Neostrada co chwilę się rozłącza

Mam problem z Neostradą. W wakacje spalił mi się model Sagem Fast 800 więc zamówiłem na allegro taki sam używany modem (sprawny 100%) ,lecz od Netii. W tym czasie zmieniłem jeszcze końcówkę RJ-11 na nową (zacisnąłem sam) ,lecz myślę ,że prawidłowo. Od jakiegoś czasu modem sam mi się rozłącza ,jest dzień kiedy ani razu się nie rozłączy (rzadko) ,a czasami rozłącza się co chwilę. Korzystam ze sterowników Sagema na linii Neostrady i łączę się przez autoconnect’a. Po rozłączeniu często zmienia mi się prędkość ,np. z 7,4 mb/s na 5,1 mb/s. Dodam ,że ze starym złączem na dawnym modemie nigdy sam mi się nie rozłączył (korzystałem wtedy z oprogramowania Neostrady). Macie może jakieś sugestie dotyczące w/w problemu?

Zadzwoń do nich to powinni przybiec i wymienić na nowy, u mnie w upc już dwa razy wymieniali w tym roku (dwa razy popsuty z mojej winy o czym im oczywiście nie wspomniałem :x =D> ), więc w neo też powinni :idea:

W Neo nie mam co liczyć bo kiedy spalił mi się stary modem (burza) to zadzwoniłem do nich i powiedzieli ,że modem mam sobie załatwić we własnym zakresie.

To wypowiedz im umowe skoro nie masz modemu nie możesz korzystać z neta z ich winy bo zepsuł się modem który oni dali i mają obowiązek płynnego świadczenia usługi a skoro niewywiązują się z umowy to możesz zerwać .

filterek do telefonu masz zalozony ?

Nie wiem czy takie “groźby” poskutkują ,ale jak nic innego nie pomoże to zadzwonię do nich.

Tak.

jak nie masz filtra to nie podpinaj wogole telefonu i sprawdz jak to wszystko dziala bez telefonu

Filtr był cały czas podłączony (przed chwilą sprawdziłem) ,ale zamieniłem go teraz na ten ,który dostałem od modemu Netii. Od razu po zmianie filtra prędkość z 7,4 mb/s spadła do 6,6 mb/s. Jakiś miesiąc temu zwiększyłem prędkość z 2 mb/s do 6 mb/s (tak przynajmniej powiedziała mi matka ,która rozmawiała z babką od TP) więc teraz transfer jest “prawidłowy” ,możliwe ,że będzie wszystko w porządku.

mozliwe ze filtrek byl **************, testuj…

Możliwe ,bo tamten był od modemu z Neo ,a ten jest z Netii. Tak samo (nie wiem czemu) modem z Netii nie chciał działać na kablu USB od Neo (cały czas migała dioda ADSL) ,a po zmianie na właściwy działa elegancko.

Interferencje kablowe? Sprawdź czy w którymś miejscu kable się stykają, zadbaj by się nie stykały.

Ważne jest tez żeby kabel nigdzie nie był przygnieciony.

Jeśli robili u ciebie remont, to sprawdź czy przypadkiem robotnicy nie uszkodzili kabelka jakimś narzędziem (u mnie tak było, ale się od razu naprawiło). Jeśli kabelek był wcześniej przycięty i z powrotem łączony ręcznie, to sprawdź czy złączony jest należycie.

Jeśli kabelek przechodzi gdzieś obok kuchenki mikrofalowej, też mogą wystąpić wariactwa. Tak sieć wifi reaguje; gdy kuchenka chodzi, wifi nie działa.

Kable się nie stykają.

Żaden nie jest przygnieciony.

Opcja z remontem odpada.

Kabel nigdy nie był przecięty i łączony (tzn. przecinałem końcówkę ,żeby założyć nowe złącze ,ale to się nie liczy).

Żaden kabel nie idzie koło kuchenki ,jedynie to jest za ścianą kuchni (idzie sufitem) gdzie znajduje się mikrofalówka.

Na razie po zmianie filtra ani razu Neo się nie odłączyła.

Dodane 10.10.2011 (Pn) 20:05

Modem przed chwilą się rozłączył i powróciła wcześniejsza prędkość 7,4 mb/s. Co z tym począć?

nie mam narazie pamyslu, jedynie podmiana na modem z tepsy

Mozliwe ze masz modem Netii z parametrami wgranymi na linie Netii, nie na linie TPSA.

Mimo że modem Netii wygląda identycznie jak ten od TPSA.

Podejrzewam ze tu lezy pies pogrzebany.

parametry na linie tpsa: annex a, pppoa, vpi 0, vci 35, vc/mux

parametry na linie netii: annex b, rfc2516 pppoe, vpi 8, vci 35, llc

We właściwościach modemu (poprzez menedzer sprzętu) sprawdź czy są odpowiednie ustawienia.

racja

Nie mogę znaleźć modemu w menadżerze urządzeń (brakuje zakładki z modemami). :stuck_out_tongue:

"A co do modemu Netia na linii TPSA modemy pasują od neostrady . Sagem Fast 800 był dość udanym modemem . "

ż: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1415908.html

Pewnie ze nie ma w zakładce ‘modemy’, bo jest instalowany jako karta sieciowa. Wiem, bo sam miałem ten modem i go instalowałem.

Wygląda na to ze znalazłem interesującą stronę dla twojego problemu.

http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=2444

Tam na tej stronie jest normalnie wykład na temat konfigurowania tego modemu, wytłumaczone co trzeba robić, myślę że lepszej pomocy nie znajdziesz.