Neostrada 1MB - Słaba Prędkość

Witam.

Od 1 Stycznia mam nowa prędkość Internetu w neostradzie a mianowicie z 256MB na 1MB. Ale nie widzę żadnej różnicy w prędkości większej.

Jak pobieram jakiś program to prędzej przy Neo256 max transfer wynosił 31kb/s a teraz przy Neo1MB max transfer to zaledwie 43kb/s.

To chyba śmieszne ale tak nie powinno być.

Dodam że modem mam z opcji kiedy brałem pierwszy raz neostrade 128 i działa sprawnie do tej pory.

Nie wiem co jest przyczyna takiej prędkości słabej jak na taki Internet jaki mam teraz.

Jak by nie patrzał moje łącze nie osiąga 100% możliwości ani w tych granicach. Zaledwie 50% i to z hakiem.

Poprawiono błąd w temacie :twisted:

boczi

Może ściągasz z kiepskiego serwera. Powinieneś mieć transfery w granicach 128 KB/s

Opcja 1Mb to niezły chwyt reklamowy: 1Mb=1024 b= 128 kB…czyli max Twój transfer powinien wynosić do 128 kB.

Żeby gadać o chwytach reklamowtych najpierw poczytaj o podstawach informatyki :?

jak 1 może się równać 1024?

spróbuj ściągnać 10mb z http://www.noc.gts.pl

miałem to samo tylko skoczyłem z 320 do 640 kb/s i rozwiazalem problem…

Zadzwoń na ich bezpłatną infolinię i powiadom o problemie…karze ci wtedy wejsc na strone i sprawdzic transfer… potem powie ze wyslal list do jakies tam obslugi i oni zmienia transfer i bedzie dobrze… ;p mi jak zmienial to skoczyl mi transfer jak sciagalem na do 19.000 kb/s :d ale baardzo szybko opadał i sie unormowal na na 640.

Ciekawostka:

wiecie ze jak instalujecie modem to instalujecie takze program dzieki ktoremu on wchodzi na waszego kompa (to działa jak ‘backdoor’{trojan}):smiley: tyle ze to nie jest ujawniane bo jest to karalne a robi to po to gdyby ktos nie mogl by sobie poradzic z tym co on karze nam zrobic by naprawic usterke ;p

Potocznie mówi się np. 1Gb ram , a masz 1024Mb ram

Więcej w goglach.

Neostrada 1MB - Słaba Prętkość

Może ograniczenia wynikaja, że ujme to w skrócie “jestes ze wsi” gdzie niekiedy pewne mozliwości są ograniczone!

no właśnie XX giga bajtów to XX mega bajtów

a on napisał

czyli XX mega bajtow równa się XXX również mega bajtów :slight_smile:

Zamiast K wcisnął M

Można się domyślić przecież, że błąd.