Neostrada na dwa kompy

Witam!Od niedawna mam drugi komp o wiele lepszy niż obecny:) w domu.Mam Neostrade 640 i chciałbym,żeby internet też był na drugim komputerze(oczywiście wiadomo,że można w tym samym lokalu).Mam problem jak to zrobić?!Nie chciałbym kupować żaden serwer bądź ruter.Czy można w jakiś sposób to zrobić?Nawet jeśli jeden komputer miałby chodzić non stop,aby w tym drugim był internet.Może znacie jakieś stronki,aby o tym poczytać.Szukałem i to sporo(google się kłaniało),ale nic co by mnie zainteresowało nie znalazłem.Z góry serdecznie dziękuję.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzim,dostosuję się do nich.Mam nadzieje,że wszystko pójdzie dobrze.Jeszcze raz Wielkie Dzięki!!:slight_smile:

podzielisz tylko przez router

komputer matka - podlączona neostrada przez USB

drugi komputer - karta sieciwa - łączysz je skrosowanym kablem

komputer matka - dwie karty sieciowe

drugi komputer - karta sieciowa - łączysz kablem sieciowym

tworzysz bramę internetową i powinno być okej

Zgadzam się z Moczkinem, to bzdura co napisał przed nim ktoś, że tylko przez router. W sumie na komputerze matka jeśli neo jest na USB a nie RJ45 wystarczy chyba jedna karta sieciowa, ale sprawdzisz to podłaczając, bo juz dawno nikomu neo nie naprawiałem.

Konfiguracja komputera matki(ten do ktorego masz podpiete neo):

Adres IP: 192.168.1.1

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: nic na komp. matce nie wpisujesz bo to jego IP bedzie bramą.

Preferowany DNS: 194.204.159.1

Alternatywny: 194.204.152.34

Komputer odbiorca od matki:

Adres IP: 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.1

Preferowany DNS: 194.204.159.1

Alternatywny: 194.204.152.34

Musisz udostepni połaczenie. Po prostu wejdz w moje miejsce sieicowe, własciwosci polaczenia i kliknij zeby udostepnial.

W ten sposób podłączone powinno chodzić. Osobiescie polecam ustawienie sieci poprzez “konfiguracje sieci w domu lub małej firmie” co znajduje się w połączeniu sieciowym, panelu sterowania. Musisz to wykonac na obu kompach, ale w celu wymiany danych bo do netu nie ma takiej potrzeby oczywiscie opisuje tutaj win xp. Wczesniej zrób to z kablem co napisał Moczkin. W celu bezpieczensta zainstaluj darmowe Zone alarm firewall i Panda platinum 7 ( tu możesz wył firewall bo masz go w zonie). Jakbys miał jakies pytania wal.

Polecam witryne: http://www.neopomoc.prv.pl

no oczywiscie mozna nie stosować routera ale czy jest sen miec włączony drugi komputer kiedy routery są nie takie drogie

Jak przygotować kabelek, opisano pod tym adresem http://republika.pl/sieciptd/kabelek.htm

_ Opis konfiguracji połączenia komputerów przez karty sieciowe z udostępnieniem internetu _

Po wlaczeniu komputera nalezy kliknac w ikone na pulpicie “Moje miejsca sieciowe” prawym przyciskiem myszy i wybrac “wlasciwosci”.

Klikasz po lewej stronie tego okna w “Konfiguruj siec w domu lub w mojej firmie”. Postępujesz zgodnie z zaleceniami kreatora. W oknie Typ połączenia Sieciowego zaznaczasz Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie. Następnie klikasz Dalej i w następnym oknie Zakończ. To był tylko wstęp do właściwej konfiguracji.

Automatycznie załaduje się następne okno Kreator konfiguracji Sieci. W trzecim oknie tego kreatora Wybierz metodę połaczenia masz trzy opcje do wyboru. Pierwsza[ opcja dotyczy konfiguracji komputera, który udostępnia połaczenie internetowe. Druga dotyczy komputera, któremu chcesz udostępić internet. Okno Ten komputer ma wiele połaczeń Jeżeli w Twoim wypadku tak jest, to (mówimy o połaczeniu tylko dwóch kompów) to wybierasz pierwszą opcję. Przypadku Komputera udostępniającego internet w nowym oknie na liście będziesz miał dwa zapisy, jeden dotyczy połaczenia internetowego (neostrada) powinno zostać wybrane automatycznie, jako używane do łaczenia się z internetem. Drugi zapis dotyczy karty sieciowej. Następne okno dotyczy nazewnictwa i opisu komputerów. Tu masz wolną rękę.

Następne okno jest ważne Nazwa grupy roboczej na obu komputerach MUSI być identyczna.

Następne okno to już podsumowanie wszystkich kroków konfiguracji. kilkasz dalej chwilę czekasz i w nowym oknie wybierasz ostatnią opcję i zakańczasz kreatora. Teraz najlepiej zresetować kompa.

Powyżej połaczyłem sposoby wstępnej konfiguracji na obu komputerach.

