEO to przejdź do operatora NETIA http://www.netia.pl/hp,dla_domu,internet_opis.html

zadałem kolesiowi pytanie (ze sklepu) :

na jakich antenach nadajecie sygnał ??

odp. nanostation5

to dobrze ??


tak teraz mam neo 512 :frowning:


i co sadzicie o tej neti ??

bardzo faja ofertę maja :smiley:

jak już chcesz tak bardzo dsl to bym ci polecił netię

lub multimo sam mam:D

ale na twoim miejscu bym brał ten 4mb

Zazwyczaj jest tak, że jedyne łącze, jakim dysponuje radiówka to kilkumegowy DSL. Do tego często stosowane są np. zbyt mocne (bo zbyt słabych to się raczej nie spotyka :slight_smile: ) lub niskiej jakości anteny, które zakłócają eter na 2,4 GHz. A sprzęt na 5 GHz jest dość drogi.

Co za koleś?

Zadzwoń do kablówki i się zapytaj. Czasem podłączają i klientów poza blokami (jeśli mieszkasz blisko osiedla lub w pobliżu twojego domu kablówka ma swoją infrastrukturę).

Dowiedz się, jaka jest jakość usług tej radiówki.

Nie bierz Neostrady tylko Netię albo Orange Freedom.

a ta antena jest dobra nanostation5 ???

Antenę da ci operator radiówki przy instalacji.

To wszystko zależy od odległości od nadajnika i od jego typu (ta antena jest na 5 GHz, a operator może mieć antenę nadawczą na 2,4 GHz). Poza tym jeśli w okolicy jest wiele sieci radiowych, mogą one powodować zakłócenia.