Neostrada, a Internet na 2 PC


(CRANK127) #1

Witam.

Posiadam Neostradę i chcę, aby było można podłączyć ją do 2 komputerów. Oczywiście nie mam Liveboxa (gdybym miał, to sprawa byłaby prosta).

Zastanawiam się, co muszę mieć zarówno w pierwszym jak i drugim komputerze, aby podłączyć do obydwu Internet z jednego modemu. Możecie napisać, jaki sprzęt muszę posiadać? Router, karty sieciowe? Chciałbym, aby połączenie było bezprzewodowe.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam.


(O P Z) #2

Musisz mieć urządzenie które rozdzieli twój transfer na x komputerów. Router będzie najodpowiedniejszy, a poza nim, do każdego komutera musisz kupić kartę bezprzewodową z antenką.


(andrzej928) #3

najlepszy do tego jest router, ale musi mieć on wbudowany modem, i wtedy podłączasz router do każdego kompa kablem sieciowym krosowanym z końcówkami rj45, chyba ze zakupisz router z wi-fi to możesz dokupić kartę wi-fi do kompa na pci albo usb.


(CRANK127) #4

posiadam taki o to router: http://www.allegro.pl/item535190829_lin ... ratis.html

możecie polecić mi jakąś kartę sieciową bezprzewodową?

Rozumiem, że ten router podłączam do 1 PC do routera podłączam modem Neostrady i później konfiguruję tak kartę sieciową w 2Pc, aby odbierała sygnał z routera?


(O P Z) #5

Też mam ten router i też mam internet z Neostrady. Ten stary modem (Fast 800) już ci nie będzie potrzebny. Po prostu przy jednym komputerze podłączasz zasilanie i do gniezdka telefonicznego, a potrzebne ci tylko będą 2 karty bezprzewodowe do komputerów.


(CRANK127) #6

Dzięki za odpowiedź.

Jak myślisz (myślicie) czy taka karta sieciowa będzie odpowiednia??

http://www.allegro.pl/item539294347_kar ... ys24h.html

Bo rozumiem, że lepiej jednak zamontować w PC taką, niż jakąś pod USB?


(Albertuning) #7

Montowałem tę kartę u znajomego, wszystko OK, śmiało możesz ją brać


(CRANK127) #8

Ok, dzięki za informacje.

Jeszcze mam pytanie (jestem zielony w tym temacie, wiec może wydać się śmieszne dla niektórych, ale cóż...). Czy jeśli w jednym jak i drugim komputerze, będę posiadał właśnie taka kartę sieciową, to czy będzie możliwość przesyłania plików, grania itd. między tymi dwoma PC? Czy do tego potrzebne jest coś innego>?


(towerone) #9

Będzie taka możliwość.


(CRANK127) #10

Mam już kartę sieciową, o której wyżej pisałem... Jednak oczywiście mam problem z podłączeniem routera do 2 PC. Pytanie: czy aby podłączyć kablem router do PC, muszę posiadać w tym komputerze kartę sieciową?? Bo już sam nie wiem, pogubiłem się... Pytanie 2: Czy ta płyta: MSI P45 Neo2 (MS-7512) posiada wyjście Ethernet?? Czy wejście Ethernet może być podpisane jako wejście LAN czy to coś innego??

:roll:

-- Dodane 12.02.2009 (Cz) 16:00 --

Proszę bardzo kogoś o pomoc, kto mnie nakieruje jak podłączyć ten router, bo naprawdę już mnie krew zalewa..... :evil:

Tak więc, aby podłączyć router do komputera za pomocą kabla Ethernet, muszę mieć w nim kartę sieciową??? Czy wejście na ten kabel, znajduje się na płycie głównej???


(rafi84tek) #11

CRANK127 ,

jak możesz to napisz jeszcze raz przejrzyście co już masz?

  • czy masz 2 PC, czy też 1 PC i 1 lapek?

  • jaki masz router?

  • czy to jest Twoja płyta gł. - http://www.directron.com/p45neo2fr.html ? jeśli tak, to jest tam zintegrowana karta sieciowa (poczytaj instrukcję).

  • a jaka jest w drugim kompie?

Aby połączyć komputer z routerem musisz mieć kartę sieciową - przewodową (RJ-45) lub bezprzewodową (Wi-Fi - najczęściej w laptopach). Inaczej się nie da. No a poza tym dostałeś na pewno instrukcję do routera, a w niej powinno być wszystko opisane.

R.


(CRANK127) #12

właśnie przed chwila w końcu udało mi się wszystko podłączyć i działa :D:D NARESZCIE!!

dzięki wszystkim za pomoc, jeśli będę miał jeszcze jakieś problemy (a podejrzewam, że się takie pojawią po pewnym czasie) to będę pisał.

pozdrawiam.