Neostrada 6Mb/s+TV problem z szybkością

Witam wszystkich! w styczniu tego roku migrowałem z Neostrady 1Mb/s do Neostrady 6Mb/s+TV(TV darmowa)i mam problem z TP,otóż szybkość pobierania przy włączonej TV mam 2,80Mb/s.Na pytanie dlaczego tak jest fachowiec z TP odparł iż 4Mb mojego łącza pochłania TV, na sugestie że umowa gwarantuje mi maksymalną szybkość internetu do/od abonenta do 6144/512 kb/s zaproponował mi powrót do poprzedniej opcji gdyż moje łącze nie spełnia odpowiednich warunków.A oto moje parametry łącza,odległość od centrali około 1000m-czy technik ma racje? Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 636

Szybkość pobierania 7144

Tłumienie Bliski koniec : 24.2 (dB)

Odległy koniec : 10.4 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 29 (dB)

Odległy koniec : 17 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 1

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Mam prawie to samo. Ja zostałem przy opcji 6mb z tv. Możesz sobie zmienić na 2mb z tv, wtedy będziesz miał tyle ile w umowie ale po co jak przy włączonym tv tpsy masz 3 mb a przy wyłączonym 6 mb ? Właściwie 6 mb internetu i więcej przydaje się tylko przy ściąganiu filmów czy gier, strony ładują się zwykle z szybkością 1-3 mb więc po co więcej.

Z tłumienia wychodzi ze po kablach masz niecałe 2km do centrali ,jeśli kiepskie łącza to technik ma racie .W twoim przypadku przeszedłbym nie na 1 tylko 2 mb/s ,bo cztery pochłania TV.Albo drugi wariant jak masz możliwość zainstaluj satelitę ,w tedy TV nie będzie pochłaniało internetu .A czy na taką zmianę się zgodzą dzwoń na błękitną linię .

No właśnie. Możesz jeszcze mieć telewizję z talerza zamiast po kablu wtedy nie będzie ci zabierać tych 4 mb. Twój wybór. Jak nie ma problemu żeby mieć telewizję z talerza to ja bym na twoim miejscu tą opcję wybrał.