Neostrada działa wolniej niż zwykle

Cześć, posiadam neostradę o maksymalnej prędkości łącza 2mb i według “speed testów” online, taka ona jest rzeczywiście. Problem w tym że subiektywnie odczuwam, że internet jest znacznie wolniejszy. Biorąc na przykład filmiki z YT, bardzo rzadko którykolwiek się nie zatnie podczas buforowania, często na samym początku, mimo że jakość jest ustawiona na 360p, kilkanaście miesięcy temu jestem pewien że działało to płynnie i przy tak niskiej rozdzielczości nie musiałem czekać za buforem. Posiadam modem ZTE ZXDSL 852, mam go jakieś 4-5 lat, system Windows 7, antivirus - Avast. Jakimi jeszcze specjalistycznymi programami mogę wykonać jakieś testy, aby sprawdzić czy z tym internetem coś jest nie tak? I czy jakieś programy mogą fizycznie hamować internet? Jakieś toolbary w przeglądarkach? Czego szukać?

Pozdrawiam

Witam,

Zakładasz możliwość, że to nie kwestia problemów ze ściąganiem przez Ciebie,a problemów z wyrabianiem serwerów YouTube ?

Zobacz jeszcze tu:

http://www.noc.gts.pl/

pzdr

Na starcie odrzuciłem jedną z bardzo prawdopodobnych opcji - dzięki za “oświecenie”! Odpaliłem kilka filmików na Vimeo i nie ma żadnych problemów z buforem. Czas najwyższy zapomnieć o YT.