Neostrada livebox - wifi

Witam, obecnie posiadam neostrade livebox z telewizją. Pierwszy komputer łączy się z internetem kablem telefonicznym a drugi za pomocą wifi (wszystko mam skonfigurowane) i mój problem Czy jak zrobie format na drugim komputerze to będę musiał od nowa wszystko konfigurować czy tylko zainstalować sterowniki do wifi ?

Jeśli używasz livebox’a, i na drugim formatowanie wykonasz reinstalację systemu, (i zakładam że łączy on się bezprzewodowo z livebox’em) to wystarczy tylko zainstalować sterowniki od karty wi-fi i będziesz mógł bez problemu korzystać z internetu, ponieważ wszystkie ustawienia dotyczące połączenia z internetem znajdują się na samym livebox’ie a nie na twoim drugim komputerze.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jeżeli zrobisz format na kompie z wifi to będziesz miał 2 możliwości podłączenia z internetem:

  1. użyć płyty instalacyjnej od liveboxa i zainstalować sterowniki razem z rejestracja adaptera (tego pod usb). - to jest łatwiejszy sposób

2)zainstalować same sterowniki od karty wifi i wszystkie ustawienia wprowadzic ręcznie (tzn tylko nazwa sieci, rodzaj szyfrowania i klucz)

Siec bedzie skonfigurowana, bo to wisi wszystko na liveboxie, nie na komputerze. Pozostanie tylko wprowadzic dane sieci w wifi komputera i juz.

Ps A jakie masz pakiety w tv? Teraz podobno daja z wiekszymi laczami niz 2 Mb. U Ciebie jaki net jest?

ja mam 1Mb teraz,wcześniej miałem 512 neta ale przedłużyłem umowe i mi zwiększyli na 1Mb za tą samą cene :slight_smile: