Neostrada na Netie - jak aktywować Netie?

Witam!

Od dzis obowiązuje mnie umowa z Netią na internet. Dotychczas korzystalem z Neostrady i przeszedłem na Netie. Wszystkie formalnosci z TP załatwiali ludzie z Netii. I teraz moje pytanie brzmi jak mam aktywować ten internet aby nie łączyć się przez Neo 1 mb/s tylko Netie 2 mb/s.

Prosze o odpowiedź.

A masz modem od netii?

Nie. Modem jest od TP. Zmiana modemu nie jest konieczna.

Zadzwoń do pomocy technicznej, podadzą Ci wszystkie niezbędne do aktywacji dane.

Musisz znać Numer Identyfikacji Klienta i PIN (są na umowie Netii).

Pozdrawiam :slight_smile:

Na umowie pisze, że tymczasowe login i hasło to: “internet”.

Otwórz

1 Panel sterowania

2 Opcje internetowe

3 Zakładka - POŁĄCZENIA

4 Kliknij - DODAJ… i utwórz nowe połączenie z w/w loginem i hasłem (ustaw jako domyślne).

Albo wejdź w USTAWIENIA i zmień login i hasło na “internet”.

Uruchom przeglądarkę - połączenie powinno automatycznie zaskoczyć.

5 Wejdź na stronę “Netia”

6 Kliknij "TWOJE KONTO ON-LINE (na czerwono)

No próbowałem już z tym połączeniem z loginem i hasłem internet i nic. Nie może się połączyć.

Dzwoniłeś do Netii?

Bo to raz. Ale nie mogę się dodzwonić. Jak już wybiorę to co mam wybrać w telefonie to cały czas muzyczka leci i nic więcej. Lecą w kulki.

Znam to :oops:

Niestety trzeba cierpliwie tej muzyczki słuchać - aż stanie się cud i usłyszymy …

Parodia…

Czy w panelu sterowania w Połączeniach sieciowych masz “Netię”

Nie. To znaczy, jak tworzę nowe połączenie to nazywam je Netia i wpisuje login internet i hasło internet. Ale nic z tego bo nie chce się połączyć.

A na zakładce SIEĆ typ wywoływanego serwera powinien być : PPP ble ble ble Internet.

Jeśli tak to OK, a jeśli nie to na nowo instalować Sagema ( np. tak było u mnie).

I tak jest “PPP: Windows 95/98/NT4/2000, Internet.”

A wiec tak.

1 Mamy utworzone nowe połączenie - Netia ( jako domyślne)

2 W USTAWIENIACH mamy - Automatycznie wykryj ustawienia, Login - internet, hasło - internet

3 Jak wejdziemy we WŁAŚCIWOŚCI to na zakładce OGÓLNE mamy: ISDN kanał - USB ADSL adapter,

a poniżej wpis ADSL.

4 Na zakładce OPCJE zaznacz :Monituj o nazwę i hasło…

Przy połączeniu powinno pojawić się okienko monitujące o login/hasło

Zaznaczamy ptaszkiem by zapamiętało i POŁĄCZ… ![-o<

No tak to ja mialem cały czas i na Neostradzie i również w tym połączeniu Netia. W ustawieniach wszystko jest poprawnie, chodzi o to, ze login i hasło internet do netii nie działają :frowning:

Nie wiem, gdzie Wy tą muzyczkę słyszycie, ja jak dzwoniłem ostatnio do Netii, żeby zrezygnować z usługi bezpieczny internet to od razu gadałem z człowiekiem :slight_smile:

Przeinstaluj sterowniki do modemu, zaznacz podczas instalacji Netia, na łączach TP SA , kiedyś przez pomyłkę wybrałem Netia, na łączach Netia, myślałem że to nie robi różnicy a jednak robiło. Podaj login i hasło jakie podawali koledzy wyżej, wejdź na stronę Netii i tam aktywuj sobie neta.

Rozliczasz się i tak od dnia aktywacji, ja też miałem umowę z Netią od jakiegoś tam dnia ale przez tydzień korzystałem jeszcze z usług byłego ISP, gdy umowa z byłym ISP wygasł aktywowałem neta w Netii i płacę od dnia aktywacji a nie podpisania umowy.

Pozdrawiam!