Neostrada 2 routery

Witam mam neostrade i podłaczona jest do routera TP LINK chciałbym podłączyć kolejny router TP LINK wyżej o jedno piętro kablem podpinam i nic jak mam sobie to skonfigurowac ten 2 router by miał internet z tego pierwszego??

Z pierwszego routera LAN1 podłącz pod WAN drugiego routera.

Konfiguracja taka sama jak pierwszego.

Pomozesz mi to zrobić jakoś nie wychodzi adres IP routera tego który ma neostradę 192.168.1.2 no i teraz co jak podpiąc ten drugi router podpinam kabel z pierwszego gniazda do tego drugiego routera do wejścia wan pokazuje mi ładnie wifi z niego ale jak połacze sie nie ma internetu jak go skonfigurować?

Zrób tak:

  1. Ustaw na routerach po LAN różne adresy IP

tzn na jednym np 192.168.1.1 a na drugim 192.168.1.2

  1. Na tym drugim routerze który chcesz ustawić na górze wyłącz DHCP po LAN.

  2. Połącz oba routery kablem do portów LAN.

Powinno ci wtedy działać. Pierwszy będzie pełnił dalej funkcje routera i przydzielał adresy komputerom a drugi posłuży tylko jaką switch z możliwością nadawania po radiu.

Nie bardzo to zadziała.

No to jak zrobic by zadziałało mecze się juz kilka godzin i nic prosze o jakąś fachową pomoc.

Najpierw zestaw internet do nowego routera:

  • z nowego routera z portu WAN podłącz się na dowolny port LANowy starego routera (potraktuj nowy router jak… kolejny komputer w sieci)

  • w konfiguracji WAN ustaw adresy: IP jak dowolnego komputera w tej sieci (np. 192.168.1.123), brama 192.168.1.2, 255.255.255.0, pierwszy DNS na np. 192.168.1.2, drugi na jakiś znany DNS (np. 194.204.152.34).

Od strony LAN:

  • możesz zostawić DHCP

  • musisz zmienić podsieć (np. 192.168.2.x, gdzie maska 255.255.255.0). Ten router ma możliwość ustalenia od strony LAN innej podsieci? Ostatnio widziałem, że wszelkie tanie dziadostwo ma na stałe np. 192.168.1.0/25

Niby dlaczego ma nie zadziałać. Wyłączając DHCP przy jednym routerze będzie działał on jako AP, po co routować przez dwa urządzenia. Bezsensowna robota bo chcąc przekierować jakieś porty będzie musiał to robić na dwóch urządzeniach. Nie raz tak robiłem i nie ma wtedy z tym żadnych problemów.

No i ta i tamta metoda robie i nic nie pomaga niestety aa chodzi mi tylko by w tym 2 routerze byl internet wifi niby się mozna podłaczyć ale nie ma internetu

Dzięki temu ma coś na zasadzie “VLANu dla ubogich” - zawsze to odseparowanie dostępu przez Wifi od części komputerów.

Inna sprawa (nie znam tego routera) - nie każdy router “domowy” umożliwia taką pracę.

Bezsensowne było przede wszystkim kupowanie dwóch routerów. Dużo taniej by wyszło kupić zamiast drugiego routera switch.