Neostrada 6Mb/s, nieprawidłowa synchronizacja

Witam!

Niedawno zmieniałem internet w TP z 2Mb/s na 6Mb/s. Niestety nie wszystko działa tak, jakbym tego oczekiwał.

Prędkość jaką wyświetlają mi wszelakie testery prędkości (http://www.speedtest.pl , http://www.netmeter.pl/ itd.) to 5Mb/s, a nie 6Mb/s. Prędkość wysyłania jest prawidłowa.

Zauważyłem, że podczas łączenia się z neo pokazuje szybkość: 6,0Mb/s, a z tego co pamiętam to przy 2Mb/s pokazywało się 2,5Mb/s. Więc z tego co mi wiadomo to powinien być jakiś zapas, tak też pisze na stronce tp:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/neostrada_tp/par_neo/

Wychodzi na to, że powinno wskazywać 7,5Mb/s podczas łączenia i wtedy powinno wszystko dobrze śmigać, tak jak miało to miejsce przy mojej poprzedniej prędkości.

Modem jakiego używam to: Sagem Fast 800.

Może to wina modemu?

Parametry komputera:

Win XP Home Edition

1,5 GB RAM

AMD Athlon x2 3800+

GF GT240

MSI K9N Neo v1.0

Parametry linii według Netia Skantarek:

BROADBAND = TAK

PORT_AVAILABILITY = TAK

WIRE_LENGTH = 1.94

DSLAM_TYPE = ATM

ADSL_TYPE = ADSL2+

THROUGHPUT = 10240/1024

GENERATE_DATE = 2010-11-18 14:14:49

Pisze, że maks. prędkość ściągania 10240 kbit/s.

Następnym problemem jest wolne wczytywanie się filmików na serwisach typu youtube, itd.

Podczas buforowania łącze nie jest w pełni wykorzystywane, a zazwyczaj jest tak, że przez pierwsze 10s. ładowania idzie bardzo szybko i łącze jest wykorzystywane niemal całkowicie, po czym nagle spada wykorzystywanie łączą do ok. 20-25% i filmiki ładują się po prostu wolno. Na poprzedniej prędkości problemu tego nie było, zauważyłem to dopiero po zmianie na 6Mb/s i staję się to coraz bardziej irytujące. Zamiast poprawy, jest gorzej niż było jeśli chodzi o filmy.

Proszę o pomoc :slight_smile:

pzdr

W sierpniu zmieniłem z 2 na 6Mb/s, i przez pierwszy miesiąc myślałem że szału dostane, telefon stacjonarny zaczął szumieć, net rozłączał się co parę godzin, ping w cs o 20ms większy a na speed testach codziennie inne wyniki były od 2 do 6Mb.

Po 2 tygodniach dzwonili do mnie czy przypadkiem nie występują problemy z internetem i chcieli mi na siłę wcisnąć DSL (telefon jest zarejestrowany na firmę).

To im musiałem przez tydzień mówić, że nie ponieważ dzwonili codziennie z pytaniem się aby na pewno nie chcę?

Powiedziałem im że jeżeli problemy nie ustaną to rezygnuje z umowy, więc po 2 tygodniach problem ustał :shock:

Od 4 miesięcy jest wszystko OK.

A router pokazuje cały czas stałą prędkość:

Downstream Rate: 7456 kbps

Upstream Rate: 640 kbps

Przy ściąganiu plików prędkość mam 720-770 KB/s.

A co do filmików na youtube, to raczej wina serwisu a nie Twojego łącza. Niektóre klipy chodzą lepiej niektóre gorzej a ważą tyle samo.

Na wrzuta.pl chodzi wszystko o wiele lepiej.

Ja przeszedłem w Netii z prędkości 2Mb/s na 6Mb/s jednak modem nie synchronizował się prawidłowo (Sagem F@st 800). Jeśli zsynchronizował się z prędkością powyżej 3700Kb/s to Internet był żałosny, strony otwierały się po 30s. Ostatnio miałem problem z sławnym błędem 680 i postanowiłem wymienić modem na jakikolwiek router. Po wymianie router synchronizuje się na 7452Kb/s up i 635Kb/s down, a Internet jest nieporównywalnie lepszy. Jak kolega wyżej pliki ściągam z prędkością około 750KB/s nawet do 780KB/s. Sprawdź synchronizację w dslmon

Wygląda na to, że modem nie synchronizuje się prawidłowo. Sprawdziłem w dslmon: 5920Kb/s up i 640Kb/s down.

