Neostrada i brak wolnych gniazdek telefonicznych


(Ford Fokus) #1

Witam, mam głupie pytanie, bo mam w domu dwa gniazdka telefoniczne i dwa telefony, no i chciałem sobie założyć neostrade, a ona potrzebuje takiego gniazdka żeby działać, no i właśnie bo nie wiem co teraz, mam sobie nowe gniazdko zrobić? Propozycja rezygnacji z jednego z telefonów nie spotkała się z dużym entuzjazmem :smiley: Telefony są różne, więc nie mogą być dwie słuchawki na jednej bazie, bo po prostu nie pasują. Ile kosztuje zrobienie takiego gniazdka czy można jakąś "przejściówke" kupić?


(Moszeusz) #2

Jest taka wtyczka co wkłada się do jednego gniazda i robi z niego 2.


(fiesta) #3

Z zestawem instalacyjnym dostaniesz odpowiedni rozgałęźnik (choc to rozwiązanie tandetne). Polecam zamotowanie podwójnego gniazda telefonicznego:

http://www.allegro.pl/item169573130_gni ... zedaz.html

(nie zapomnij w wpięciu filtrów przed telefony (też dostaniesz dwa z zestawem instalacyjnym).

8)


(Ford Fokus) #4

Od razu lepiej :stuck_out_tongue: A mi taką wtyczke podarują czy mam ją sobie kupić?

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 14:08

Aha no i jeszcze jedno, jaki długi kabel dostane od gniazdka do modemu, bo mam daleko od mojego pokoju do najbliższego gniazdka :mrgreen:


(Clubbasse207) #5

z tego co pamiętam to dość długi :stuck_out_tongue:

dobre 6-7 m

ale zawsze można dokupić dłuższy :stuck_out_tongue: nie są drogie :slight_smile:

w zestawie masz wszystko co niezbędne :stuck_out_tongue:

filtry rozgałęźnik kabel itp :stuck_out_tongue:


(Ford Fokus) #6

Jestem zmuszony odkopać temat bo mam jeszcze jedno pytanie, bo mam PC i laptopa, no i siostra musi mieć na laptopie internet (jestem absolutnie przeciw :stuck_out_tongue: ) no i jak bedziemy mieli tą Neo to jak tego neta rozdzielić na 2 kompy? Moge ten kabel z gniazdka do modemu, a potem do huba wpiąć i dwa kabelki od huba by szły jeden do mnie i jeden na laptopa, ale zostaje jeszcze kwestia zalogowania sie, bo w neo trzeba login i hasło wpisać w tym programie, a właśnie chyba 2 osoby sie nie zalogują jednocześnie to jak to zrobić, żeby działało?


(Maciejboss) #7

montaż nowego gniazdka telefonicznego kosztuje 25zl


(Kpc21) #8

Jeśli laptop jest w jednym miejscu na stałe:

  1. Jeśli chcesz, żeby na laptopie był net tylko, gdy włączony desktop, patrz tutaj.

  2. Jeśli chcesz, żeby oba kompy korzystały niezależnie z neta, musisz kupić router ADSL z wbudowanym switchem. Tutaj masz wszystko napisane na przykładzie routera marki Planet.

Jeśli laptop jest przenoszony w obrębie mieszkania:

Tak, jak w pkt 2., ale musi to być router wi-fi.


(fiesta) #9

Tak namotałeś, że pies by się wściekł jak by to zjadł :stuck_out_tongue:

Musisz mieć Router ze switchem zamiast modemu, ewentualnie zamów Liveboxa i Ty bedziesz mial dostęp po kablu a siostra bezprzewodowo do laptopa.

8)


(Ford Fokus) #10

No właśnie router to nie bo znów dodatkowe wydatki, a co do tego Liveboxa to coś nie jestem przekonany, ale jak nie ma nic innego to nawet. A no i ten laptop nie ma nic dodatkowo wbudowane żeby miec neta po wi-fi, to trzeba coś dokupić?

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 14:28

No i ma być tak że ja mam wszystkie porty odblokowane bo bede trzymał serwa w MTA, a siostra ma mieć zablokowane (dziecko tylko na p2p by siedziała).


(Kpc21) #11

Żeby rozdzielić neo, potrzebny jest router ze switchem. W LB jest wbudowany router ze switchem, więc LB też może być.

Z reguły laptopy mają wbudowane wi-fi, ale różnie to bywa więc najlepiej się upewnij Jeśli nie ma, musisz kupić kartę wi-fi PCMCIA.


(Ford Fokus) #12

Ten nie ma, jaki to koszt? No i co z tymi portami?


(Kpc21) #13

O ile się nie mylę, to do LB dołączona jest karta wi-fi na USB (bo są i na PCMCIA i na USB), a nawet jeśli nie jest, to tak trudno zajrzeć do dowolnego sklepu komputerowego albo na Allegro??

Tutaj masz na PCMCIA, a tu na USB.