Neo sie rozłącza

Witam, mój znajomy ma następujący problem, mianowicie ma neo 1mb/s i co 5-10 min wywala go z neta (ADSL pulsuje na modemie)

Czym to może być spowodowane?

Odinstaluj sterowniki i oprogramowanie od NEO , przeczyść komputer programem CCleaner , wyjmij modem z USB, reset, zainstaluj sterwoniki od modemu, włóż modem, zainstaluj program AutoConnect - dostępny na naszym vortalu

Jeśli nie poskutkuje to co napisał paracik , zadzwoń do obsługi tp i powiedz im w czym tkwi problem.Może sypie im się akurat łącze.Mozesz jeszcze sprawdzić podłączenie kabla do gniazda telefonicznego i w ogóle jego stan.

Jeśli nie to może coś nie tak z modeme, wszystko może się zdażyć , w końcu to elektronika…

Dziękiii :slight_smile: CCleaner pomógł :slight_smile:

POzdro!

CCleaner? Niemożliwe. Zero związku. Przyczyna prawdopodobnie leży po stronie TP SA. Możliwe, że zbiegiem okoliczności została usunięta.

Prawdę mówiąc, impassive ma raczej rację.CCleaner nie ma dużego związku z modemem(a tym bardziej jego działaniem).

Przyczyny mogą być dwie: albo coś u kolegi (nie założył filtra, walnięty kabel, modem itp.), albo coś w Tepsie.

Jeśli założy się filtr(dołączony do modemu) to na pewno się nie połączy(wiem z doświadczenia/instrukcji) :stuck_out_tongue:

No może zbieg okoliczności, albo pomogło przeinstalowanie. A jak przeczysił cclenerem to myślał ze to dzieki niemu :slight_smile:

Loookash89,

Bo filtr trzeba zakładać zgodnie z dołączoną przez TP SA instrukcją. Nie wiem, z jakiej instrukcji wiesz to, o czym piszesz.

Miałem i mam ten problem.Jedną z przyczyn rozłączania neostrady jest ciągnięcie czegoś z neta,np dema jakiejś gry.Ostatnio ściągnąłem 3 dema i neo wieczorami zrywa połączenie.Jeśli nic nie ściągam(duże pliki) neo działa jak trzeba,ale jak zacznę…lubi zerwać połączenie.

Jak ma neta z innego źródła tzn. z innego komputera to się nie dziwię.

Najskuteczniejsze rozwiązanie to Mostek sieciowy kabel można kupić chyba w każdym sklepie komputerowym.