Neostrada 1.3mb/s/1mb/s pokazuje raz tak ,raz tak

Witam otóż mam problem z neostradą.Gdzieś od miesiąca neostrada pokazuje mi na komunikacie 1,3mb/s a czasami 1mb/s i co za tym idzie internet na speedtest.net osiąga tylko 800kb/s i ping 118 gdzie kiedyś na tym samym speedtescie miałem staty 1,250-60 i ping 40-50 nie rozumiem w czym tkwi problem czy jest to wina mojego kmputera?Mam na nim troszke smieci ale nie wiem czy opłaca się formatować jeżeli nie przyniesie to efektu i podkreślam ,iż wyłączam wszystkie programy korzystające z internetu.Posiadam modem ZTE ZXDSL 852.

neo0.jpg

Dodane 03.12.2010 (Pt) 18:33

A to speedtest.net 1055879675.png

Też tak miałem ,zostałeś przełączony na 1mb/s.Dzwoń na infolinie techniczną ,jeśli się dowiesz ze masz tak jak w umowie .To powiedz ze tylko 1.3mb/s zapewnia realny transfer 128kb/s ,zważywszy na błędy sieciowe .W razie czego postrasz konkurencją,sam tak miałem TP celowo zabiera te 0.3mb .By ci co mają szybsze łącza nie mieli problemu ,ale taka prawda ze my bez warunków technicznych na np:6mb/s utrzymujemy innych użytkowników.za 1mb/s ponad 44zł a za 7,4mb/s 59zł .Tak tak nie przywidziało ci się taki narzut mają z 6mb/s czyli 7,4mb/s (o ile komunistyczne (zacofane linie pozwolą).Czemu tych z niskimi prędkościami wyzyskują c…

Podziel sobie 59zł na 6 tyle jest warta neostrada 1mb/s.Mi taki trik zrobili żebym podpisał nową umowę i wmawiali mi 6mb/s które i tak nie poszło ,ta cała firma się nadaje do Urzędu ochrony konsumenta ,a nie hipokryczne reklamy o szybkim internecie 20mb/s .Chyba przy centrali albo szafie ONU ,czekam na LTE i dziękuje takiej firmie po 10 latach nigdy więcej.

Longhorn2009 nie tłumacz ,niby nie masz .Ale to nie jest w porządku ,sam przekopałem kiedyś internet .I ludzie byli porządnie wkurzeni ,takie triki to stosują .Bo nie każdy się skapnie i o to im chodzi ,przez parę lat miałem też 1,3mb/s .Ale ja się takiemu trikowi nie dałem ,powiedziałem mamy wolny rynek .I mogę im podziękować no i wrócili 1,3mb/s

W umowie masz podane że masz mieć internet 1024 czy 1280kb/s?

TPsa zawiera z klientami umowy na 1024 kb/s, to że raz widać 1,3Mb a raz 1Mb to może wynikać ze zmiany konfiguracji portu przez TPsa (zmienia się prędkość synchronizacji w zależności od parametrów łącza). Spróbuj też zmierzyć prędkość na www.speedtest.tp.pl, ostatnio dobrze mierzy :slight_smile:

zadzwoń do nich i powiedz żeby ci zresetowali port

Identycznie jak na speedtest.net tylko ,że pokazuje ping 64 co jest kłamstwem bo w cs mam 110 a kiedyś miałem 40 :confused:

Dodane 03.12.2010 (Pt) 21:54

Polecili mi sformatowanie windowsa zrobiłem to ,lecz nie przyniosło to efektów dalej wyskakuje mi 1mb/s i ping 120.

Kazali mi zrobić formata poniewać pod komendą “cmd” Oraz “Netstat” było około 30 połączeń a miało być 4-5 po formacie mam 4 i nic to nie dało…

Sprostuje wasze wypowiedzi nie 1024 kb/s ,bo to jest 10mb/s tylko 1024kbps i to jest 1mb/s ,Ja ma mieć 1312 kbps ,czyli narzut 0,3 na błędy na linii .Jeżeli podpisałeś aneks czy nową umowę na 1024 kbps ,a nie jak dawniej na 1312kbps albo 1mb/s .To nic nie ws kuraż,już widzę tą obniżkę co z tego ze staniało 10zł jak urwali 0,3mb/s .A użytkownik z wolnym łączem jest najbardziej poszkodowany ,bo inny tego nie odczuje.

Jeśli już mam mieć urwany 1mb/s to przechodzę do Netii.

Max4251 pisz proszę po polsku!

ręce opadają… 1024kb/s to jest to samo co 1024kbps i to samo co 1Mbps i to samo co 1Mb/s…

a jak już taki mądry jesteś to się pomyliłeś co do rzędu wielkości, “m” to jest mili czyli x0.001 a “M” to jest mega czyli x1000000 …

I nie pisz bzdur

jak nie wiesz jak to jest! Naprawdę śmiać mi się chce jak piszecie “a ja mam 1,3M”, pewnie wyskakuje niejednemu z was taka informacja po połączeniu na zwykłym modemie USB. Umowy od zawsze były podpisywane na 1Mb/s lub aktualnie na 1024kb/s co nie zmienia faktu, że port ADSL jest zawsze wykreowany “wyżej”, bo na 1312/320[kb/s], a login i hasło przycinają te prędkości do bezpiecznych 1024/256 na których nie sypie błędami.

Maniak15 , zgłoś jeszcze raz problem z prędkością do służb TPsa i nie słuchaj “rad” ich speców w stylu “przeinstalowania systemu” czy “odinstalowania antywirusa”, niech ktoś się pojawi i pokaże na swoim sprzęcie jaką prędkość uzyskuje. Ewentualnie jeśli masz możliwość to podłącz modem z routerem i sprawdź wtedy, może modem ci siada.

opcja prędkości_____prędkość synchronizacji______transfer UP______ ______ transfer Down

1024______________ 1312 / 320 kbps____________ 256 kb/s = 32 kB/s_______1024 kb/s = 128 kB/s

przy prędkości 1024 synchronizacja musi być 1312 / 320 kbps jesli masz mniejszą synchronizacje to ci urwali z prędkości jesli nie to wszystko jest jak powinno być sprawdz w ustawieniach modemu jaka jest synchronizacja musi być 1312 / 320 kbps

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … p/par_neo/

mniejsza synchronizacja zdarza sie jesli linia jest słaba ,daleko do centrali albo jest przeciążona

U mnie przy łączu 1Mb jest synchronizacja 1280/320 a nie 1312 ale transfery ogółem są takie jak mają być.

Mam podobny problem. Pisałem już o tym na forum. Musisz zadzwonić do obsługi technicznej. JA dzwoniłem. Naprawili. Nawet tego samego dnia. Niestety. Problem się odnowił.

mymaney wiesz co dałbyś już spokój ,może jesteś przemądrzalec.Może coś pomyliłem ,ale nie opowiadaj bajki z portami .Mam Router wskazuje 1312 kbps ,i oprócz szczytu transfer 120-135 kb/s,A gdy miałem 1024 to było max 107 kb/s.

Wiem ze masz szczęście i mieszkasz przy centrali zapewne .Tak wolnej prędkości nie widziałeś ,więc daj spokój .Takich komentarzy jak w linku poniżej jest masa .Opowiadasz o portach na centrali ,jakoś z Warszawy mi wrócili na umowną prędkość 1312 kbps .

http://www.wykop.pl/link/212325/tp-obci … transfery/

Może i tepsa coś kombinuje z portami ale bajek niestety nie opowiadam - codziennie jeżdżę do wielu ludzi, którzy mają problem z neostradą i to od kilku już lat i uwierz mi, kiepski ze mnie bajarz :slight_smile: