Neostrada na Macu OS X

(Lejdi) #1

Witam!

Od dzis jestem szczesliwa posiadaczka MiniMaca z systemem OS X (Panther)... niestety nie moge nawiazac polaczenia z internetem.

Posiadam modem SAGEM 800 fast USB. Zainstalowalam sterowniki. Modem jest wykrywany przez komputer. W ustawieniach NETWORK wpisuje login i haslo (podane przez neo) i wyswietla mi sie blad o braku mozliwosci polaczenia.

Pomoc techniczna TPSA rozlozyla rece, poniewaz nikt tam nie zna sie na Macintosh'ach.

Blagam o pomoc! :frowning:

Docelowo chcialabym podlaczyc Maca do netu, i polaczyc ow Maca z PCtem... tak zeby na PC rowniez byl internet.

A moze po prostu moge zainwestowac w jakies pudelko podlaczane do modemu SAGEM ktory rozprowadzi mi internet bezprzewodowo i nie bedzie sie trzeba meczyc z instalacja? :slight_smile:

(Bartlomiej Kwiatkowski) #2

Na wstępie: ja (a możliwe, że wszyscy użytkownicy tego forum, z całym szacunkiem) w życiu na oczy Maca nie widziałem.

Moje rady:

1. Je┼Ťli modem ma jakie┼Ť diody sygnalizuj─ůce pod┼é─ůcenie do internetu, to sprawd┼║, co one pokazuj─ů (czy jest po┼é─ůczenie z intenetem).

2. Mo┼╝e masz zainstalowane programy zabezpieczaj─ůce przed atakami z internetu i to one blokuj─ů dost─Öp (na przyk┼éad firewalle).

3. Zazwyczaj stosuje si─Ö nast─Öpuj─ůce rozwi─ůzanie:

kabel doprowadzaj─ůcy internet

|

\/

router (dla Ciebie bezprzewodowy)

| | |

\/ \/ \/

komputer 1 komp. 2 komp. 3 itd. ->

Zale┼╝nie od tego ile komputer├│w chcemy pod┼é─ůczy─ç do internetu, nale┼╝y dobra─ç router z odpowiedni─ů ilo┼Ťci─ů gniazd. Je┼Ťli pomimo tego w przysz┼éo┼Ťci zabraknie owych gniazd, to nie trzeba kupywa─ç nowego routera - wystarczy zamiast jednego z komputer├│w pod┼é─ůczy─ç do routera switch (do kt├│rego z kolei mo┼╝na zn├│w pod┼é─ůczy─ç kilka komputer├│w) Np. tak:

kabel doprowadzaj─ůcy internet

|

\/

router (dla Ciebie bezprzewodowy)

| | |

\/ \/ \/

switch komp. 3 komp. 4 itd. ->

/ \

|/_ _\|

komp. 1 komp. 2 itd. ->

Tutaj do switcha s─ů pod┼é─ůczone dwa komputery, ale mo┼╝e ich by─ç tyle, ile gniazd ma switch. Mo┼╝na nawet pod┼é─ůcza─ç switch do switcha i tak w niesko┼äczono┼Ť─ç :lol:

(Golden Finger) #3

I tu przesadzi┼ée┼Ť, poniewa┼╝ nie mo┼╝na w nieskoczno┼Ť─ç ┼é─ůczy─ç switchÔÇÖy.

:okulary:

Z┼é─ůczono Posta : 22.09.2005 (Czw) 2:11

W dowolnym sklepie komputerowym popro┼Ť o router bezprzewodowy z wbudowanym switchÔÇÖem do neostrady.

(Lejdi) #4

Szczesliwie udalo mi sie podlaczyc internet na Macu. Okazalo sie ze trzeba bylo recznie ustawic tryb pracy modemu (czego na WinXP robic nie trzeba).

Teraz wszystko dziala jak nalezy!

Dzieki za rady. Pozdrawiam!