Neo - program narzędziowy adaptera nie reaguje

Witam forumowiczów.

Mam problem z odpaleniem internetu.

Modem: Sagem 1400W

Dongle: Sagem XI-735

Sterownik 3.0.8.0 datowany na: 29.10.2003, nowszego nie udało mi się na szybko znaleźć, nie posiadam oryginalnej płyty od TP.SA.

Problemy pojawiają się dwa:

  1. Program narzędziowy uruchamia się, mam ikonkę w trayu ale nie reaguje na kliknięcia. Ikonka ma wygląd taki jak przy braku połączenia czyli kolor biało-pomarańczowy.

  2. Program uruchamia się, ikonka w trayu wygląda jak przy połączeniu czyli niebieskie paski obrazujące moc sygnału. Sieć jest przez kilka minut po czym tracę sygnał. Ikonka znika z traya po najechaniu na nią myszką.

edycja:

Nie mogę też połączyć się z tą siecią poprzez konfigurację Windowsową mimo iż udaje się to na laptopie ze zwykłą kartą wifi.

Hej,

:arrow: Na jakim systemie pracujesz??

:arrow: Czy instalowałeś komputer na koncie z uprawnieniami administratora i - w przypadku Visty lun Windows 7 - wybierając z menu kontekstowego polecenie Uruchom jako administrator??

Czy na innych komputerach też występuje problem z rozłączaniem internetu??

Wyszukaj w ustawieniach programu zarządzającego kartą WiFi opcji w stylu: Pozwól systemowi Windows na konfigurację tego połączenia. Po restarcie komputera powinna powrócić możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej przy pomocy narzędzia wbudowanego w system. Jeśli opcji tej brak, zawsze można odinstalować program - po restarcie ustawienia powinny wrócić do domyślnych.

Pozdrawiam,

Dimatheus