Neostrada na 2 komputery

Witam

Mam dawa stacjonarne komputery podłaczone do LiveBoxa , pierwszy przez kabel ethrnet a drugi przez wifi , czy da się tak zrobic zebym nie miał lagóww grze na drugim komputerze gdy ktoś na pierwszym jest np. na allegro lub youtbue ? Bo jak gram to w chwili gdy ktoś laduje filmik na pierwszym komputerze mam laga i potem jak już zbuforuje to ping wraca do normalnego … I nie chce tego robić na stałe . Bo chce korzystać z całego łącza gdy ktoś nie korzysta z pierwszego komputera , ale lącze zeby sie dzielilo własnie gdy pierwszy jest właczony .

Nie wiem czy w liveboxie jest, ale możesz poszukać. Chodzi mi o funkcję QOS. Portowi od Twojej gry daj największy priorytet a innym najniższy (np. 80 stronki, 21 FTP)

QOS w LB nie ma.

A co do portu 80 na najniższy piorytet to Ciebie chyba … :slight_smile:

I takie gg by miało pierwszeństwo przed HTTP ? jakby nawet QOS było.

NetLimiter na tamtym drugim kompie i odpowiednio przytnij transfer.

No to może być średni proirytet (średni):stuck_out_tongue: Podałem tylko przykładowe ustawienie, które zawsze będzie działać. Nie wiem czy warto bawić się w NetLimiter-y. Sam mam w domu dwa komputery i jak na jednym coś się ściąga czy leci YouTube (połowa transferu) to na drugim nie pograsz w nic co wymaga niskiego pingu (w moim przypadku COD4).

No to widać lepiej nic nie robić i się pogodzić ? :stuck_out_tongue: Zrobi co chce, ja tam bym ciął NetLimiter’em odpowiednio :smiley: Nie, to dopasował godziny grania do tych w których inni nie korzystają z tamtego komputera :slight_smile: