Neostarda na 3 komputery?

Witam mam wielką prośbę. Chciałbym aby ktoś obeznany w temacie wytłumaczył mi jak rozdzielić sygnał internetowy. Mam neostrade 512 kbit/s a w domu 3 komputery. Wiem ze potrzebuje rutera ale nie mam zielonego pojęcia jaki jest najlepszy dla neostrady i jak go skonfigurować. Czy musze założyć sieć, czy komputery bezpośredni podpinam do rutera? Jak samemu skonfigurować połączenie bo ta aplikacja dostępowa instalowana automatycznie jest troche kiczowata. Pozdrawiam :slight_smile:

Tego jest naprawde duzo na googlach -> wystarczy wpisać “rozdzielanie neostrady” ;/

Wystarczy kupić router np. D-link 502T, w twoim przypadku 4 kabelki sieciowe (obojetnie czy croos czy straight) oraz switch…

połaczenie to wiadomo > kabelek telefoniczny do routera , z routera skrętka nieekranowana +RJ45 do switcha a nastepnie 3 kable z switcha do kazdego komputera

Konfiguracja Dlink 507T…

loguujesz sie i ustawiasz w Setup > New connection

newconnection1tn.jpg

Nastepnie wpisujesz takie wartosci - u mnie dzialaja

username swoj wlasny np. blablabla@neostrada.pl

ppoe3in.jpg

Na kazdym komputerze ustawiasz Automatyczne IP i done.

W przypadku neostrady najlepszym wyjściem jest kupno routera z wbudowanym modemem ADSL i switchem (tak jak podany np. wyżej d-link)

W większości routerów jest polska instrukcja jak skonfiguować neo więc poradzisz sobie bez problemu.

Zazwyczaj jest tak że jeden komputer można podpiąc poprzez USB, a reszta przez kartę sieciową zwykłą skrętką.

A odnośnie aplikacji dostępowej: po skonfigurowaniu routera nie będzie Ci w ogóle potrzebna. Powiem więcej: nie jest w ogóle zalecane korzystanie z niej. Nie ważne: czy korzystasz z modemu od TP, czy innego sprzętu. Należy instalować same sterowniki od modemu i skonfigurować połączenie ręcznie.

dzieki za sprostowanie pojecia router

Zawsze możesz jeszcze zainwestować w technologię bezprzewodowa i zakupić Router WiFi np. Sagem F@st 1400. Podłączasz do 1 kompa router, a pozostałe masz bezprzewodowo przez dongle :d. Co do instalacji jest banajlnie prosta i wymaa tylko przeczytania instrukcji ;).

Zamiast dongle można jeszcze zainwestować w kartę WLAN, ale wtedy komputer musi być wyposażony dodatkowo w kartę PCMCIA.

Nie ma co mówić: skonstruowanie sieci wifi wychodzi dużo drożej i nie zawsze się sprawdza (choćby ściany)

Zdecydowanie taniej ( nie trzeba kasy na karty, a i router z AP kosztuje dużo więcej) wychodzi połączenie komputerów kablami.