Neostrada 2 mega na 2 PC,podział...potrzebny router?

Chcę sobie kupić neta TP 2 megową neostradę z telewizja.

Problem polega na tym ze chciałbym mieć ja na 2 komputerach…u siebie i u kuzyna mieszkającego w domu obok (kabel ok. 25 metrów)

Telewizja zostaje tylko u mnie natomiast neostradę chciałbym podzielić na nas dwóch.

Pytanie jest następujące…jak to zrobić?

Czy da się to zrobić tak żebym i ja i on miał neo przez kabel a nie przez bluetooth tym TP penDrivem?

Jak uczciwie podzielić łącze?

Czy jeżeli kupie router-a…jednego z niżej wymienionych to będzie ok?

http://www.allegro.pl/item688902382_tp_ … l_wds.html

http://www.allegro.pl/item693126232_rou … _6371.html

http://www.allegro.pl/item689294927_mod … nex_a.html

proszę o wasze zdanie na temat w/w/ router-ów…może macie jakieś inne typy?

Jak się domyślacie nie jestem komputerowcem dlatego proszę o w miarę szczegółowy opis jak to zrobić.

Czy da się to zrobić tak ze neo będzie podzielone po 1 mega i nie będę musiał mieć kompa włączonego?

Czy router dzieli łącze cały czas czy tylko jak oba komputery są włączone? A może potrzebny jest do tego jakiś program? Jeśli tak to jaki jest najlepszy?

Czy np. jak zacznę coś ściągać to kuzyn nie będzie miał problemów z netem?

Chciałbym korzystać tylko ze swojego 1 mega bez problemów dla niego.

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

Router to faktycznie najlepsze wyjście. Działa zawsze jak jest włączony do prądu. Nie potrzeba do tego komputera. Router konfigurujesz po podłączeniu do karty sieciowej komputera przez przeglądarkę WWW. Z tych które podałeś to najbardziej skłaniałbym się do TP-LINKa WR340G. Sam mam TP Linka - TD W8910G i jestem zadowolony. Ten który podałeś różni się tylko tym, że nie ma QoS i odkręcanej anteny, ale ta wbudowana i tak jest mocna. Co do konfiguracji to zajrzyj tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084593.html

Jest jeszcze jedna ważna cech, która różni te 2 routery (nie doczytałem o niej niestety). Ten tańszy nie ma wbudowanego modemu ADSL, więc nie można go podłączyć bezpośrednio do gniazdka telefonicznego.

Jeżeli chcesz korzystać z telewizji od TPSA to według mojej wiedzy musisz posiadać ich router czyli liveboxa. I z tego co się orientuje w tym przypadku będziesz miał 3 porty do dyspozycji po kablu. Więc możesz normalnie podpiąć dwa kabelki i powinno chodzić. Ja używałem liveboxa do wifi wiec ilości portów pewien nie jestem.

Jeśli chodzi o pytanie o router to dzieli on wtedy kiedy jest włączone. Komputery nie muszą być włączone.

A jeśli chodzi o równy podział z mojej wiedzy livebox nie oferuje takiej możliwości i dzieli dynamicznie w zależności od potrze.

Jak będziesz miał pytania postaram Ci się pomóc.

FreeSony ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

żeby przydzielić konkretnie 1 mb do danego komputera, to router musi posiadać funkcję “podziału pasma”, ale to posiadają tylko droższe Routery.

Na zwykłym Routerze będziesz korzystać z 2 mb i jak będziesz oglądał coś na YouTube to zajmiesz całą prędkość ściągania (2 mb = 240kb/s) i koledze będzie net wolniej chodził.

Mam już Livebox-a TP i każdy wie jak on wygląda…podłączyłem go do komputera. Net działał będzie dopiero jutro ale to nie ważne.

Chodzi mi głównie o to żeby kuzyn który mieszka jak już pisałem w domu obok nie miał problemów z korzystanie z neta. Np. grać będzie w gre Counter Strike po sieci nagle jak zacznę ściągać coś i kuzyn nie będzie mógł grać przez moje ściąganie.

Czy można mimo wszystko kupić jakiś router żeby łącze było podzielone równo bez szkody dla tego drugiego? Jeśli tak to ile kosztuje taki router? Interesują mnie najtańsze go bo on płaci.

Router dzieli łącze a czy jakiś program też to robi?

Czy znacie programy które dzielą łącze bez szkody dla drugiego?

Kiedy będę miał PC wyłączonego to kuzyn może korzystać z całego 2 mega ale jak włączę go to chciałbym żeby program który łącze automatycznie się włączał i dzielił łącze równo.

jak-rozdzielic-internet-komputery-t344300.html

Polecam zapoznać się z linkiem wyżej. Tam jest opisany taki sam problem jaki ty masz tylko że na 1Mb.

To jaka jest wasza rada, co zrobić najlepiej w tej sytuacji?

Kupić router czy wystarczy tylko używanie tego programu który opisany jest w powyższym poście???

Czy nie będę kuzynowi obciążał tego 1 mega jak zacznę ściągać??

Czy jak będę miał wyłączonego kompa to kuzyn będzie mógł używać całego 2 mega netu?

Dodane 30.07.2009 (Cz) 18:10

Ktoś pomoże ???