Neostrada kilka pytań o livebox

Mam kilka pytan które dotyczą livebox TP od neostrady:

1.mam umowe na 3 lata na internet 512 minał rok czy można dokupic liveboxa i zwiekszyc szybkośc do 2 mb np. i płacic normalną stawkę za ten internet?

  1. Czy livebox zwieksza zasieg? (mieszkam kilka km od miasta i mam problem z zasięgiem 512 miała mi nie chodzic w ogóle cudem działa podobno)

3.czy to się w ogóle opłaca?

Jak dobrze pamiętam musisz przez 3 lata miec opcję 512 ale zaczekaj niech się inni wypowiedzą a najlepiej zadzwonic na infolinie do tp i zapytać się

przed podpisaniem umowy miałem już podpisaną z netią zaczęli coś kręcic dzwoniły telefony z tp zebyśmy podpisali z nimi umowę i podpisaliśmy… a nie można wypowiedziec umowy? chyba mozna w razie problemow, problemy są rozłacza czasem wczoraj np 15 razy rozlaczało co chwile a wcześniej to po kilka dni nie było neta

Osobiście miałem ostatnio podobną sytuację. Uprzejme Panie z TP wydzwaniały przez kilka tygodni informując mnie, że kończy mi się niedługo umowa i żebym skorzystał z promocji. Nie przepadam za promocjami, ale okazało się, że dosyć korzystna cenowo jest oferta na rok (za rok będą nowe oferty, więc nie ma sensu podpisywać umowy na dłużej). Skorzystaliśmy. Przyszedł kurier, umowe podpisaliśmy i… trochę zdziwienie ponieważ nowa umowa miała zacząć się dopiero za miesiąc, a Panie zapewniały że zacznie się od razu. No ale i tak podpisaliśmy, bo bez internetu, to jak bez ręki. Następnego dnia łącze umarło. Telefon to na błękitną i się okazało, że przełączano nas z 512 na 2 Mbity i prawdopodobnie coś źle połączyli. Parę telefonów później itp. przyjechali technicy, którzy w drzwiach stwierdzili że 2Mbity tutaj nie pociągną. Że nawet 1Mbit nie da rady i że gdyby wiedzieli że o to chodzi to by nawet nie przyjeżdżali. Dla pewności zmierzyli sygnał i pojechali.

Telefon do TP. Jako że internet nam potrzebny, upieraliśmy się, żeby nam podłaczyć ponownie 512, tym bardziej że nowa umowa przecież jeszcze nie obowiązywała. Po wielu ciężkich słowach po obu stronach, wysłano nas do najbliższego punktu, gdzie mieliśmy anulować nową umowę i podpisać na nowo poprzednią, którą rzekomo nowa anulowała. Oczywiście nigdzie w papierach nie jest to napisane. Nawet regulamin przestudiowaliśmy i nic. Po przyjeździe do punktu Pani powiedziała, że nowa umowa jest już anulowana i ważna jest poprzednia, którą rzekomo anulowano. Niestety rzecznika praw konsumenta nie było tego dnia w swoim biurze w Rybnickim starostwie. Jedno jest pewne, że tej sprawy tak nie zostawimy, ponieważ TP jak na to wychodzi robi sobie nic z umów zawartych pomiędzy nią a klientami końcowymi. Zawiera je, wprowadza w życie i anuluje bez najmniejszego poinformowania klienta o tych faktach. Czekamy teraz na oficjalne pismo ze strony TP i do rzecznika:)

Tak więc na 2Mbity nie licz, skoro 512 ledwo ciągnie. nawet na 1Mbit. Nas zapewniano że wpierw zostanie łącze sprawdzone i jak widać nie zostało. Poza tym TP to firma widmo, bo czy w punkcie czy na błękitnej lini nikt nie potrafi podać namiarów na osobę, która jest upoważniona do czegoś więcej niż durnego proszenia o sprawdzenie poprawności połączeń kablowych. Nikt tam za nic nie odpowiada. Obecnie jestem na etapie załatwiania radiówki 5Mbit (10 Mbit w nocy). Testowałem ostatnio ją u sąsiada i śmiga świetnie, a poza tym zawsze w razie czego masz na kogoś konkretnego krzyczeć:D Co do opłacalności to najlepiej poszukać dobrego dostawcy lokalnego (najlepiej kablem, no ale jak nie da rady to radiówka).

Tak więc TP mówimy nie. Netia nie jest w zdecydowanej większości przypadków alternatywą, ponieważ działa w przewadze na łączach TP i korzysta z jej sprzetu (jej centrale itp). Szukając alternatywy również i tę opcję sprawdziliśmy.

O ile się nie myle to po

  1. Jeżeli masz problem z zasięgiem to opcja 512 jest najwyższą możliwą opcją (koleżanka miała podobny problem i tak jej w TP powiedzieli)

  2. W razie problemów można się kłócić o wypowiedzenie umowy ale telekomuna łatwo nie ustępuje

  3. Jak na moje Livebox nie zwiększa zasięgu, ale nie jestem do końca pewny

Dziękuje wam bardzo za odpowiedź, no będę musiał się pomęczyc te dwa lata jeszcze trudno ;] jeszcze raz dzięki

Zależy od parametrów linii (przede wszystkim od odległości od centrali, ale też od stanu i obciążenia przewodów). Koleżanka np. nie może mieć więcej niż 512. A ktoś inny może nie móc mieć więcej jak 2048. Tego nie da się tak stwierdzić.

Na pewno nie zwiększa. LB to tylko router, umożliwia utworzenie i podłączenie do Internetu domowej sieci komputerowej, a także korzystanie z telefonii VoIP oraz telewizji IPTV.

Kpc ale jak bardzo zwieksza zasięg? minimalnie czy wystarczyło by na 2 mb pytam w ogóle o to wszystko bo byłem u babci nie dawno mieszka na totalnym odludziu kawałek dalej stoi dom rudera po prostu byłem tam i sie okazało że mają liveboxa i 2 mb :stuck_out_tongue: ja nie mieszkam az tak strasznie daleko a oni to porażka więc może…

Ale przestaje mnie to interesowac jak sobie przypomne obsluge TP… monterzy gdy przyszli podczas awarii zmierzyli zasięg powiedzieli słaby i koniec po kilku godzinach szukania prze zemnie usterki znalazłem ją w wadliwym modemie ;] oczywiscie monterzy nic nie widzieli po długich rozmowach z TP wymienili modem myślałem że dadzą nowszy ale ten sam dali Sagem F@st 800…

Livebox nie zwiększa zasięgu.

Jeśli chodzi o to, jaką prędkość Neostrady da się założyć na danej linii, nie ma to nic wspólnego z odległością do centrum miasta, a do najbliższej centrali telefonicznej. Możesz też mieć stare kable od centrali do mieszkania.