Neo na switchu/routerze

Witam :slight_smile:

Mama taki mały problem :wink: a mianowicie przerzucielem sobie neostrade na routerek i niestety tereaz mi wszytko wolno chodzi :confused: emul, net, nawet gadu (czasem sie wylacza). Przekierowalem porty, zeby uzyskac highid w emulu, ale szybkosc sciaganai nadal do bani :confused: czy ktos moze wie w czym lezy problem ?

  1. Sprawdź czy wyświetlane na stronie konfiguracji routera dane na temat prędkości wysyłania i ściągania są zgodne z parametrami twojego łącza.

  2. Włacz automaczny DNS na routerze.

  3. Wyłącz DHCP na routerze, przydziel adresy statycznie.

  4. Spróbuj sciągnąc inny plik z jakiejś strony przy WYŁĄCZONYM emule, może to on nawiązuje za dużą liczbę połączęń i blokuje łącze.

  5. Zrób update firmware-a na routerze.

  6. Jak nie pomoże, załóż now połączenie z neostradą z parametrami:

  • PVC Name: pppoa_0_35

  • VPI / VCI: 0 / 35

  • Category: UBR Without PCR

  • Protocol: PPPoA VC MUX

  • NAT: On

  • WAN IP Address: Automatically Assigned

dzieki, jak wroce z pracy to pookombinuje :slight_smile:

kwoli uzupelnienia mam Microcom 2656 i z tego co sie zdazylem zorientowac to wina zcestego rozłaczania…

i jeszcze pytanko odnoscnie punktu 5 jako, ze jestem laikiem w tych sprawach prosiłbym o małe rozwiniecie :slight_smile:

Też mam neostarde przez router Siemensa, w zestawie była dołączona płytka, a na niej był najnowszy firmware, czyli najnowsze oprogramowanie. Jeśli nie masz płytki, to poszukaj na stronie producenta, dla mojego Siemensa też jest firmware na stronie www.

Gdy już zdobędziesz ten plik z firmware-m, to poszukaj w zarządzaniu routera (prawdopodobnie zarządzasz routerem przez stronke www) pozycji “Upgrade Firmware”, tam wskazujesz plik z nowym firmware-m i potwierdzasz przyciskiem UPGRADE (pomyliło mi sie w poprzednim poscie z “update” :))

Złączono Posta : 22.02.2006 (Sro) 9:57

Stronka producenta Twojego modemu http://www.microcom.cz/download.php?itid=31.

A jeśli cię czesto rozłancza, to sprawdz kable by nie mają gdzieś luzów. Sprawdź też filtry przy telefonach.

Ustaw też w Panel Sterowania - Opcje Internetowe - Połączenia - Ustawienia sieci LAN pozycję AUTOMATYCZNIE WYKRYJ USTAWIENIA

ok dzieki pomogło :slight_smile: tyle, ze zcesiowo, teraz juz wpradzie nei rozlazca, ale emul mimo, ze highid to praktycznie nei ciagnie :frowning: