Neo vs Kablowka

mam pytanie … chcialbym zamowic neo 512 … ale neiwiem czy nie bedzie gorsza od mojego internetu 256… jest to kablowka …

boje sie jednego ze przeplace a wcale nie będzie szybsze …

proszę o dorady

No jeśli masz kablówkę 256 a chcesz neo 512 to powiem ci że neo będzie dwa razy szybsza. A co do opłacalności to sobie policz ile byś płacił u swojego operatora za 512 a ile zapłacisz w neo. A za neo 512 chyba zapłacisz 89 z groszami. 8)

Ile placisz za ten kabel?? Masz jakieś ograniczenia?? Zablokowane porty czy coś w tym stylu??

ja mam kabel 128 - po ustawieniu proxy- sciagam pliki przegladara nin 100 do max 300 kilo -filmiki czy programy momet mam na dysku!! wczesniej mialem neo 500 za 20 zeta na 2 miechy czy cos takiego no i z tym co mam teraz to zenada - kabel jest suuuper

np Wolfenstein - Enemy Territory sciagam z 7 minut

Co…?? ?? ??

Czy mógł byś pisać bardziej czytelnie?

…jakie to jednostki?

Bo powiem tak, przykładowo: 128 kb/s (kilo bitów na sekunde) daje 16 kB/s (kilo bajtów na sekunde)

Neo512 -> 64 kB/s

Więc przypadkiem nie opowiadaj, że z sieci (internetu) ciągniesz 100-300 kB/s przy łączu 128 kb/s - bo takwysoki transfer możesz co najwyżej uzyskać wewnątrz własnej sieci.

BTW

Też siedze na LANie 256 kb/s - download z zewnątrz (z sieci internet) mam 32 kB/s …a po własnej sieci czasem nawet do 300 kB/s.

Tak więc należy też rozgraniczyć sieć internet od sieci lokalnej :stuck_out_tongue:

A skoro o internecie mowa, to zdecydowanie z dwojga ww. Neostrada :wink:

A jeżeli się myle, to niech mnie… :x

iwiec twierdzisz ze klamie powiem tak

teoretycznie mam 15 kb/s

po ustawieniu proxy w przegladarce mam od 100 do 300 kb/s

jeszcze prosciej napisze 400 mega sciagam od 7 do 18 minut-nie podajewartosci sredniej czasami zasowa 300 i jest extra ale 100 kb/s ujdzie

Jeżeli nie decydują tutaj względy ekonomiczno cenowe to zdecydowanie NEO. Przewaga NEO: zewnętrzne IP, brak blokady portów (bajki adminów o braku blokad można wsadzić między bajki 8) ), szybszy transfer, nie jesteś zależny od awarii sieci i serwera lokalnego (zerwanie połączenia na NEO występuje naprawdę sporadycznie, czego nie można powiedzieć o dostawcach lokalnych).

sprawdzcie tu

http://www.interkam.pl

My tutaj nie opowiadamy bajek 8), (jak ściągasz po sieci od innych userów bądź z serwera lokalnego to możesz mieć i wyższe transfery)

Z jakiej kablowki masz tego neta ?

:x

nie opowiadam bajek pisze tak jak mam nie znam sie na technice -stwierdzam fakt -jak sciagam np gre Wolfenstein - Enemy Territory ze strony http://www.3dgamers.com to mam ja na dysku przecietnie w 15 minut pozdrawiam

wojownik tak sytuacja mogła wystąpic jeżeli ktoś z Twojej sieci wcześniej ściągał już ten plik i został on zapisany poprzez proxy na serwerze lokalnym i stąd taka szybkośc transferu:

http://www.interkam.pl/index.php?page=tech

BTW wreszcie profesjonalna strona operatora lokalnego, wszystko co potrzeba wiedzieć o działaniu sieci w jednym miejscu, podane w “łopatologiczny” sposób 8)

powiem tak wszystkie rogramy z waszej strony to kosmiczna pretkosc-filmiki tez wszystko co przez przegladarke to rakieta -raz na 3 tygodnie jak cos sciagam to mam 15 kilo to jak mam awsze 200 to pociac sie idzie

p2p -15 kilo ale to nie jest wazne -Wolfenstein - Enemy Territory -pingi sa ok -ale na neo 500 gralem czesciej na zagranicznych serwerkach-jak ktos jest z sochaczewa to musi miec nieokolei zeby zakladac neostrade tp…ciagle bledy brak polaczenia no i n500 wcale nie jst szybkie co to jest 65kb/s jak juz to standard powinno byc 1 mega a oni upychaja ludziom 128:(