[Neostrada] Linia adsl nie moze sie synchronizowac

Witam wszystkich!

Otóż mam taki problem posiadam neostradę 1 mb. Kupiłem router pentagram 6331-32 i nie pali się wogóle linia adsl owszem raz się zapaliła i zgasła po kilku sekundach w czym może tkwić problem? dodam że sprawdzałem ten router u kolegi który mieszka w domku(ja mieszkam w bloku) i działa i jeszcze podłaczaliśmy inny router do mnie jakiś z angielskiej sieciowki (coś jak neostrada tylko że z anglii) i ten działał bez zarzutu

i mam jeszczejedno pytanie:

czy jest to legalne abym używał innego routera niż dostałem zneostradą? (posiadam live boxa a chcę używać tego pentagrama legalnie) pytam bo jeśli nikt na forum mi nie pomoże to wtedy zadzwonie neo więc nie wiem czy to jest legalne za bardzo bo się poprostu nie znam

liczę na szybkie odpowiedzi pozdrawiam!

Mam podobny router (inny model) i korzystam z Netii, używanie routera, nie wiem jak w Neo, jeśli umowa lub regulamin tego nie zabrania jest dozwolona, nie wiem jak w przypadku LiveBoksa ale nie powinno być problemu, najlepiej sprawdź w umowie. Poza tym, z tego co się orientuję sieć można rozdzielać tylko w obrębie jednego gospodarstwa domowego, jeśli się mylę proszę mnie poprawić :slight_smile:

Co do samego problemu, konfigurowałeś w ogóle ten router, tj. podawałeś w nim login i hasło do sieci, ustawiłeś DHCP itp.?

Pozdrawiam!

Jest w 100% legalne pod warunkiem że nieroździelasz sygnału z neta do innego budynku .

A co do problemu z synchro niemam pojęcia sorka ;x

Sprawdź poprawność ustawienia Aneksu,VPI, VCI, login i hasło, enkapsulacje oraz modulacje z jaką pracuje twoja linia.

Wszystko ładnie wklep w konfiguracje routera i musi działąć.

wszystkie jest ustawione :expressionless: sygnałjest raz kilku sekundowy na dzień średnio… czy to możliwe przez sygnałtelefoniczny?

Jeśli masz założony mikrofiltr w odpowiednim miejscu (przed tel) to sygnał telefoniczny nie powinien przeszkadzać.

wcześniej miałem szumy w telefonie, zadzwoniłem do nich zgłosiłem i już nie mam szumów lecz gdy włączam telefon jest sygnał przerwa sygnał i tak w kólko lecz nie tak jak w przypadku zajętości czy tym podobnej sytuacji

pozdrawiam i licz ena daleszeodpowiedzi :slight_smile: