Neostrada ma muła

nie znam za bardzo szczegolow ale ciocia ktorej sie to stalo powiedziala mi ze neostrada laczy sie normalnie ale nie zalacza zadnych stron internetowych. Polowa Strony startowej IE wlacza sie pol godziny i dalej nie chce isc. Chcialbym jej cos poradzic. Moze ktos mial juz taki problem??

Może ma przekroczony miesięczny limit transferu i dlatego jej net tak wolno chodzi :roll:

Nawet przy przekroczonym limicie strony się ładują do końca! Najlepiej niech ciocia zadzwoni pod infolinię neo 0-800-102-102 może to jakaś miejscowa awarja. Niech sprawdzi też kabel telefoniczny czy nie jest uszkodzony oraz czy nie leży w pobliżu czegoś co może zakłucać sygnał(kable wysokiego napięcia, telewizor itp)

Dziubas kiedy cioci tak się zaczęło dziać?

Bo bardzo możliwe iż jednak ten limit przekroczyła gdyż dziś 31 ;]

Na pewno warto sprawdzić system na obecność szkodników oraz ewentualnie jeśli limit na 100% nie przekroczoy przedzwonić na infolinię TP.

zaczelo sie to dzialac po przeinstalowaniu systemu. a dokladnie zostalo wszystko zainstalowane i nastepnego dnia po ponownym wlaczeniu kompa net zaczal sie mulic! !!

Proponuje niech ciocia ( :mrgreen: ) przeskanuje na początek system programami

:arrow: Ewido

Oraz

Spyware Terminator

Oczywiście w celu wykluczenia infekcji systemu.

Gdyby jednak programy nic nie wykryły to bardzo możliwe tak jak napisali koledzy tj.

Jeśli nie to

Prawdę mówiąc to wątpię aby to była wina syfu chociaż nie można tego wykluczyć.

Niedawno spotkałem się z podobnym problemem i w kompuetrze był syf ale tylko NewDotNet i szybko się udało usunąć. A potem neostrada miała bardzo podobne objawy. Tutaj można właśnie o tym poczytać.

Może zadzwonić na błękitną linię lub na 0-800-102-102 bo tam jest głównie o usługach internetowych i powinni coś poradzić. Przecież w końcu biorą za to pieniądze i to nie małe. Tylko jak będziesz dzwonić to nie daj się tak łatwo spławić.

Ale transfer możesz jednak sprawdzić ponieważ np. ja miałem takiego trojana lub dialera jakiś rok temu, że siedziałem godzinkę w internecie, mogłem się nawet tylko połączyć i nic nie robić (nie uruchamiać przeglądarki) a w tym czasie naciągneło mi jakieś 80 MB danych. Po kilku dniach oczywiście limicik przekroczony. :roll: Transfer najlepiej sprawdź na panel.neostrada.pl tam są najaktualniejsze dane dotyczące jego…

od tego tez moze sie tak dziac??

W to także wątpię. U mnie na ulicy jest słup wysokiego napięcia a niedaleko (dosłownie kilka metrów) jest kabel telefoniczny.

W winę telewizoru też wątpię. U mnie jakiś metr (może nawet niecały) od telewizora leży kabel telefoniczny który mam podłączony do modemu od neostrady (Sagem F@st 800-840).

I mimo rzeczy wymienionych wyżej nic z łączem się nie dzieje. Chula nawet jeszcze na 393 kb/s mimo tego ,że mam neo 128. :smiley:

Wejdz w Urochom>>Wpisz cmd>>Nastepnie otworzy sie aplikacja i wniej napisz netstat.

Tam pokazuje ile nawiazujesz polaczen z innymi administratorami sieci.Oczywiscie wylacz wszystkie P2P i dopiero sprawdz przy wlaczonej Neo.Jezeli bedzie duzo polaczen to znaczy ze masz wirusy i one Ci zamulaja kompa w szczegolnosci Trojan.

Nie pisz głupot! ( …bo widać bladego pojęcia nie masz o pracy infolini) :-x …no chyba że masz na myśli tylko i wyłącznie tych z W-wy :roll:

Jeżeli połączenie jest nawiązywane a nie otwiera (całkowicie) stron, to:

-czyścisz pamięć podręczną, cookies i historie przeglądarki

-resetujesz jej ustawienia

-strefy zabezpieczeń ustawiasz na poziom domyślny

Sprawdzasz czy chodzi - jeżeli teraz nie będzie otwierało wcale strony, to znaczy że wcześniej probowałą ją ładować z tempa nie z netu …możliwe więc, że nie ma połączenia/połączenie jest blokowane/zajęte…

-pomóc wtedy może moze dokładny skan av/antyspyware i resetowanie protokołu tcp: start > uruchom > cmd > netsh winsock reset

…jeżeli nie pomaga:

Start > uruchom > cmd …i wstukujesz: ping wp.pl

-sprawdzasz czy wszystkie pakiety wracają i jakie jest opóźnienie

następnie wyłączasz wszystkie programy korzystające z internetu …ale samego połączenia neo nie zrywasz! - poleceniem netstat sprawdzasz liczbe połączeń tcp. Zazwyczaj jest 1-3 …jezeli będzie więcej, to może to byś jakiś syfek. - a więc dokładny skan av/antyspyware i reset tcp.

Może się też zdarzyć, że ww. polecenia nie będą rozpoznawane - zazwyczaj przyczyną jest syf.

Dobrze było by tez sprawdzić konfig. firewalla i antywira - sprawdź, czy po ich wyłączeniu strony się lepiej otwierają…

Co więcej, można sprawdzić jak chodzi na innej przeglądarce …a nawet na innym komputerze.

Jeżeli nadal będą problemy, to wtedy 0800-102-102 -może też być że są jakieś problemy na tym kierunku i monterzy gdzieś gmerają :stuck_out_tongue:

BTW

Jakie łącze i jaki modem? - bo co innego takiSF800 a co innego Livebox przez wi-fi :stuck_out_tongue:

Mozliwe, ze ‘ktos’ podmienił DNS-y, sprawdz w ustawieniach.

Ponadto uzyj proxy w3cache.icm.edu.pl:8080

A moze MTU?

Ustaw MTU, wydaj polecenie Ping -f -l 1492 http://www.onet.pl

jesli bedzie zle (podzielone), to zmiejsz wartosc MTU

Jeżeli będzie miała kłopoty z ustawieniem ręcznym to użyj programu

TweakMASTER do pobrania z :

http://www.rosecitysoftware.com/tweakmaster/

lub za pomoca programu CableNut MTU Tool

http://neostrada.info/faq.php?faq=mtuwindows