Neostrada, Netia czy coś jeszcze innego?

Witam :slight_smile:

Tak jak w temacie, mam radio. int. no i nie wytrzymałem, lami że nie wiem. . . :twisted:

Więc postanawiam zostawić ten ■■■■ i zacząć korzystać z normalnej usługi, teraz moja prośba: nie mam lini tel. i tak, co będzie lepsze Neo. czy Netia?

Co się z czym je? czy jak nie mam lini to mam najpierw założyć ją w TP i dopiero do Neti czy odrazu do Neti? Macie znajomych bądź sami macie int. z tych korporacji? każda pomoc się liczy z góry thx :stuck_out_tongue:

I jeszcze jedno, czy prędkość 10mb będzie wystarczała na 2 urządzenia by każde miało swobodny dostęp do internetu? :stuck_out_tongue:

Zależy czyją linię masz pod domem. Prawie pewne jest, że to linia TP.

Tak, spokojnie.

Najlepiej się skontaktuj z nimi ;).

Thx :slight_smile:

a jeszcze jedno czy mam brać modem czy taki router wystarczy: Winstars WS-WN513N1 :stuck_out_tongue:

Ja bym tu polemizował, bo czasem te do 10Mbps ledwie starcza do jednego heheeh

Teraz Netia ma nowe promocje i sam net Bez utrzymania kabla. Orangutany maja mieć promocje na przełomie miesięcy lub przed świętami może będą jakieś.

Orange ma teraz fajna opcje No limit na stacjonarnym jaz się zdziwiłem :o

Neostrada nie ma limitu transferu.

10Mbit spokojnie wystarczy na dwa-trzy kompy. Jak ktoś piraci to jego sprawa. Do normalnego użytkowania spokojnie wystarcza.

Ten router nie wystarczy, potrzebny ci modem z wyjściem LAN (takie modemy zwykle mają też zintegrowany router). Na pewno natomiast nie wystarczy modem z wyjściem USB.

:wink: a teraz coś jeszcze innego :lol:

kolega Mi powiedział żebym założył sobie łącze DSL :o jest coś takiego i czy wgl. można to założyć :slight_smile:

jak tak to łopatologicznie to wytłumaczcie i powiedzcie co i jak :slight_smile: mówił żebym normalnie poszedł do tp i powiedział że chce łącze DSL, jest to możliwe? :wink:

Thx za wszystko =D>

Jest “coś takiego”, ale jest to raczej oferta dla biznesu i dla klienta indywidualnego raczej kompletnie nieopłacalna.

Jeżeli nie masz żadnej linii telefonicznej to musisz wziąć telefon od jakiegoś operatora - przeważnie TPSA. Jeżeli Dialog lub Netia mają Ci oferować usługę internetu to tylko na aktywnej linii - a taka jest jak masz telefon. Dopiero po skończeniu się umowy w TPSA możesz wybrać innego operatora do telefonu, a innego do netu. Ja tak miałem. Pierwszy rok to TPSA i net z Dialogu. A teraz mam: Telefon = Dialog, Internet = Netia, a wszystko to na łączach TPSA. Skorzystałem z tej oferty bo: Dialog daje najtańszy abonament ok 30zł za telefon - nigdzie nie dzwonię to jestem w stanie poświęcić taką kwotę za “utrzymanie łącza”. Netia dawała fajną ofertę - jaki masz drut taki masz net i w miejscowości gdzie TPSA :o i Dialog dawali mi tylko max 2 MBit, to Netia dała mi 10 (średnio lata ok 7). Dostałem za darmo Router z Wifi (z wbudowanym modemem do internetu - więc jest to 1 urządzenie), a płacę ok 60 zł/miech.

Co do tego Internetu. DSL to synchroniczne przesyłanie danych - np 2 MBit do Ciebie i od Twojego kompa. Przeważnie łączone z tzw. gwarancją transferu czyli, że te 2 MBit masz prawie cały czas. Jest to rozwiązanie bardzo drogie. Tańszym odpowiednikiem jest ADSL czyli asynchroniczny DSL. I tutaj ceny są już rozsądne i na kieszeń Kowalskiego. Ale charakteryzuje się to tym, że np masz 7 MBit downloadu (do Ciebie), ale tylko 0,5 MBit uploadu (od Ciebie). Do normalnego korzystania z netu wystarczające. Jeżeli nie musisz “wysyłać” Gigabajtów danych ze swojego kompa w świat to wybierz taką ofertę. Porównaj oferty kilku operatorów. Bierz pod uwagę - czas umowy (przeważnie bardziej się opłaca brać 24 niż 12 miesięcy - chyba, że nie chcesz się mocno przywiązywać do operatora). Sprawdź jakie transfery dadzą oraz ile miesięcy dostaniesz z jakąś obniżką. Do ceny uwzględnij tzw. koszta aktywacji (przeważnie to jest 1 zł, ale bywa różnie - małym druczkiem :P)

Pozdrawiam

DSL to określenie ogólne. Dopiero wśród DSL-i możemy wyróżnić DSL synchroniczny i ADSL.

To co TPSA sprzedaje pod marką DSL TP, też jest ADSL-em.

http://www.orange.pl/kid,4002009697,id, … ticle.html

Ja Ci jeszcze inaczej powiem, jak masz wybór jeszcze jakiś poza TP i Netią to popytaj, może być taniej i lepiej.

Nie trzeba mieć telefonu, lecz aktywną linię telefoniczną. Możesz mieć aktywną linię telefoniczną, a nie mieć telefonu. Samo utrzymanie linii kosztuje 28zł z groszami+koszt Neostrady. Od miesiąca mam Neostradę właśnie z samą linią telefoniczną. No cóż wychodzi 88pln za miech. UPC na pewno da więcej za mniej, ale nie wszędzie oni są w stanie zaoferować swoje usługi. Analogicznie jest z Vectrą, Multimedia. TP dochodzi wszędzie, ale jest cholernie drogie.