Zdarza się, że strony źle się wczytują i trzeba odświeżać, przed zmianą neta tego nie było. Myślę, że jest to spowodowane złą synchronizacją, tak jak pisałeś CZiPEN. Wrócę jeszcze do tych filmików na youtube i innych. Wydaję mi się, że to nie wina serwisu. Jak włączam jakiś filmik to, tak jak pisałem, najpierw buforuje się pełną szybkością dla łącza, a za chwilę spada do szybkości 1-1,5MB/s(według dslmon). Co ciekawe przy zmianie na jakość HD - 720p filmy buforują się, tak jak powinny. Problem ten występuje nie tylko na youtube, ale też na innych tego typu stronach, z którymi do tej pory nie miałem problemu.

Mam nadzieję, że po ewentualnej zmianie modemu wszystko ulegnie poprawie.

Kolega również powiedział mi, że to wina modemu i zaproponował abym kupił modem z Thomsona SpeedTouch 330 i instalacja najnowszych sterowników(zamiast tych z neostrady) - zapewnił, że będzie wszystko prawidłowo działać. Kosztowałoby to od 20zł wzwyż. Lecz zastanawiam się, czy nie lepsza byłaby wymiana na jakiś router do 100zł (sądzę, że taki w zupełności by mi wystarczył). Ewentualnie jaki model byłby dobry do 100 zł? Myślałem nad TP Link.

mam tak samo z filmikami na youtube w najmniejszej rozdzielczości co chwila sie buforuje problemu nie ma tylko z filmikami krótszymi niż 2 minuty :? a jak przestawie na full hd1080p to cały filmik 9 minut buforuje sie jakieś pół minuty średnio ze stałą prędkością mam router tp-link wydaje mi sie że to problem z Adobe Flash Player

Na routerach za bardzo się nie znam więc w tym nie pomogę, ale na pewno będzie to dużo lepszy wybór niż jakikolwiek modem.

@El-Cid, teoretycznie 6 mega powinno na tym modemie iść, praktycznie jednak każdy router będzie o niebo lepszy od modemu usb.

Poza tym, nie podałeś parametrów synchronizacji, a speedtesty sobie daruj - lepiej już zarzuć download z jakiegoś szybkiego serwera i popatrz z jaka prędkością ciągnie.

na Sagem Fast 800 nie osiągniesz pełnego 6 mega zbyt stara konstrukcja i nie jest przystosowany do takich prędkości chociaż teoretycznie powinno iść było już gdzieś tu pisane na forum i pomogło kupienie modemu zte combo z adsl2+ może być też router ważne żeby obsługiwało adsl2+ i szło podłonczyć przez wejscie ethernet a nie usb

podaj parametry linii z modemu tłumienie i snr może linia nie daje rady wtedy jedynie pomoże tylko dobry router

zwiekszenie-predkosci-neostrady-t417288-15.html#p2665286

Sprawdzałem, w dokumentacji faktycznie tak stoi jak tam napisane. Dlatego napisałem “teoretycznie”, bo na usb i z mniejszymi prędkościami bywają problemy.

Wystarczy kupić jakiegoś prostego tp-linka, wydatek niewielki a komfort nieporównywalny, nie wspominając o poprawie stabilności połączenia.

Tylko jak wcześniej wspominałem, nic nie wiemy o synchronizacji i o wartościach marginesu i tłumienia.

Tutaj są parametry:

27486066.th.jpg

Jeszcze prędkości:

Download ok. 550-600 KB/s

Upload ok. 60-65 KB/s

Co do filmików to zaktualizowałem Javę i Adobe Flash Player i dalej to samo, trudno.

parametry dobre 6 mega i 10 bez najmniejszego problemu poleci.dziwne że nie ma pełnej synchronizacji bo powinna być.wymień modem i powinno być ok, może być jeszcze tak że tp na sztywno ustawiła taką synchronizacje z jakiś nie wiadomych powodów zadzwon i spytaj jaką masz ustawioną na porcie u nich tak na wszelki wypadek ,i w menu modemu Alt+D sprawdz parametr USB czy jest ISO czy BULK…powinno być ISO

El-Cid ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.