Neostrada Fiber 40

Witam !

Mam ósemkę w netii , ale od miesiąca ten internet to porażka . Ciągłe wielkie pingi i wielogodzinne zamuły (czasem w ogóle rozłącza się na 30 - 60 min) . I jakoś udało mi się przekonać tatę żeby nie mieć tej ósemki z wujkiem tylko wykupić własny ale z opłatą za utrzymanie łącza . Oczywiście ja miałem przejrzeć różne oferty . Bardzo ciekawa wydała mi się ta neostrada Fiber , 40/80mb to bardzo sporo , tylko niestety nie wiem jak z dostępnością . Niby wyczytałem że świetnie ten internet się w większości przypadków sprawuje . Jestem nieletni i nie miałem jeszcze mutacji ( chyba ) , więc nie chciałbym na linie im się wbijać . Ma ktoś może jakieś pojęcie o tym , posiada ktoś ten internet ?

I czy orientuje się ktoś czy ta opcja działa w całym Toruniu ? :slight_smile:

Z góry dziękuję , pozdrawiam !

http://www.orange.pl/prt/service_availability_check wpisujesz tam nr lub adres i pokazuje ci dostępność ofert

Ta Neostrada to zwykły VDSL i jedna podstawowa zasada - odległość od centrali nie może być większa niż 1 km. Nie znam dokładnie twojej sytuacji ale nawet gdybyś miał własną linię to ona i tak będzie szła podobną ścieżką co u twojego wuja, więc najprawdopodobniej VDSL nic nie da. Te same kable to te same problemy. Proponuje telefon do działu technicznego Netii i rozwiązanie istniejącego problemu

Mam właśnie takową neostradę fiber w opcji 40/4 Mb/s i jestem z niej bardzo zadowolony cena jest też do przełknięcia za tą prędkość,jednak jest mały problem załatwianie było wtedy dosyć problematyczne ale to na początku wprowadzenia w mojej miejscowości mam nadzieję że teraz jest lepiej a gra warta świeczki modem dają VDSL za 50 zł sagemcom i dgt

A kto to przez telefon usłyszy?

Nie działa w pobliżu jakaś kablówka typu UPC, Vectra, Aster?

Nic mi o tym nie wiadomo :wink: .

Tylko napaliłem się na ten fiber . Tylko wątpie że będzie możliwość montażu w moim domu , bo sprawdzałem dostępność i ani internet , ani telefon , nic nie pokazuje . Mieszkam jakieś 3km od granicy miasta , a żadnych centralach nie słyszałem w tej okolicy więc kiepsko to widzę .

Pozdrawiam !

Maksymalna odległość dla neostrady fiber 40/4 Mb/s to po kablu od centrali może wynosić 1500 metrów i to przy dobrej jakości kabla ja mam 1200 m i działa prawidłowo