Neostrada bez aplikacji dostępowej


(Kos@) #1

Standardowo do Neo TP dołączony jest program, który jest zupełnie zbędny. Ostatnio jednak został on uaktualniony i nie jest łatwo go wyłączyć.

Nowa instalacja

  1. Nowe połączenie:

-Panel sterowania/połączenia sieciowe i internetowe/połączenia sieciowe/utwórz nowe połączenie.

-Wybieramy kolejno: Połącz z internetem/ Konfiguruj moje połączenie ręcznie/ Połącz używając modemu/ Nazwa usługodawcy (nazwa połączenia)/ Numer tel. (wpisujemy *- tzw. gwiazdkę)/ Podajemy dane uzyskane podczas rejestracji w strefie neostrady i odznaczamy “włącz zaporę tego połączenia”. Możemy dodać skrót do połączenia na pulpicie

  1. Instalacja modemu:
  • Wkładamy płytkę z pudełeczka neo, zamykamy okienko lub przed uruchomieniem aplikacji przytrzymujemy SHIFT. Podłączamy modemik, kreator instalowania sprzętu sam wszystko zrobi za nas ;).
  1. Połączyć możemy sie za pomocą skrótu lub menu start> połącz z> nasze połączenie

Usunięcie istniejącej aplikacji TP

  1. Tworzymy nowe połączenie (to tworzone standardowo jest zablokowane)

-Panel sterowania/połączenia sieciowe i internetowe/połączenia sieciowe/utwórz nowe połączenie.

  • Opcje połączenia: ustawiamy połączenie tak, aby nie trzeba było wpisywać za każdym razem danych (na zakładce opcje zaznaczamy tylko “wyświetl wskaźnik postępu w trakcie łączenia”)
  1. Edycja autostartu: Usuwamy wpisy z autostartu (za pomocą np. RegCleanera, wpisy te poznamy np. po ścieżce) Neostrady (Woo… oraz CftMon)

  2. Restartujemy komputer. Aplikacja nie powinna wystartować wraz z systemem.

  3. Łączymy się z internetam za pomocą menu start, albo przez skrót do połączenia, który możemy utworzyć (panel ster.> połączenia internetowe i …> połączenia sieciowe> i przytrzymując prawy przycisk myszy przeciągamy połączenia na pulpit, z menu wybieramy “utwórz skrót(y) tutaj”)

  4. Możemy usunąć aplikację neostrady (radzę wstrzymać się z tym krokiem przez jakiś czas, ponieważ może się przydać w razie wypadku :wink: )

Porada oparta na systemie WindowsXP Professional i wypróbowana