Neostrada - konflikt IP w sieci

Jestem posiadaczem Neo+ i livebox-a i gdy połączą się 2 komputery do sieci

(przez USB i Wi-Fi) to wyskakuje mi komunikat: istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci :frowning:

Nie wiem kompletnie jak tego się pozbyć. Może ktoś wie jak temu zaradzić??

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Jak instalowałeś sterownik to wybrałeś pierwszą opcję(zaraz na początku) instalacji Livebox-a.Jeśli podłączasz dwa kompy to musisz wgrać też drugą opcję sterownika instalującą dodatkowe komponenty potrzebne do podłączenia drugiego kompa.Wkładasz CD i jak sie pokaże okienko instalacji wybierasz drugą opcję.Chyba że się mylę.

Niestety nie pomogło. Jeżeli “JA” zainstaluje na swoim komputerze sterowniki

od LiveBox-a pod USB a druga osoba na innym komputerze pod Wi-Fi to występuje ten błąd. Wiem że kiedyś jak cóś zmieniłem(zainstalowałem,chyba) to wszystko było OKI ale teraz tak nie jest.

Może to wina jakiegoś programu lub windowsa??

W takim razie ustaw adresy IP na sztywno. Z tego co pamiętam livebox pierwszemu komputerowi ustawia ip równe 192.168.1.10, wystarczy, że w swoim komputerze ustawisz ip na 192.168.1.11

niestety gdy stawiam na sztywno to od razu mnie rozłącza. Nie wiem dlaczego.?? Może ktoś miał podobny problem

Co to znaczy, że Cię rozłącza to znaczy, że Twój komp nie ma neta czy też lb się rozłącza z netem? No i wtedy masz połączenie z lb? Może jak już na sztywno ustawiłeś adresy to ustawiłeś złe adresy DNS? Spróbuj spingować google po ip czyli

Jeżeli liczba pakietów wysłanych = liczba pakietów odebranych to musisz DNS poprawić.

a masz może skonfigurowana siec domowa