Neostrada i parametry lini

Witam,

Mam neostrade 2mb.

Niedawno zamówiłem neostrade 20mb. “Technicy” sprawdzili i uznali że pójdzie maksymalnie 10mb.

Dostałem aneks do umowy, a po kilku dniach czyli dzisiaj Pan dzwoni i twierdzi, że maksymalnie pójdzie 6 mb.

Parametry lini były mniejwięcej takie:

Downstream Rate: 2500 Kbps

Upstream Rate: 320 Kbps

Downstream Margin: 26db

Upstream Margin: 28db

Downstream Line Attenuation: bodajże 28

Upstream Line Attenuation: coś koło 20

Dzisiaj, gdy ten cały burdel się rozpętał, nadal mam prędkość 2mb ale parametry lini są następujące:

Downstream Rate: 7456 Kbps	 	 

Upstream Rate: 640 Kbps	 	 

Downstream Margin: 11 db	 	 

Upstream Margin: 17 db	 	 

Downstream Line Attenuation: 28	 	 

Upstream Line Attenuation: 14

Teoretyczne kalkulatory mówią, że w technologi ADSL2+ powinno pojsc 17mb, lecz to tylko kalkulatory.

Argument tego Pana to odleglość do centrali 2,5 km (Netia twierdzi 1,8km, ale Pan mowil, że oni tak mogą widzieć)

Jak Wy myślicie ?

Faktycznie na więcej niż te 6 mega raczej nie masz co liczyć.

10-tka zapewne szła by na granicy - czyli z problemami.

Co do odległości - to goście z TP lepiej wiedzą od tych z netii.

Poza tym odległość to nie wszystko, liczy się też przekrój kabli i ogólny stan linii, nie wspominając o rodzaju wyposażenia szafki/centrali.

Ciesz się, bo inni mają znacznie gorzej :?

Które parametry są złe ?

Ewentualnie moglybym posprawdzac mikrofiltry kable itp. Może coś by pomogło.

Jak Downstream margin stał w miejscu to teraz kołysze się od 8 do 13

Mieszkam na początku największego osiedla w 130 tys mieście. Kilkanaście providerów. A ja skazany na 6mb w neostradzie.

Centralnie kolo domu płynie światłowód. A dom dalej, jakies 10 metrów, ma już kablówkę i “normalne” połączenie do internetu…

Słaby powód do radości.

Właśnie margines jest niski, przy wyższej opcji jeszcze by w dół poleciał.

Zawsze możesz zadzwonić do TP i poprosić by Ci testowo zmienili synchro na 10 mega.

Poobserwujesz dzień, dwa co się będzie działo - jeżeli nie będzie problemów, nie będzie rwało połączenia …to jest jakaś szansa na 10tkę.

Jeżeli będą kłopoty (co jest całkiem możliwe, bo margines spadnie pewnie gdzieś w okolice 5-9db) to przywrócą synchro do obecnej 6tki.

Właśnie nie chcą się zgodzić aby testowo było 10. Przyślą kolejny już 2 aneks do umowy na 6 mb.