Neostrada na Macu OS X

Witam!

Od dzis jestem szczesliwa posiadaczka MiniMaca z systemem OS X (Panther)… niestety nie moge nawiazac polaczenia z internetem.

Posiadam modem SAGEM 800 fast USB. Zainstalowalam sterowniki. Modem jest wykrywany przez komputer. W ustawieniach NETWORK wpisuje login i haslo (podane przez neo) i wyswietla mi sie blad o braku mozliwosci polaczenia.

Pomoc techniczna TPSA rozlozyla rece, poniewaz nikt tam nie zna sie na Macintosh’ach.

Blagam o pomoc! :frowning:

Docelowo chcialabym podlaczyc Maca do netu, i polaczyc ow Maca z PCtem… tak zeby na PC rowniez byl internet.

A moze po prostu moge zainwestowac w jakies pudelko podlaczane do modemu SAGEM ktory rozprowadzi mi internet bezprzewodowo i nie bedzie sie trzeba meczyc z instalacja? :slight_smile:

Na wstępie: ja (a możliwe, że wszyscy użytkownicy tego forum, z całym szacunkiem) w życiu na oczy Maca nie widziałem.

Moje rady:

  1. Jeśli modem ma jakieś diody sygnalizujące podłącenie do internetu, to sprawdź, co one pokazują (czy jest połączenie z intenetem).

  2. Może masz zainstalowane programy zabezpieczające przed atakami z internetu i to one blokują dostęp (na przykład firewalle).

  3. Zazwyczaj stosuje się następujące rozwiązanie:

    kabel doprowadzający internet

                               |
    
                               \/
    
            router (dla Ciebie bezprzewodowy)
    
               | | |
    
               \/ \/ \/
    
           komputer 1 komp. 2 komp. 3 itd. ->
    

Zależnie od tego ile komputerów chcemy podłączyć do internetu, należy dobrać router z odpowiednią ilością gniazd. Jeśli pomimo tego w przyszłości zabraknie owych gniazd, to nie trzeba kupywać nowego routera - wystarczy zamiast jednego z komputerów podłączyć do routera switch (do którego z kolei można znów podłączyć kilka komputerów) Np. tak:

kabel doprowadzający internet

                              |

                              \/

           router (dla Ciebie bezprzewodowy)

              | | |

              \/ \/ \/

          switch komp. 3 komp. 4 itd. ->

       / \

    |/_ _\|

komp. 1 komp. 2 itd. ->

Tutaj do switcha są podłączone dwa komputery, ale może ich być tyle, ile gniazd ma switch. Można nawet podłączać switch do switcha i tak w nieskończoność :lol:

I tu przesadziłeś, ponieważ nie można w nieskoczność łączyć switch’y.

:okulary:

Złączono Posta : 22.09.2005 (Czw) 2:11

W dowolnym sklepie komputerowym poproś o router bezprzewodowy z wbudowanym switch’em do neostrady.

Szczesliwie udalo mi sie podlaczyc internet na Macu. Okazalo sie ze trzeba bylo recznie ustawic tryb pracy modemu (czego na WinXP robic nie trzeba).

Teraz wszystko dziala jak nalezy!

Dzieki za rady. Pozdrawiam!