Neostrada! daleko od centrali?

(Barti015) #1

witam. mam takie pytanie otóż koleżnaka chciała sobie podłączyć neo. Ok wszystko w porządku modem dostala, umowe też ale póżniej sie okazało ze jest zadaleko centrala i nic z tego. miala miec neo 128. I czy jest taka opcja ze jak jest za daleko centrala to neo nie pojdzie???????????????Koleżanka mieszka w miejscowości Sędziszowa k. Bobowej i tam prawdopodobnie jest centrala!!!prosze o szybka odpowiedz!!

(system) #2

Gdy jest za daleko od centrali, chyba dalej niż 15km, to nie można podłączyć sobie Neo. Neo 128 jest już chyba wycofane ze sprzedazy, tak mi sie zdaje...

(Asterisk) #3

Odległość od centrali to jedno, a jakość sieci to drugie.

Przy dużej tłumienności łączy może być problem.

W jaki sposób jest realizowane połączenie telefoniczne

Sędziszów - Bobowa ?

(Barti015) #4

nierozumiem???? wiem ze opcja 128 jest dalej dostępna! !!

(Asterisk) #5

Nie chodzi o odległość drogową.

Połączenie telefoniczne może być realizowane drogą

napowietrzną czy kablową.

Długość połączenia bezposredniego z centrali do

domu Abonenta często rózni się od drogowej.

Pytanie - jak bardzo

(Barti015) #6

kablowo za pomocą lini telefonicznej

(strażak) #7

Barti015 jeżeli koleżanka podpisała umowę z T.P. na świadczenie usługi, czyli w tym przypadku "neo" to teraz kłopot ma "tepsa" a nie twoja znajoma. Niech stanowczo egzekwuje realizację umowy w najbliższym punkcie obsługi klienta ale nie ustnie tylko przez złożenie pisemnego żądania itd... Na pismo muszą dać odpowiedź w przeciągu jak się nie mylę dwóch tygodni. To jest ich błąd, że nie sprawdzili łącza.

(system) #8

W przypadku gdy oferta nie może zostać zrealizowana z przyczyn technicznych, to TPSA według regulaminu zrywa umowę, bez konsekwencji, a Twoja koleżanka jest zobowiązana oddać im modem.

(Monczkin) #9