Neostrada, Linksys AG241 i ADSL2+

Witam,

walczę z Neo i pingiem u mnie. Kumpel wyczytał kiedyś na forum, że zmiana sprzętu TP na markowy czasem pomaga, zakupił Linksysa AG241, pomogło mu, ping z 90 spadł do 20. Skuszony jego sukcesem sam zakupiłem ten router. Poustawiałem dokładnie tak jak i on…i tu problem, on łączy się za pomocą ADSL2+ a u mnie buja jedynie na GDMT;/ na ADSL2+ nie łapie synchro;/ a mieszkam blok dalej. Podpięci jesteśmy do tej samej DSLamy, te same parametry łącza.

Co jest nie tak?

Może to wina sprzętu Linksysa AG241? Sprawdź na sprzęcie od znajomego.

Ustaw na RFC … PPPoA.

mam tak ustawione, ale dalej wybiera się Modulację, on ma ADSL2+ i dzięki temu ma ping niższy, u mnie na tej modulacji w ogóle nie łapie synchronizacji.

W takim razie ADSL2+ ci nie pójdzie, po prostu tak jest skonfigurowana linia na centrali.

Świetnie;/ wurzucona kasa w błoto;/

Dlaczego? Zawsze router lepszy niż modem. I jak będziesz kiedyś potrzebował rozdzielić łącze na kilka komputerów, nie będziesz musiał kupować routera.

Swoją droga dziwne, że na ADSL2+ kolega ma lepsze pingi, niż na G.dmt. ADSL2+ stosuje się raczej po to, aby móc zaoferować wyższą przepustowość łącza.

Proponuję założyć jeszcze temat na forum.neostrada.info. Być może się mylę.

Założyłem temat tam i pała 1 odpowiedź że to ADSL2+ nie powinno nic zmieniać:|

To prawda. Przy modulacji G.DMT ping powinien być nawet trochę mniejszy.

A nie poradzili ci na neostrada.info żeby sprawdzić czy tepsa nie włączyła trybu “interleaved” na tej linii?

O tym wiem, nawet w statusie rutera widzę że mam Interleaved, problem w tym, że ten kumpel tez taki tryb ma i ping mu spadł;/

Tutaj jest ten temat na neostrada.info:

http://forum.neostrada.info/viewtopic.php?f=15&t=16993

Możesz jeszcze podać parametry linii oraz przepustowość łącza (ile megabitów)?

Zarówno ja jak i kumpel mamy po 1Mbit, u kumpla downstream margin 31dB, upstream margin 2147483647dB (błąd jakiś?), u mnie:

downstream margin 31, upstream margin 12

Cieniutko jak na “1 mega”. Mogli dać “Interleaved” z przyczyn technicznych.

Błąd.

Linksys AG241 tak pokazuje przy SNR (“margin”) = 0 (oraz w kilku innych przypadkach).

I co ja mam zrobić z tym syfem?;| :evil:

Przecież to naprawdę porządny router. Dużo lepszy od tego syfu, który dali ci z Neostradą. Zostaw go przy kompie i łącz się przez niego z Internetem :slight_smile:

Moi celem nie było kupno nowego rutera w celu “by mieć” lecz by zmniejszyc pingi:|

No cóż, pozostaje ci cieszyć się z tego, że masz porządny sprzęt a nie szajs od TP.

Ewentualnie możesz go jeszcze sprzedać (jeśli kupowałeś go w sprzedaży wysyłkowej np. przez Internet i nie minęło jeszcze 10 dni od zakupu możesz go odesłać i muszą ci zwrócić jego cenę), ale ja bym tego nie robił.

Żałosna jest TP;/ zgłosiłem problemy z synchro na tej linii na adsl2+, odpisali mi dziś rano że usterka naprawiona. Sprawdziłem…naprawili jak ■■■■■■■;/

A może inaczej. Podaj tutaj, jakie masz pingi. Jeśli możesz, napisz też czy na łączu masz tryb Interleaved, czy Fast Path.

Dodane 14.07.2009 (Wt) 21:15

TPSA o dziwo podaje na swojej stronie parametry do skonfigurowania routera:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … _mod_adsl/

Wg nich poprawna modulacja to G.dmt albo Multimode. Na ADSL2+ nie musi ci działać. Tak więc pisanie do TP o działanie na ADSL2+ nic nie da.

Zadzwoniłem znów do TP, trafiłem na kumatego konsultanta, wiedział o co kaman…spisał protokół. Mam nadzieję że przepną mnie.