Neostrada chodzi bardzo wolno, ale tylko na świeżym laptopie

Witam.

Zauważyłem coś dziwnego. Dzisiaj przeinstalowałem Windows’a 7 na swoim laptopie z podpisu. Wszystko sobie skonfigurowałem, zoptymalizowałem i jest dobrze, ale nie wszystko. Otóż mam Neostrade 1,3MB/s. Normalna prędkość pobierania to około 120kb/s. I taka prędkość jest na komputerze stacjonarnym. A na laptopie są prędkości rzędu 40kb/s ze wszystkich serwerów. Nawet speedtest.net pokazuje, że prędkość jest mniejsza. Na pewno żadne aktualizacje się nie pobierają, antywirus też nic nie pobiera.

Wszystko kontroluje i stan użycia łącza jest zerowy. Co się dzieje? Używam modemu SAGEM F@ST 800. Przed reinstalacją Win7 wszystko było dobrze.

Zauważyłem, że speedtest.net na laptopie pokazuje domyślny serwer w Kalinigradzie, a na stacjonarnym od razu na Lublin i Warszawę ustawia.

Proszę o pomoc.

1 MB a 1 Mb to jest różnica i to całkiem spora. Windows 7 ma to do siebie, że po reinstalacji ukradkiem pobiera aktualizacje. Warto się temu przypatrzeć. Nie masz problemu z portami USB?

No dobra wiadomo, że chodzi o 1Mb :slight_smile: Co do portów USB to wydaje mi się, że są w porządku. Transfer z pendrive’ów czy dysku zewnętrznego jest na poziomie identycznym jak sprzed reinstalacji.

Co do aktualizacji to wszystkie mam zainstalowane i na pewno samo nic się nie pobiera.