Neostrada na wirtualnej maszynie

Witam!

Zainstalowałem sobie pod Vistą Vurtual Box, a w nim Ubuntu 7.04. I nie potrafię skonfigurować połączenia via Neostrada z internetem. Czy ktoś zna może sposób na uruchomienie Neo na wirtualnej maszynie? Wiem (bo testowałem), że z ethernetem nie ma najmniejszych problemów, natomiast Neo to z goła inne rozwiązanie niż kabel sieciowy. Modem Sagem 800.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :smiley:

O ile mi wiadomo nie możesz zainstalować neo bezpośrednio wewnątrz wirtualnej maszyny. Możesz udostępnić połączenie neostrady w macierzystym systemie na wirtualne karty sieciowe widziane przez systemy wirtualne.

Brzmi to całkiem sensownie - możesz mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Neo działa pod Vistą - na wirtualnej jest Ubuntu. Dzięki z góry za wszelkie wskazówki. :slight_smile:

Trzeba ustaić internet (w Virtual Box) jako NAT.

I powinno DHCP zadziałać.

Nietety nie bawiłem się Virtual Box’em a jedynie VMware. Tam jeśli system wirtualny widział wirtualna kartę sieciową wystarczyło skonfigurować ją zgodnie z ustawieniami sieci lokalnej systemu macierzystego. Wirtualna karta sieciowa była mostkowana z kartą sieciową z której korzystał system macierzysty. Problem w tym że ja miałem neo podpięte do routera LinkSys i dopiero komputer do routera. A ty jak się domyślam masz modem neo podpięte bezpośrednio do komputera.

Dzięki za rady - pobawie się dziś w domu w oparciu o wasze wskazówki. :lol: (tak, mam Neo podpięte bezpośrednio do komputera via Sagem 800)

LucianoG

To nie ma znaczenia

Wystarczy że ustaisz w ustaieniach sieci adapter0 jako nat i powinno działać.

Dziękuję za wskazówkę - faktycznie działa :lol:

Pozdrawiam