Konfiguracja komputera udostępniającego internet

Wybierasz właściwości Połaczenia Internetowego w zakładce zaawansowane zaznaczasz Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połaczenie internetowe tego komputera. Drugą opcję zaznaczasz już według własnych wymagań. Wspomnę tylko o tym, że dzięki temu komputer z udostępniomym internetem sam może uruchomić internet na Głownym komputerze. Jeżeli używasz innego niż systemowego firewall`a lub używasz programu p2p eMule odznacz zapora połaczenia internetowego. Jeżeli masz już wszystko gotowe to zastosuj i ok.

Następnie wybierasz właściwości swojego Połaczenia lokalnego (karta sieciowa) W zakładce ogólne wybierasz własciwości zaznaczasz składnik Protokół internetowy TCP/IP i klikasz właściwości. Zakładka Ogólne Zaznacz pole Użyj następującego adresu IP:

Adres IP wpisz np 192.168.0.1 (powinien już tam widnieć taki adres, został nadany podczas konfiguracji, którą przeprowadziłes wcześniej)

Maska podsieci 225.225.225.0 (po kliknięciu w pole doda się automatycznie).

To wszystko. Zastosuj i OK.

Konfiguracja komputera, któremu chcesz udostępnić internet

Wybierasz właściwości Połaczenia LOKALNEGO w zakładce ogólne wybierasz własciwości zaznaczasz składnik Protokół internetowy TCP/IP i klikasz właściwości. Zakładka Ogólne Zaznacz pole Użyj następującego adresu IP:

Adres IP wpisz np 192.168.0.11 (powinien już tam widnieć taki adres 192.168.0.1, został nadany podczas konfiguracji, którą przeprowadziłes według opisu na początku mojego posta)

Maska podsieci 225.225.225.0 (obie maski MUSZĄ być identyczne);

Brama domyślna tu wpisujesz adres IP komputera udostępniającego internet, czyli w Twoim wypadku 192.168.0.1. Pole Używaj następujących adresów serwerów DNS.

Preferowany serwer DNS 217.97.237.1

Alternatywny serwer DNS 217.97.237.3

Mimo, że mam neostradę używam takich i wszystko chodzi, jeżeli będziesz miał aktywną opcję Uzyskaj serwer DNS automatycznie to tak zostaw.

To wszystko. Zastosuj i OK. Wszystko już powinno zacząć śmigać.

p.s.

Najlepiej jest wpisac adres z puli 192.168.0.XXX, gdzie XXX z zakresu od 10 do 255. W opisie zastosowałem właśnie tę pulę.

Ja mam dla przykładu tak:

komp udostępniający (ustawienia katrt sieciowych):

IP: 192.168.0.1

Maska: 225.225.225.0

komp z udostępnionym łączem:

IP: 192.168.0.43

maska: 255.255.255.0

brama domyślna: 192.168.0.1

Wybaczcie tak rozbujały opis, ale zawsze, gdy miałem zakańczać to coś ważnego mi się przypomniało.

p.s. Fajna demonstracja połaczenia komputerów jest na stronie głownej dobreprogramy.pl w postaci animowanego gif`a (prawy górny róg). Adresu nie będę podawał :smiley:

pozdrawiam :smiley:

Ja właśnie podłączyłem 2 kompy swój i mojego bracika i jest wszystko w porządku.20 minut temu .I właśnie jest jak mówi Lovercraft jak ja tak mam tobie też musi iść. :smiley:

Cześć ja mam problem na moim kompie jest windows Xp a na tym drugim którego chce podłączyć do sieci i by mógł on korzystać z neta jest win98 i tam są inne opcje do ustawienia DNS nie ma tam czegoś takeigo jak Preferowany DNS i Alternatywny i nie wiem jak to mam tam ustawić??? Prosze pomórzcie mi! !!

Witam,

ale za to jest Kolejność przeszukiwania serwera DNS , może to będzie to. OPOCZYTAJ.

Podejrzewam, że ten pierwszy to preferowany, drugi zaś to alternatywny.

Nie mam 98, więc głowy nie dam, ale popróbuj.

W XP były dwie możliwości, opisane TUTAJ.

Ja zrobiłem tak, że na drugim kompie jako serwer DNS wpisany jest adres kompa - bramki,

czyli u Ciebie tego z XP (u mnie jest 192.168.0.1).

Druga mozliwość to wpisanie tego samego DNS jak na kompie - bramce.

Czyli w wypadku Neostrady byłoby to coś jak 194.204.152.34.

ja zochodze w podziw że nie zauważyłeś takiego wielkiego obrazka na stronie głównje serwisu dobreprogramy.com :slight_smile: masz tu linka do prezentacji o tworzeniu domowej sieci: http://dobreprogramy.com/demonstracje/siec_domowa.htm nie trzeba jak widać w prezentacji żadnych routerów, tylko dwie karty sieciowe z wyjściem RJ (standardowe) i skrosowany kabelek - i to wszytsko.

Pozdrowionka :slight_smile: