Neostrada 1Mb Na 2 kompy obok siebie

Witam

Odrazu zaznaczam : Wiem że sa bardzo podobne tematy na forum i czytałem je ale zakładam ten bo musze miec 100000 % pewnosc iż napewno dobrze to zrobie .

Wiec tak : W Domu mam dostęp do internetu przez Neostrade 1Mb/s za pomocą Liveboxa ktory jest podlączony do stacjonarki kablem rethrank( czy jakos tak ) , dzis dostałem laptopa i mam zamiar postawic go w pokoju obok i chciałbym do niego doprowadzic internet , i teraz prosze o rady , jak to najlepij zrobic , zeby internet dobrze chodził i nie zrywało połączenia i zeby nie wyniosło mnie to za drogo . Jakie rzeczy musze kupic ?? I Jak to wszystko połączyc .

Pozdrawiam

Ps. Jak jeszcze jakies informacje będa potrzebne co do kompa czy dostepu netu to pisac , postaram się jak najszybciej odpowiedziec .

EDIT :

Laptop ma system Vista

Stacjonarka XP

Ale w laptopie będe zmieniał na xp (na 99%) bo viste mam po angielsku .

do liveboxa powinieneś dostać w zestawie wi-fi przez USB , instalujesz na laptopie oprogramowanie wpisujesz hasła podłączasz wi-fi i masz neta (przynajmniej mój kolega tak zrobił i wszystko gra)

nie ma takiego kabla…chodzi ci o ethernet inaczej kabelek sieciowy z końcówkami rj45??

najwydajniej będzie jak w każdym z komputerów zamontujesz karty wi-fi jeśli ich nie ma (w laptopie jest, z Liveboxem - jak pisze kolega - też powinna być), jak już je zainstalujesz w systemach to przejdź do prostej konfiguracji neostrady tj. skonfigurowanie wi-fi, polega na włączeniu dhcp (pewnie domyślnie jest włączone) oraz włączeniu szyfrowania połączenia WEP oraz wygenerowania kluczy uwierzytelniających, następnie wyszukujesz sieci wi-fi na obu komputerach i łączysz się z nimi uwierzytelniając je wygenerowanymi wcześniej kluczami.

pamiętaj o skonfigurowaniu firewall’a w liveboxie.

Tylko że ja mam tylko 1 karte wifi , czy może byc stacjonarka podłączona tym kablem ethrank do liveboxa a , do laptopa wsadze WiFi ??

SsawczkK , tak może.

Jestemn przy instalacji sterów do WiFi na laptopie i mi nie znajduje sterowników komputer na płycie , pomimo tego że są bo na stacjonarce kiedys wgrywalem … Może do visty trzeba jakies inne ?? Jak tak to gdzie moge je zassac ?

SsawczkK , musisz mieć sterowniki do Visty. A jeśli takowych nie ma to uruchamiaj je w trybie zgodności z Windows XP.

Z Tego co widze to nie ma :frowning: Jak wchdoze na plytke , potem do folderu windows -> WiFi , to tam mam 3 katalogi ze sterownikami , i nie wiem ktore instalowac , XG703A , czy XG760A czy XG760N , a i jak tą zgodnosc ustawic ??

SsawczkK , PPM, na instalkę i Właściwości/Propertis > zakładka Zgodność/Compatybilyty.

Zmienilem zgodnosc na XP z SP2 , zainstalowalem stery , dalem resa , i niby jest zainstalowane , ale potem jak konfiguruje neostrade i dochodze do punktu podlaczenia WiFi podlanczam , wykywa mi w kompie nowe urządzenie i musze je zainstalowac , no i jak chce to nie znajduje mi na plycie sterowników i kapa :frowning: Dalej nie moge przejsc …