Neostrada dziwna Synchronizacja łącza

Witam chciałem mieć neo 6 mega , zaczęły się problemy z synchronizacja .TP wezwała technika który stwierdził ze może ale za półtora roku ,gdy zrobią remont .Powiedział ze wciskają kit i muszę przy 1 mega pozostać .Kuriera odmówiłem i nic by w tym nie było dziwnego (wszystko miało być jak przedtem wedle starej umowy synchro na 1,3).

Na początku dochodziło do 7mbps ,potem zmniejszyli na 6 ,potem na 5 a teraz już mam jakiś czas 4 mbps .

Margines szumu się poprawił i wynosi od 14-20db

zajętość spadła o 40%

ale tłumienie pozostało 41db

są błędy FEC,CRC,HEC ale max kilkaset (dawniej było parę tysięcy).No i nie zrywa łącza (a szybkość wynosi pełne 1mega .

Co oni kombinują ,może zaproponują 4mbps (ale ponoć synchronizacja o niczym nie świadczy może być 4mbps a linia pociągnie 1mbps).

A i mam tylko ADSL (chyba stara centrala)

Słyszałem ze od 2Mbps musi być ADSL2 ?.

synchronizacja a przepływność łącza to dwie zupełnie inne rzeczy.

Synchro może być wyższe, ale na porcie będziesz miał pewnie ustawione ograniczenie przepływności do 1 mega.

Ponadto, zmiana synchro nie ma wpływu na wartość tłumienia! Tłumienie Ci się nie zmienia, zmienia się jedynie margines.

Zawsze możesz zadzwonić na gorącą linię i zapytać jak się sprawy mają, a skoro masz mieć 1 mega to mogą ci synchro od ręki przestawić.

Rekonfig portu to dosłownie moment, a nie widzę powodu by sobie pogarszać parametry połączenia wysokim syncro skoro i tak z niego nie skorzystasz.

A tak w ogóle, to pewnie oni Ci nie zmieniali jeszcze synchronizacji ale łącze nie wyrabia i modem/router automatycznie renegocjuje Ci połączenie z niższą synchronizacją.

api właśnie ze nie wcześniej tak miałem skakało co 0.1 Mbps ,traciło synchronizację .Jeśli by tak było to w godzinach porannych miałem 7.4Mbps a potem znacznie spadało .Teraz mi dali sztywne łącze 4mbps ,nic w górę ani w dół .Czy mogą na moim łączu testować linię ?.Dwa razy prosiłem o zmianę synchro na 1,3mbps (teraz przy 4mbps wszystko dobrze chodzi).Ps:nie wiem czy dzwonić bo teraz mam pełny transfer 1mbps a przy synchro na 1 rożnie z tym było (a nic nie tracę).

A i w mojej okolicy masowo proponują Videostradę do Neostrady 1 mega .

A ile dodatkowo ta Videostrada pobiera danych (czy przez te g… zapchali centralę która ma niecałe 10lat),kable też .

Jasne że mogą sprawdzać różne warianty, ale jak nie zadzwonisz to się nie dowiesz.

Co do tego “nic nie tracę” to by można dyskutować.

Wyższe synchro = automatycznie niższy margines, większe prawdopodobieństwo błędów itd.

A poza tym między 1 a 6 jest tylko 2. Więc jeśli 6 nie pójdzie, a w okolicach 3-4 jest ok to możesz brać 2 mega.

A jeszcze jedno mnie ciekawi na Wikipedii czytałem ze modem Videostrady pobiera 4Mbps ,do tego moja sąsiadka ma 1mbps internet czyli razem 5mbps .A ja muszę mieć wolne łącze (czy lepsze kable na centrali należą się tylko użytkownikom usług telewizyjnych TP).Mnie się wydaje chyba to bo lepszy abonent z Neostradą 1mbps i Videostradą niż ten tylko z łączem 6 Mbps (kasa).A o kombinacjach na centralach to nieraz słyszałem (tp tylko na kasę paczy).

Wszak różne wałki tam odchodzą, ale co do video i łącza to nie jest do końca tak jak sobie to wyobrażasz.

Video idzie po tym samym kablu tylko do styku z siecią ATM, dopiero tam wędruje już sobie oddzielnymi kanałami po odrębnej sieci szkieletowej.

Od twojej zaś strony to są to te same kable i podlega tym samym ograniczeniom. Jeżeli więc twój przyłącz stanowi wąskie gardło, to nie ma cudów.

Trzeba liczyć właśnie dodatkowo około 4mega na bezproblemowe video.

Ale to dotyczy video po adsl, jest jeszcze możliwość z satelity - ta forma ma mniejsze wymagania i pójdzie na wolniejszych łączach.

api ale pojawiają się opinie ze jak TP wprowadziła Video na łączach ADSL (to zapycha się dość stara infrastruktura).Po jakiego czorta nadawać równocześnie z satelity i z netu (co oni nie wiedzieli ze ich łącza są mało wydajne).Oj kiedy będzie ten internet 4G ,wstyd ze w 2010 marzy się o 6Mbps .Podczas gdy w Anglii w totalnych dziurach są światłowody i internet hula (ps za podobną kasę i bez problemu).Nikt nikomu łaski nie robi ,a w Polsce dzielą na Miastu chów i Wieśniaków.