Neostrada :D


(Tommekx) #1

Od 10 miesiecy posiadam neostrade 256 ks/s. Limit pobierania danych wynosi 7 gb. Srednio na miesiac sciagam 15 gb, w porywach max 25.

Dzisiaj mozna powiedziec zostałem pierwszy raz "zbanowany" za ilosc sciagnietych danych. Niby nie było to tak duzo bo tylko 19 gb :stuck_out_tongue: (w innych miesiacach sciagałem wiecej danych i był spokój) Wiec tak na prawde od czego to zalezy?


(aju) #2

Od tego czy na centrali sobie popatrzą i odpowiednio Cię potraktują.

Tak naprawdę to nikt tego nie wie. Podobno TP ma taki bajzel u siebie że u nich wszystko jest możliwe.


(Moszeusz) #3

ja też mam neo tylko że 512 i limitem wogóle się nie przejmuje. To pic na wode. Jest ale nie przestrzegany. U mnie nigdy nikt się nie doczepił, a też systematycznie go przekraczam.


(Mister Wojtek) #4

a mi sie kiedyś zdarzyło i go przekroczyłem.... musialem dokupic dodatkowe 2GB.... a dostałem 4 bo coś im sie pomyliło :stuck_out_tongue:


(Dicamillo) #5

ja w połowie kazdego miesiąca mam już 15Gb ściągnętych i mi obniżają prędkość neo;/ i wtedy nic praktycznie nie można zrobić na necie...i jesio gg wtedy mi laguje;/ ehh ehh ehh

raz tylko mi się przyfarciło i sciągnąłem 24 Gb w miesiąc i nic nie zrobili;D


(adpawl) #6

W zasadzie to mogą być trzy powody dla których limit można przekroczyć...

1. :x - tajemnica handlowa :stuck_out_tongue:

2. dodatkowy transfer/transfer abonamentowy o którym abonent nie pamięta ...lub jakiś bonus od TP

3. zwis systemu zliczającego transfer

Bajką jest jakoby ktoś ręcznie przeglądał logi i na ich podstawie ograniczał transfer po przekroczeniu limitu - ograniczenie to czynność systemowa ...i leci z automatu :wink:


(Bambo 5) #7

Ja mam neostrade już ponad rok (stale przekraczam limit) a ostatnio zadzwonila do mnie pani konsultantka z TP i pytala się czy nie byłbym zainteresowany załorzeniem neostrady.


(Dup) #8

Mi się nie zdarzyło jeszcze żebym nie przekroczył limitu... Zawsze przekraczam conajmniej o 5GB (a mam NEO 256 / limit 7GB)

W dobrych miesiącach ściągałem jakieś 25GB i limit w ogóle się nie włączał. Średnioprzeciętnie udaje mi się wyciągnąć 15-20GB

Trzeba dodać, że mam router ADSL który NIGDY nie rozłącza się z internetem, co utrudnia zresetowanie połączenia a przez to zliczanie transferu


(Azpr) #9

ciekawe jaki to ruter... a moze robi to tak szybko ze nawet nie jestes w stanie tego zauwazyc... 8)


(Dup) #10

TFU TFU TFU. Naprawdę muszę się wysypiać bo piszę bzdury. OCZYWIŚCIE ŻE SIĘ ROZŁĄCZA.

Nie rozłącza się w sensie, że nie rozłącza się SAM. Co innego jak centrala zresetuje połączenie....


(Edgarmks) #11

:shock: :hahaha:


(Azpr) #12

centrala powinna rozlaczac po upływie 24 h / i tak czasami robi... a co masz namyli ze nie rozlacza sie sam? modemy[te od neo],rutery nie rozlaczaja sie same... czynajmniej ja tak nigdy nie miałem...


(Axel 14) #13

Ja mam neo 512 i kiedys sciaglem w miesiac ponad 15gb i takze mi nie zmniejszyli transferu, ale ostatnio nie przekraczam bo nic nie robie na kompie :stuck_out_tongue: Jedyne co sciagam to Bleach :mrgreen:


(system) #14

Tylko zawsze mnie zastanawia - co takiego ściągacie, że macie tyle GB?

U mnie max ściągania/miesiąc wynosi 1GB... :-k


(Tommekx) #15

Nie powinna, tylko musi rozłaczac, w celu zmiany IP :stuck_out_tongue:


(Kosior6) #16

Ja mam Neozdradę 128MB limit wynosi 5gb zawsze sciagam po 10-12 gb i jeszcze nigdy mnie nie zbanowali :slight_smile: :slight_smile:

A

Ja np sciągam muzykę (oczywiście nie z p2p) tylko ze stronki na której jest pełno muzy i po wysłaniu SMS'a który kosztuje 5 zeta mozna sciagac po 100 piosenek dziennie przez miesiąc i potem od nowa :slight_smile:


(Azpr) #17

Tommekx musi na rusi a w polsce jak kto chce... TP nie zawsze rozlancza po upływie 24 h :wink:


(Tommekx) #18

AZPR Polska od Rusi to tez musi :wink:


(adpawl) #19

...powinna musieć ...ale :x ...nie zawsze to robi :stuck_out_tongue:

-jak cię nie rozłączy, nie zmieni ci również IP - proste!


(Ford Fokus) #20

Ja mam 25GB limitu, zawsze przekraczam o około 20GB - 30GB zalezy od miesiąca :stuck_out_tongue: Nigdy mi nie obniżyli transferu ;]