Neostrada i brak wolnych gniazdek telefonicznych

Witam, mam głupie pytanie, bo mam w domu dwa gniazdka telefoniczne i dwa telefony, no i chciałem sobie założyć neostrade, a ona potrzebuje takiego gniazdka żeby działać, no i właśnie bo nie wiem co teraz, mam sobie nowe gniazdko zrobić? Propozycja rezygnacji z jednego z telefonów nie spotkała się z dużym entuzjazmem :smiley: Telefony są różne, więc nie mogą być dwie słuchawki na jednej bazie, bo po prostu nie pasują. Ile kosztuje zrobienie takiego gniazdka czy można jakąś “przejściówke” kupić?

Jest taka wtyczka co wkłada się do jednego gniazda i robi z niego 2.

Z zestawem instalacyjnym dostaniesz odpowiedni rozgałęźnik (choc to rozwiązanie tandetne). Polecam zamotowanie podwójnego gniazda telefonicznego:

http://www.allegro.pl/item169573130_gni … zedaz.html

(nie zapomnij w wpięciu filtrów przed telefony (też dostaniesz dwa z zestawem instalacyjnym).

Od razu lepiej :stuck_out_tongue: A mi taką wtyczke podarują czy mam ją sobie kupić?

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 14:08

Aha no i jeszcze jedno, jaki długi kabel dostane od gniazdka do modemu, bo mam daleko od mojego pokoju do najbliższego gniazdka :mrgreen:

z tego co pamiętam to dość długi :stuck_out_tongue:

dobre 6-7 m

ale zawsze można dokupić dłuższy :stuck_out_tongue: nie są drogie :slight_smile:

w zestawie masz wszystko co niezbędne :stuck_out_tongue:

filtry rozgałęźnik kabel itp :stuck_out_tongue:

Jestem zmuszony odkopać temat bo mam jeszcze jedno pytanie, bo mam PC i laptopa, no i siostra musi mieć na laptopie internet (jestem absolutnie przeciw :stuck_out_tongue: ) no i jak bedziemy mieli tą Neo to jak tego neta rozdzielić na 2 kompy? Moge ten kabel z gniazdka do modemu, a potem do huba wpiąć i dwa kabelki od huba by szły jeden do mnie i jeden na laptopa, ale zostaje jeszcze kwestia zalogowania sie, bo w neo trzeba login i hasło wpisać w tym programie, a właśnie chyba 2 osoby sie nie zalogują jednocześnie to jak to zrobić, żeby działało?

montaż nowego gniazdka telefonicznego kosztuje 25zl

Jeśli laptop jest w jednym miejscu na stałe:

  1. Jeśli chcesz, żeby na laptopie był net tylko, gdy włączony desktop, patrz tutaj.

  2. Jeśli chcesz, żeby oba kompy korzystały niezależnie z neta, musisz kupić router ADSL z wbudowanym switchem. Tutaj masz wszystko napisane na przykładzie routera marki Planet.

Jeśli laptop jest przenoszony w obrębie mieszkania:

Tak, jak w pkt 2., ale musi to być router wi-fi.

Tak namotałeś, że pies by się wściekł jak by to zjadł :stuck_out_tongue:

Musisz mieć Router ze switchem zamiast modemu, ewentualnie zamów Liveboxa i Ty bedziesz mial dostęp po kablu a siostra bezprzewodowo do laptopa.

No właśnie router to nie bo znów dodatkowe wydatki, a co do tego Liveboxa to coś nie jestem przekonany, ale jak nie ma nic innego to nawet. A no i ten laptop nie ma nic dodatkowo wbudowane żeby miec neta po wi-fi, to trzeba coś dokupić?

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 14:28

No i ma być tak że ja mam wszystkie porty odblokowane bo bede trzymał serwa w MTA, a siostra ma mieć zablokowane (dziecko tylko na p2p by siedziała).

Żeby rozdzielić neo, potrzebny jest router ze switchem. W LB jest wbudowany router ze switchem, więc LB też może być.

Z reguły laptopy mają wbudowane wi-fi, ale różnie to bywa więc najlepiej się upewnij Jeśli nie ma, musisz kupić kartę wi-fi PCMCIA.

Ten nie ma, jaki to koszt? No i co z tymi portami?

O ile się nie mylę, to do LB dołączona jest karta wi-fi na USB (bo są i na PCMCIA i na USB), a nawet jeśli nie jest, to tak trudno zajrzeć do dowolnego sklepu komputerowego albo na Allegro??

Tutaj masz na PCMCIA, a tu na USB.