Neo+switch+2komp

(Orbitek29) #1

CHCE SOBIE PODZIELIC NEOSTRADE. JAK TO ZROBIC POPRZEZ SWICHTA. BEDE DWA KOMY 1 JAKO SERWER 2 ZALEZNY OD TEGO PIERWSZEGO (SERWER). SWITCH MARKI PLANET 8-MIO PORTOWY. NEOSTRADA 512 MODEM THOMSON. CZY MODEM NEOSTRADY MA BYC PODŁACZONY DO SWITCHA NA 1 PORCIE. NA 2 POCIE KABELEK DO KARTY SIECIOWEJ 1 KOMPA NA 3 PORCIE DO 2 KOMPA. PROSZE O JAKIŚ SCHEMAT. LUB JAKIS LINK

(pysiu) #2

switcz nie słuzy w tym przypadku do rozdzielania neo a nalezało by urzyć urządzenia o nazwie router służącego do tego celu :wink:

i np . zrobić tak http://banita.pl/~pysiu/neo/neo.html

(aju) #3

pysiu ale jeśli jeden komputer będzie cały czas działał i kolega chce go mieć jako serwer to po co kupować router?

Oczywiście: zakup routera jest najlepszym rozwiązaniem ale można to zrobić bez jego pomocy

(pysiu) #4

oczywiście że można i tak zrobić a switcz nie bedzie potrzebny

:wink:

(Orbitek29) #5

Switch (z ang., w jęz. polskim przełącznik lub przełącznica) to urządzenie łączące segmenty sieci komputerowej. Switch pracuje w warstwie drugiej modelu OSI (łącza danych), jego zadaniem jest przekazywanie ramek między segmentami.

Switche określa się też mianem wieloportowych mostów (ang. bridge) lub inteligentnych hubów - switch używa logiki podobnej jak w przypadku mostu do przekazywania ramek tylko do docelowego segmentu sieci (a nie do wszystkich segmentów jak hub), ale umożliwia połączenie wielu segmentów sieci w gwiazdę jak hub (nie jest ograniczony do łączenia dwóch segmentów jak most).

Wiem co to switch i do czego słuzy mój komputer bedzie właczony i przekazywał na drugi komputer. likiem nie jestem. A jak juz cos to nie router tylko modemorouter byłby lepszy

Złączono Posta : 02.07.2006 (Nie) 10:11

Mam pytanko. Posiadam neostrade opcja 512 (podniesiona do 640 ) i chce ja podzielić na drugi komputer. zakupiłem switch Planet 8-mio portowy SW-802. che sobie podzielic neo ale komp2 bedzie zalezny od komp1 (serwer). Potrzebuje porady jak to zrobić , co do czego podłaczyć itd. Potrzebuje schematu lub jakiegos pomocnego linka.

Nie wiem czy dobrze mysle. Neo mam podłaczone przez USB do kompa. Mam drugi komputer i chciałym na nim też miec internet. zakupiłem switcha. W kompach sa katy sieciowe i mam okablowanie ze starej sieci osiedlowej. Nie wiem jak to wszystko podłączyć. Kupiłem switcha dlatego bo chce zrobic tak że jak sie uruchamia neostrade na komputerze Matka wtedy jest na drugim. Nie wiem jak to wszytko popodłaczać. Jakbym chciał żeby komp 2 miał dostep do internetu niezaleznie czy jest wlaczona matka kupił bym modemo-router. Prosze o jakis krótki opisik lub linka.

Sogi czekaja.

(pysiu) #6

wyjaśnij mi bo może jestem za tempy i cisco mnie nie nauczyło po co użyjesz switcha jak z komputera matki za pomocą karty sieciowej i kabla skrosowanego udostempnisz neostrade na drugi komputer

wtym przypadku jest zbędny switch .

(Orbitek29) #7

No teraz to juz wiem ale ja zadnych kursów nie zrobiłem hehehhehe ale i tak sobie na switchu zrobie

(Kpc21) #8

w tej konfiguracji nie musi być routera bo serwer będzie służyć jako router, ale serwer wtedy musi być non-stop włączony, żeby był net, a router zużywa mniej prądu (a to przecież najdroższa energia!)

(Orbitek29) #9

Sytuacja wyglada tak. Na połaczeniu neostrady dałem udostepniaj połaczenia sieciowa. Konfiguracja przeprowadzona prawidłowa. Końcówki zostały prawidłowo zaciskane. Na porcie 1 switcha podłaczyłem kablem karte sieciową komp 1. Przypisałem ip 192.168.0.1 maska podsieci 255.255.255.0 . Komp 2 ip 192.168.0.2 . skonfigurowałem grupe roboczą. Udostepniłem na kazdym kompie drukarki i pliki. Kompy sie widzą w otoczeniu sieciowym nazwajem i pingują. Tylko nie wiem dlaczego na kompie 2 nie ma internetu. wydaje mi sie że wszystko jest dobrze skonfigurowane. Jedynie firewall XP może bruździć, bo na 2 kompach mam jeszcze Kaspersky Internet .

Jest problem bo jak skanuje sieć programem LOOK@LAN to komp 2 (ip 192.168.0.2) jest podswietlony na czerwony i wskazuje na bład SNMP

(Esdedwa) #10

ja bym postawił server na NND - powpinałbym pare NICy -skonfigurował -i wszystko pieknie bez routera i switcha. piekny routing na serwerku i neo działa -ale trza miec modem ktory jest za złotówke :smiley:

wiecej na googlach .umiejetnosc szukania nie boli...

ps.tez skonczyłem cisco