Neostrada - maksymalna predkość łącza

Witam serdecznie

Mam następujące parametry linii :

Downstream Upstream

Line Coding(Trellis): On On

SNR Margin (0.1 dB): 281 230

Attenuation (0.1 dB): 480 240

Output Power (0.1 dBm): 196 123

Attainable Rate (Kbps): 8544 996

teraz moje pytanie: czy liczba 8544 oznacza maksymalny transfer jaki uzyskam na tej linii?

Hej,

Wspomniany przez Ciebie parametr faktycznie dotyczy maksymalnego transferu możliwego na linii (DL i UL) - tyle że jest to wielkość oszacowana przez router, więc może częściowo mijać się z prawdą. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli Neostrada 6Mb powinna chodzić z maksymalna prędkością ?

Duże tłumienie, z 6 mega może być poważny problem.

Chociaż, wszystkie odczyty z modemu/routera są szacunkowe i mogą odbiegać od faktycznych.

Zadzwoń 801 505 505 i poproś o odczyty wartości marginesu i tłumienia dla twojej linii -możesz też poprosić o testowe podniesienie synchro na 6mega -wtedy będziesz wiedział czy ma to szansę działać czy nie.

A co do maksymalnego transferu, to nikt ci nie powie jakie będziesz miał osiągi. To, że router będzie ci się synchronizował na 6mega nie znaczy wcale że będziesz z takie prędkości osiągał. Z resztą żaden operator nie da ci takich gwarancji - przynajmniej za takie pieniądze. Wszędzie w umowach będziesz miał magiczne słowo " DO". Co daje osiągi na poziomie <= wybranej opcji.

Czyli mając 6mega nie gwarantują że te 6mega transferu osiągniesz …synchro będzie, ale ciagnąć możesz z nawet sporo niższymi prędkościami. Za CIR niestety tzeba słono płacić.

Hej,

Dokładnie tak, jak pisał api - z jednej strony technicznie może być problem, ale to są wielkości oszacowane, które niektóre routery szacują kiepsko, naprawdę kiepsko. Z tych, z którymi spotkałem się, najlepiej radziły sobie LinkSys’y, Neatgear’y i TP-Link’i. Dużo też zależy od tego, jak stara jest linia, jak odległość od centralki, itd. W związku z tym najlepszy do sprawdzenia byłby okres testowy większej prędkości.

Pozdrawiam,

Dimatheus