Neostrada czy DSL?

Otóż, chodzi Mi o ping.

Gram w grę Call of duty 4 i mój ping na najlepszych polskich serverach wynosi min.40-45. Mój internet - neostrada 6mb/s. Niestety nie mogę wybrać innych usługodawców po za Nimi i netią, gdyż w Moim mieście nie ma innych firm, lub nie ma zasięgu do Mojego domu. Mój dziadek mieszka na wsi, posiada internet DSL 1mb/s od TP i jego ping wynosi na tym samych serverach ok. 30-35, czasem nawet niżej. I teraz nie wiem, czy to jest spowodowane tym, że mój dziadek ma lepszy i nowy laptop, czy tym, iż DSL ma lepsze pingi od neo. Dodam, iż niby neostrada w Moim mieście nie ma większej prędkości niż 6mb/s, za to wiem, że Moja szkoła, która oddalona jest ode Mnie o 200m ma internet DSL 14mb/s. Czyli, że DSL i neo mają inne linie ? Wiem, że ping 40 to nie jest dużo, ale często gram na zagranicznych serverach i im niższy ping, tym lepiej się mi gra. Przykładowo jak gram z Rosjanami mam ping po 120-140, co jest uciążliwe w grze.

P.S Jak będzie Mi się kończyć umowa z neo, to mam przedłużyć, zmienić na DSL, czy zamówić netie ?

A pozostali usługodawcy świadczący usługi na liniach TPSA?

DSL to większa niezawodność, ale i dużo większa cena. W razie awarii klientów z DSL-em traktują priorytetowo, później tych z Neostradą a na końcu tych od operatorów alternatywnych. Raczej się nie opłaca.

Zmiana na DSL nic ci nie da. Pewnie masz na centrali ustawiony tryb Interleaved. Można próbować dzwonić do TPSA i prosić o przełączenie na Fast, ale ma to różne skutki. Czasem trafiają się “technicy”, którzy nie mają pojęcia co to jest.