Neostrada+Livebox+Sat TV co sądzicie?

(Avista) #1

Obecnie mam Neo 6 Mb/sek.

Na razie chcę pożyczyć Liveboxa i zobaczyć jak to działa w moim domku jednorodzinnym gdzie internet chciałbym odbierać w całym domu przez WiFi.

Gdyby testy okazały się pozytywne chciałbym od nich wziąć pakiet z Sat TV ponieważ nie musiałbym płacić za wypożyczenie Livboxa i PONOĆ nie musiałbym płacić za podstawowy pakiet programów TV z satelity.

Czy ktoś korzysta z tego pakietu i mógłby wyrazić swoją opinię?

To wszystko wygląda za pięknie dlatego proszę o to czy ktoś wie gdzie tu jest jakiś haczyk?

Brak opłat za tuner satelitarny, za Livebox i za pakiet programów TV i tylko 10 zł droższa umowa na internet.

To jest za piękne żeby było do końca prawdziwe, ale może się mylę.

(djosdanielos) #2

ja na początku płaciłem 3 zł więcej za tv livebox był za free a tuner z anteną za 1zł w ciągu ok 3 lat opłata za tv systematycznie wzrastała i teraz mam już ok 14 zł w tym czasie nie dostawałem żadnego info od tp o takich zmianach.

ps.tuner satelitarny musi być podłączony do liveboxa więc jak tv masz w osobnym pokoju to będzie trzeba kupić i pociągnąć dłuższy kabel bo ten w zestawie ma ok 2m

te 10 zł u ciebie to właśnie ta opłata za ten pakiet podstawowy

(Avista) #3

A w jakim celu?

Livebox jest - przecież - do internetu a tuner do programu satelitarnego.

Gdyby tak było jak piszesz to od razu rezygnuję z tej opcji. Po kiego grzyba mi następne kable?

Livebox miałby stać na parterze a sygnał satelitarny potrzebny byłby do drugiego telewizora na piętrze. :?

(matekadamczak) #4

Livebox musi być podłączony do dekodera. Dekodery od TP pobierają uprawnienia i VOD z internetu. Aktualizacje dekodera również.

Nie pakuj sie w to. Miałem i były z tym same kłopoty.

(djosdanielos) #5

taka ciekawostka że jak już uruchomi się tą tv to potem można odpiąć liveboxa od tunera i tv będzie działać dopóki nie wyłączymy tunera :expressionless:

jeśli ktoś też zwiększa prędkość internetu i bierze do tego tv to nie wskoczy nowa prędkość dopóki nie aktywujemy tej tv

3 Światy z tą tv najbardziej co mnie denerwuje to to że tuner uruchamia się jak żółw a przełączanie programów też jakieś powolne reszta ujdzie

(matekadamczak) #6

Wiem o tym.

Dodam, że miałem to już jakiś czas temu. Dekoder był w innym pokoju, a komp pietro wyżej, w związku z tym net leciał przez Wi-Fi. Wolny był niemiłosiernie, więc odpiąłem LB od dekodera z myślą, że padnie. A tu ZONK! TV działa. I dotąd, aż nie zje***i mi neta, było OK.

(Avista) #7

Czyli wszystko jasne.

Dzięki za ostrzeżenie.

Obecnie mam wypożyczonego Liveboxa który - jak na razie - sprawuje sie znakomicie i pitole ich telewizje skoro mam CP.

(Karolekc5) #8

Hej

Teraz dostaniesz Livebox 2, jest on lepszy podobno mniej zawodny, obsługuje WiFi w standardzie N wiec szybsze i o większym zasięgu. Do LB możesz podpiąć Dysk i będzie on widoczny jako sieciowy dla wszystkich komputerów w sieci, oraz podłączyć do niego drukarkę itp.

Ja korzystam z Pakietu usług Neo 10Mbps+TV+ Telfonia VoIP (zawieszony telefon stacjonarny za 22zł)

Sprawuje się dobrze, TP nie paruje kart wiec można uprawniania podzielić podobnie jak Cyfre+:slight_smile:

PS:Jak komuś nie pasi dekoder TP może kupić sobie własny

(dragonn) #9

Pod żadnym pozorem nie brać tej telewizji, poza tym że tuner musi być podłączony pod Livebox to do tego włącza się 2 min :x i ma zerowe możliwość konfiguracji, nawet programów nie można posortować sobie wedle upodobań.

(Avista) #10

Dostałem Liveboxa2 i jestem z niego bardzo zadowolony.

Mam nadzieję, że tak będzie długo. :slight_smile:

W domku jednorodzinnym spisuje się nadspodziewanie dobrze.

(Karolekc5) #11

Ja polecam tez jak ktoś dużo dzwoni Telfonie VoIP z darmowymi na stacjonarne pakiecie z tv.

TP oferuje tez bezprzewodowe radio internetowe:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... rod=697428

A jak LB daleko od TV to:

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... rod=684258

(Avista) #12

Czy tego szczęścia nie za wiele? :smiley:

Ja nie mam czasu oglądać CP + netu a co dopiero jeszcze radio internetowe.

To już chyba paranoja i przesyt.

Ileż można jeść tego tortu? #-o

(Karolekc5) #13

Niestety nic za darmo:( ale może nie tylko ty korzystasz z tych usług.

Pamiętać trzeba, ze TP to nie tylko net.