Neostrada Livebox - lagi w MMORPG wieczorem

Witam.

Wieczorami między godzinami 17. a 22. z niewyjaśnionej przyczyny występują u mnie lagi w grach MMORPG. Używam antywirusa Eset nod32 oraz firewalla Comodo. Żaden z antywirusów (nod32 i mbam) nie wykrywa zagrożenia. Często używam programu CCleaner i od czasu do czasu OTL. Regularnie przeprowadzam defragmentację. Używam systemu XP Home Edition. Wszelkie aktualizacje systemu jak i pozostałych programów zostały zainstalowane (aktualizacje automatyczne mam wyłączone).

Problem występuje już pół roku, wcześniej nie występowały lagi.

Hej

Może to nie wina twojego kompa. Tylko wina łącza. Ja od jakiegoś czasu walczę z TP bo czasami rozłącza mi się modem. Mam neostradę 6M. Są dni kiedy chodzi dobrze a są dni kiedy wieczorami rozłącza się co 2 minuty. Przyszedł technik i powiedział, że to wina modemu. Tylko czemu teraz działa dobrze, skoro jest nie dobry modem.

Zauważyłem jedną właściwość - u wielu osób które po zmianie opcji z 1 MB na 6 MB w Neostradzie występuje problem: wysoki ping w grach online (pomimo tego transfer pobierania jest odpowiedni, szybkość otwierania stron internetowych również).

Ja wlasnie od paru dni lub juz ponad tydzien nawet mam problemy z rozlaczaniem neostrady, ostatnio wymienili mi modem z liveboxa tego starego na ten nowy 2.0 mial byc lepszy ale poki co srednio sie chyba spisuje, choc generalnie nie wiem czy to jego wina, bywa ze caly dzien jest dobrze, glownie wlasnie wieczorami przerywa tak miedzy 20-23

Mam 10MBits zdaje sie, jestem z wawy praga pd.

Ktos jeszcze mial takie problemy? bo generalnie nie wiem czy to u mnie czy u nich a jednak do nich wolalbym sie nie odzywac, mam internet od 10 lat, komputer od niemowlaka a oni mi każą jak zwykle kabelki sprawdzac albo dnsy albo cos innego, no ogolnie konwersacja zawsze wyglada tak ze to na pewno musi byc cos u mnie a dopiero potem juz nieraz okazywało sie ze jednak u nich.

Mam liveboxa 2.0 i 10M ale wieczorem nie da się grać. W dzień jeszcze pół biedy. Dodatkowo neostradę mam na wsi z dala od cywilizacji i jest zupełna masakra. Dodatkowo nie polecam tego telefonu VoIP bo wieczorem ledwo kto jest w stanie zrozumieć mnie:/

Prędkość w testach szybkości jest niby ok ale wystarczy włączyć cmd i wpisać ping wp.pl -t . Niby ping ok 30 ale co chwilę bam! 500ms albo i więcej… W południe nie przekracza mi 200… Chyba nic się nie da z tym zrobić.