Neostrada i internet na trzy komputery

Witam!

Sprawa jest taka, że mam kompa PC z internetem NEO, jest do niego podpięty router jakiś Planet…

Mam jeszcze Laptopa Toshiba i mam przy nim bezprzewodowy internet z tego routerka… i to mi działa tak jak ma być

Ale od niedawna mam też nowy telefon i jeszcze jednego laptopa i nie mogę się połączyć z tym moim internetem z tego routera…

Nie wiem co jest grane…

Powiedzcie mi dlaczego mi w telefonie i w laptopie nie łapie tego internetu?

Z tel i laptopem jest wszystko ok, bo inne sieci mi wykrywa i już to sprawdzałem i działa…

Więc problem jest albo z routerem… albo z jego ustawieniami, konfiguracją, nie wiem co jeszcze…

Ustawienia sieci?

Bo ja nie mam zainstalowanich żadnych sterowników na PC do tego routera, ale to chyba nic, prawda?

Może w ustawieniach gdzieś jest jakieś ograniczenie, blokada, zabezpieczenie, że router daje neta tylko na PC i tego starego laptopa?

Proszę was o podpowiedź, co to może być, dlaczego tak się dzieje i co z tym mogę zrobić?

Co i jak sprawdzić, co pozmieniać w tych ustawieniach ewentualnie?

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi,

liczę na waszą pomoc,

pozdrawiam

przede wszystkim jaki to jest ruter

Tak na nim pisze z przodu:

Planet Networking & Communication

802.11g Wireless ADSL 2/2 + router ADW-4401

jak klikniesz w laplu na wyszukiwanie sieci bezprzewodowych do nie znajduje ci tej twojej sieci?

Wykrywa, próbuje się z nią połączyć i jest błąd i komunikat, że nie można się połączyć z tą siecią…

a hasło wpisujesz?

Nie, nie… Kiedyś wpisywałem zawsze, ale odkryłem jakieś autoconnect programik, czy coś takiego, że samo się łączyło,

a później w ustawieniach gdzieś zmieniłem, że nie ma zabezpieczenia hasłem i samo się łączy już bez żadnych programów…

wiesz że jesli nie masz zabezpieczeń to każdy obcy w zasięgu moge kraść ci neta?

ustaw na stronie ruta zabezpieczenie po macu, wpisz adresy kart i powinno sie łączyc

Nie martwi mnie to, że ktoś mi będzie kradł internet, gdyż mieszkam w domu jednorodzinnym na ulicy gdzie domy nie są ciasno upchane, a poza tym nie wyobrażam sobie, żeby 60letni sąsiad bawił się w szukanie mojego internetu, bo wszyscy sąsiedzi mają sowjego neta, ponadto ja jak wyjdę na podwórko to sam nie mogę złapać tego internetu bo za słaby jest zasięg :confused:

Sorry, ale nie czaje o co chodzi za bardzo… :confused:

Dokupiłeś telefon - a podłączyłeś go przez filtry?

:smiley: :smiley:

NOKIA 5800 XpressMusic

wszystkie telefony (stacionarne) mam przez filtry podpięte :wink:

Zapewne te urządzenia nie mogą się połączyć ponieważ na tym Planecie masz ustawiona filtracje MAC adresów. Dodaj mac telefonu i laptopa i będzie śmigać, lub wyłącz filtracje mac adresów.

OT - kosz.

A powiecie mi jeszcze jak wyłączyć tą filtracje MAC adresów?

I na którym kompie to zrobić? na tym co jest podpięty router?

Proszę o jak najdokładniejsze instrukcje, będe bardzo wdzięczny :slight_smile:

Musisz jakoś dostać się do konfiguracji rutera. Ja mam liveboxa z TP SA i na pulpicie swojego PC mam skrót do konfiguracji. Jest tam zakładka “Sieć bezprzewodowa” i tam można przy filtracji adresów MAC pokombinować. A przy okazji mam pytanie połączenie PC z ruterem za pomocą adaptera WiFi jest korzystniejsze od połączenia kablem, czy może odwrotnie? Pozdrawiam.

szybkość połączeń jest identyczna jak kablem… jedyna co może obniżać prędkość to np szyfrowanie, konflikt kanałów z ruterem sąsiada

A tak wogóle ten router był konfigurowany przez TPSA czy sam to robiłeś ?

Dobra, widzę, że na tym forum nikt nie potrafi pomóc jak skonfigurować głupią sieć domową… Tak, żeby było WI-FI z routera…

Ja się na tym nie znam, dlatego pisałem tutaj, ale po co wy tu siedzicie, skoro nie potraficie czegoś takiego mi powiedzieć? :confused: